Bakan Selçuk’tan, depremzede öğrencilere jest! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Bakan Selçuk’tan, depremzede öğrencilere jest!

Bu haber 25 Aralık 2020 - 13:27 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında ilimizdeki  meslektaşlarıyla video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Konferans sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Selçuk, tablet yüklü bir TIR’ın Elazığ için yola çıkacağını müjdeledi.

 

 

Koronavirüs salgını sürecinde internet ortamında devam eden ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ bu kez Elazığ’daydı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ’da görev yapan meslektaşları ile video konferansla buluştu. Bakan Selçuk burada öğretmenlerin isteklerini dinledi. Kentte meydana gelen deprem sonrası çalışmalarını başlarıyla yürüten öğretmenler, pandemi sürecinde özellikle köy okulları için tablet ve bilgisayar dağıtımında öncelik istedi.

ÖĞRETMENLER SORUNLARI AKTARDI

Taleplerini ileten bir öğretmenin ‘Sizin sıkıntınız var mı?’ diye sorması üzerine Bakan Selçuk, “24 Saat konuşmamız lazım” diye cevap verdi. Okulu ile genel taleplerde bulunan bir öğretmen ise Bakan Selçuk, “Milli Eğitim Müdürü gibi konuştun” diye karşılık vererek sıkıntıların giderileceğini aktardı. Öğretmenler konferans sonunda ‘Burası biz de Ziya öğretmenim’ yazılı kâğıtları kaldırarak Bakan Selçuk’a destek verdi.

TABLET YÜKLÜ BİR TIRIN YARIN YOLA ÇIKACAĞINI PAYLAŞTI

Konferans sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Deprem sonrasındaki eğitim seferberliğini başarıyla sürdüren Elazığ’daki meslektaşlarımlaydık bugün. Tablet bilgisayar ve internet dağıtımında pozitif ayrımcılık istediler. Tablet yüklü bir TIR’ın yarın yola çıkacağını paylaştım. İllerde desteğe devam, yarın 3. fazı açıklayacağız” ifadelerine yer verdi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.