Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci Elazığ gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci ile Elazığ gündemine ilişkin keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Elazığ’ı değerlendiren Demirci; “Benim gönlümün coğrafyası; Elazığ’dır. Doğup büyüdüğüm toprakları, nereden...

16 Ağustos 2022, 14:20
Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci Elazığ gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci ile Elazığ gündemine ilişkin keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Elazığ’ı değerlendiren Demirci; “Benim gönlümün coğrafyası; Elazığ’dır. Doğup büyüdüğüm toprakları, nereden geldiğimi asla unutmam. Şehrin gelişmesi için elimden ne geliyorsa her zaman fazlasını yaparım. Kendi memleketime faydam yoksa kimseye faydam olmaz. Devletimizin gücüne inanarak bir yola çıktık. Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye inancım sonsuz. Hepimiz biliyoruz ki mevcut hükümetten başka hiçbir hükümet ne bu kadar uzun yıl ülkeyi yönetebilir ne de geliştirebilir. Sayın Cumhurbaşkanımıza sevdam ilk gün nasıldıysa şimdi de aynı sevda ile kendisine bağlıyım. Bir vekil olmak gibi hedefim yok. Ben bu kadar uğraşıyı ve mücadeleyi hiçbir zaman vekillik için yapmadım. Mücadelemi memleketimin insanı için veriyorum. Bağlı bulunduğum partim için her zaman elimden geleni yaparım. Milliyetçi muhafazakâr biriyim ve yolum doğruluktan yanadır. Bu ülkeyi sadece Cumhurbaşkanımız yönetebilir. En yakın örneği olan Mevlüde teyzemiz, nankör olmayan bir vatandaş olarak gereken cevabı verdi. Cumhurbaşkanımızı ve yapılanları yok saymadı. Geçmişte zorluğu gören vatandaşlar, Mevlüde teyzemizi anlayacaklardır. Bu ülkeye hükümetimizin neler yaptığını ve nasıl yol kat ettiğini herkes biliyor. Hükümetimizin 20 yıllık hizmetine nankörlük edilmemeli! Ben hastanede Mevlüde teyzemizi ziyaret ederken Elazığlı olarak teşekkür etmek için gittim. Elazığ’ın kaderi belli, kimse hayâl kurmasın. Gürsel beyin düşündüğü şekilde bir durum gerçekleşmeyecek. Elazığ kaderini sağdan yana kullanacak. Ne Elazığ Belediyesi ne de vekillikler sağa sola kaymayacak. Vatandaşımız, devletimizin gücüne ve hükümetimizin varlığına inansın” ifadelerini aktardı.

Röportaj: Remziye KÖKBURİ

Elazığ’ın mevcut durumuna ilişkin ve gelecekte nelerin olacağı hususunda açıklamalarda bulunan Demirci, Vatandaşa seslenerek; “Elazığ zor zamanlar geçirirken kimse Elazığ var demedi. Şimdi gelip de şunu bunu yapacağız demesiler. CHP icraat gerçekleştirecek parti değil. Türkiye’yi mevcut hükümetten başka bir parti yönetemez. Kuru kuruya göz boyamak olmaz. Vatanını, devletini, birliğini düşünen vatandaşlarımız sağduyulu olmalı ve kararını en doğru şekilde hakkıyla vermelidir. Hükümeti değiştirmeyi başaramayacaklar. Türkiye bu hükümet ile ayakta kalır. Aksini iddia eden hayâl görüyordur” şeklinde konuştu. Demirci’nin değerlendirmeleri haberimizin detayında…

Elazığ’a yaptığınız yatırımları temel amacı nedir? Neden Elazığ?

“BENİM GÖNLÜMÜN COĞRAFYASI ELAZIĞ”

Ben Elazığlı olarak doğup büyüdüğüm yere elimden gelen tüm hizmetleri sınırsız şekilde yapmak istiyorum. Tüm Türkiye bizim vatanımızın her karış toprağı bizim fakat kendi memleketim Elazığ bende bambaşka bir aşk. Allah bana izin verdiği takdirde benim olan aynı zamanda Elazığ’ındır. Ticaret hayatıma burada başladım Elazığ’da okudum. Ailemi %99’u Elazığ’dadır. Benim gönlümün coğrafyası Elazığ. Önce yakınımız sonra daha çok insana dokunmak inancı var. Kendi yakınımıza kendi memleketimize yararımız olmadığı takdirde birçok insana dokunamayız. Bu nedenle önce yakınımıza dokunmamalıyız. Kendi memleketime faydam yoksa kimseye faydam olmaz.

ELAZIĞ’DA SİYASİ HEDEFLERİNİZ VAR MI?

Siyaseti biliyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımıza sevdam ilk gün nasıldıysa şimdi de aynı sevda ile kendisine  bağlıyım. Bir vekil olmak gibi hedefim yok. Ben bu kadar uğraşıyı ve mücadelemi hiçbir zaman vekillik için yapmadım. Mücadelemi memleketimin insanı için veriyorum. Her an yanımda olacak olan insanlar burada. Her hangi bir adaylığım yok fakat bağlı bulunduğum partim var ve sonuna kadar bağlılığım cumhurbaşkanımadır. Cumhurbaşkanımın neferiyim. Kendimi milletvekili olarak vurgulamadım. Ülkem var olduğu takdirde her zaman hizmetim vatandaşımadır. Başta Cumhurbaşkanım olmak üzere bağlı bulunduğum partim için her zaman elimden geleni yaparım. Milliyetçi muhafazakâr biriyim ve yolum doğruluktan yanadır.

Cumhur ittifakının ve Millet ittifakını Elazığ’daki ilerleyişini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“MEVLÜDE TEYZEMİZ CHP’YE GEREKEN CEVABI VERDİ”

Elazığ’da gerçekten herkes gerçeği görüyor. Şu bu gelecek, yapacak, edecek diye bir şey söz konusu değildir. Bu ülkeyi sadece Cumhurbaşkanımız yönetebilir. En yakın örneği Mevlüde teyzemiz nankör olmayan bir vatandaş olarak CHP’ye gereken cevabı verdi. Cumhurbaşkanımızı ve yapılanları yok saymadı. Geçmişte zorluğu gören Vatandaşlar Mevlüde teyzemizi anlayacaklardır. Bu ülkeye hükümetimizin neler yaptığını ve nasıl yol kat ettiğini herkes biliyor. Hükümetimizin 20 yıllık hizmetine nankörlük edilmemeli. Ben hastaneye gidip, Mevlüde teyzemizi ziyaret ederken Elazığlı olarak teşekkür etmek için gittim. Elini öptüm helallik aldım.

Yaptığınız yatırımlardan sora Elazığ’a yeni yatırımlar düşünüyor musunuz?

“BU COĞRAFYA KALKINMAYI HAK EDİYOR”

Tabi ki imkânlar olanaklar el verdikçe tüm hizmeti Elazığ’a vermek benim gönlümün borcudur. Ben memleketimin insanına en olanaklı şekilde en iyi hizmeti veririm. Kazancımızı birleştirerek bu şehirde benim insanımın güçlü olmasını istiyorum. Tüm Türkiye’de iş yaparım fakat önce benim memleketim. Önceliğim her zaman Elazığ’dır. Şu ana kadar hiçbir yerde olumsuz karşılama görmedim. Geçmişini unutmayan biri olarak hakkı yerinde görmek bizi daha çok teşvik ediyor. Bu coğrafya bizim coğrafyamız. Bu coğrafya kalkınmayı hak ediyor.

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un vekilliklerin yanı sıra Elazığ Belediyesini de bünyesine katacaklarını söyledi. Elazığ’ın siyasi kaderi nasıl olacak öngörünüz nedir?

“VATANDAŞIMIZ DEVLETİMİZİN GÜCÜNE VE HÜKÜMETİMİZİN VARLIĞINA İNANSIN”

Böyle bir durum söz konusu dâhi olamaz. Elazığ’ın kaderi belli Gürsel Beyin düşündüğü şekilde bir durum gerçekleşmeyecek. Elazığ sağduyulu bir memleket. Elazığ kaderini sağdan yana kullanacak. Ne Elazığ Belediyesi ne de vekillikler sağdan sola kaymayacak. İnancımız tam ve sonuna kadar mücadelemiz Cumhurbaşkanımızdan yana olacaktır. Göreceksiniz ki seçimlerin sonucunda Elazığ yine doğrudan yana olacak. 20 yıl iktidarda kalan parti yok. Bu ne demek oluyor? Doğru ve güzel işlere imza attığı için bu hükümet 20 yıldır ayakta. Başarılı olmak ve zirvede olmak kolay değil. Bu kadar emek heba edilmemeli. Elimizi vicdanımıza koyalım bu hükümetten daha iyi bir hükümet gelmez. Bizim vatandaşımız nankör değil. Bu seçimler de yine birinci parti olacak. Ekonomik kriz dünya genelinde vardı bizim ülkemiz gelişmekte olan bir ülke olduğu için zorlanma seviyesi elbette oldu. Bu duruma karşılık ise önlemler yüksek derecede alınmış durumda. Hükümetimize güvenin. Yakın zamanda eski günlere döneceğiz. Vatandaşımız devletimizin gücüne ve hükümetimizin varlığına inansın. Ülke olarak nereden nereye geldik? Bir bakın eskiyi bir önünüze koyun ve düşünün derim vatandaşımıza.

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ekonomi Masası’nın Elazığ’a da kurulmasını ve Elazığ’ın pilot il seçeceklerini söylemeleri hususunda ki düşünceleriniz nedir?

“TÜRKİYE BU HÜKÜMET İLE AYAKTA KALIR AKSİNİ İDDİA EDEN HAYÂL GÖRÜYORDUR”

20 yıldır CHP’de görev yapan isimlerin yeni mi Elazığ aklına geldi? Elazığ’a; depremde pandemide zor zamanlarda gelmeyen insanlar ne oldu da Elazığ’a gelmeyi akıl ettiler?  Elazığ zor zamanlar geçirirken kimse Elazığ da var demedi. Şimdi gelip de şunu bunu yapacağız demesinler. CHP icraat gerçekleştirecek parti değil. Türkiye’yi mevcut hükümetten başka bir parti yönetemez. Kuru kuruya göz boyamak olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası’na gereken cevabı Mevlüde teyzemiz verdi. Bu anlayana yeter. Teyzemiz ile görüştüğümde ‘Allah onları benim karşıma çıkarsın dedim. Duam kabul oldu ve karşıma çıktılar.’ Yolumuz doğru ise Allah yardım ediyor. Vatanını, devletini, birliğini düşünen vatandaşlarımız sağduyulu olmalı ve kararını en doğru şekilde hakkıyla vermelidir. Hükümeti değiştirmeyi başaramayacaklar. Türkiye bu hükümet ile ayakta kalır. Aksini iddia eden hayal görüyordur.

Elazığ basınını nasıl değerlendiriyorsunuz?

“KALEMİ ELİNDE TUTANLAR; ÖNCE KENDİ ŞEHRİNE SAHİP ÇIKACAK!”

Elazığ basını inanılmaz derecede güçlü. Türkiye basını ile eşdeğer gidiyor. Basının güçlü olması memleketi adım adım daha güçlü kılıyor. Fakat basın gücünü doğrudan yana kullanmalıdır. Olayın özüne inerek haber yapılması en doğrusu. Dünyaya açılmaya çalışan sanatçılarımız var daha çok ön planda tutulması hususunda basın gücünü sergileyemiyor. Kalemi elinde tutanlar önce kendi şehrine sahip çıkacak ve sesi duyuracak.

Yorumlar (0)
20
açık
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 04:51
Güneş 06:13
Öğle 12:18
İkindi 15:36
Akşam 18:13
Yatsı 19:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Galatasaray 8 17
4. Trabzonspor 8 16
5. Beşiktaş 7 14
6. Konyaspor 7 14
7. Fenerbahçe 6 13
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 7 14
2. Sakaryaspor 7 12
3. Pendikspor 7 12
4. Bodrumspor 7 11
5. Keçiörengücü 6 11
6. Boluspor 5 10
7. Bandırmaspor 5 10
8. Rizespor 6 9
9. Samsunspor 6 9
10. Manisa FK 5 8
11. Tuzlaspor 6 8
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 6 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 7 6
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 7 17
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 6 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Bournemouth 8 9
13. Leeds United 6 8
14. Aston Villa 7 7
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 6 18
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 6 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Villarreal 7 12
7. Osasuna 6 12
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 7 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Sevilla 7 5
17. Espanyol 6 4
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1