Elazığ’da kentsel dönüşüme kredi müjdesi Elazığ’da kentsel dönüşüme kredi müjdesi

YRP Yazıkonak Belde Belediye Başkan Adayı Zülfü Kartakgül Fırat Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu. Kartakgül’ü,  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Fırat Gazetesine İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı. Başkan Erdem, Kartakgül’e çıktığı yolda başarılar ve kolaylıklar diledi. 

“Bizim toprağımız burada, burası bizim için özel”

Ziyaret sırasında bir açıklamada bulunan YRP Yazıkonak Belde Belediye Başkan Adayı Zülfü Kartakgül; “Fırat gazetemize ve kıymetli Semih abime bizleri kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Tabi Yazıkonak bizim bir asırdır yaşadığımız yer. Rahmetli amcam Yavuz Kerim Kartakgül 1986’da kurucu belediye başkanlığı yaptı. Bundan önce de 30 yıl boyunca ailemiz burada muhtarlık yaptı. Bizim toprağımız burada, burası bizim için özel” dedi.

“Gençliğimden beri hayalim yazıkonak belde belediye başkanlığı yapmak”

Yazıkonak’ın Elazığ’ın doğusu ile batısını birbirine bağladığına da dikkat çeken Kartakgül, “İpekyolu diye tabir ettiğimiz ciddi bir ticaret hacmi olan bir belde. Doğalgaz pompa istasyonunun, organize sanayinin alanlarının içinde bulunduğu yine insansız hava araçlarının içinde bulunduğu hem fiziki konumuyla hem stratejik hem de ekonomik anlamda önemli bir belge. Tabi bizim de gençlik yıllarımızdan önce siyasetle buluşmamızdan dolayı inşallah bir gün beldemizde belediye başkanı olacağız diye düşündüğümüz önemli bir coğrafya ve nasip oldu ve Yeniden Refah Partisi’nden belediye başkan adaylığımız açıklandı resmi anlamda” ifadelerini kullandı.

“Yazıkonak için güçlü projeler ortaya koyduk!”

Bizler de Doğu Anadolu Bölgesi’nde buranın pilot bir belde olmasını istediğimizden dolayı geçmişten de bu aşk içimizde olduğu için Yazıkonak ile ilgili yapmak istediğimiz projelerimiz var. Gerçekten organize sanayinin biz de olmasından dolayı hem tarıma hem de hayvancılığa dayalı ciddi manada proje üretebiliriz. Nihayetinde bizler beldemizde turizm özelinde bir şey konuşamayız ama diğer potansiyelini aktif hale getirmek için bizlerle birlikte bu yola gönül koyan ekibimizle gerekli adımları atacağız.  Ekibimizde akil insanlar var ve bunlar bizlerden hiçbir maddi talepte bulunmadan gönüllülükle bunu yapmakta. Hem şahsımıza hem ailemize hem de bizim Yazıkonak’a olan aşkımıza onlar da heyecanla yaklaşmakta. Bu noktada bize destek olacaklarını ifade ettiler ve çok güçlü projeler ortaya koyduk”  dedi.

“Uçuk kaçık, hayalperest ifadelerde asla bulunmayacağız”

“Tabi biz yapabileceğimiz şeyleri ifade edeceğiz” diyen Kartakgül; “Uçuk kaçık, hayalperest ifadelerde asla bulunmayacağız. Ben hep tabir ediyorum. Yazıkonak; her yerden gülün bulunduğu ve her gülün de ayrı güzel koktuğu bir belde ve ben burayı küçük Elazığ olarak nitelendiriyorum. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun değişik illerinden gelen ve uzun yıllardır Yazıkonak’ta yaşayan hemşehrilerimiz ve vatandaşlarımız var. Ben de oranın evladı olmam dolayısıyla bizi çok iyi tanıyorlar. Bizler de vatandaşlarımızı çok iyi tanıyoruz. Pazar günü resmi adaylığımız açıklandıktan hemen sonra Pazartesi hemen bismillah diyerek sahaya çıktık. Zaten gerekli ziyaretlerimizi geçmişten  yapıyorduk şimdi de süratle yine yapmaya başladık. İnşallah Rabbim bizi mahcup etmez ve bu yolda muzaffer eder. Sizlere de çok teşekkürler” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Büşra Sarıkaya