Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi Elazığ Şehir Hastanesinde ablasyon yöntemiyle kalp çarpıntısına tedavi

Esnaf olmak için özellikle aileye hitap etmek gerektiğini aileye hitap etmeyen işletmelerin çok uzun ömürlü olamayacağını söyledi. Bir işyerinin sigortası ailedir prensibi ile esnaflık yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Elazığ’ın en eskilerinden biriyiz

Turizm belgesine sahip olduklarına değinen Baran “1989 yılında esnaflığa başladım. Hala aynı meslekte devam ediyorum. Şuan da 68 yaşındayım. Şuan da Elazığ’ın en eskilerinden biriyiz diyebilirim. Bizden önce bir elin parmağını geçmeyecek kadar bu işi yapan esnaf vardı. Mavigöl ile beraber aldık turizm belgesini.” Şeklide konuştu.

Aileye hitap ediyoruz aile mekanıyız

Ekonomik krizin aileleri zora soktuğu için işlerin düştüğünü söyleyen Hüseyin Baran “En çok yazları iş yapıyoruz. Genelde aileye hitap ediyoruz aile mekanıyız. Şuan havalar soğuduğu için ve ekonomik krizden dolayı vatandaşlar pek dışarı çıkmıyor. O yüzden bu aralar durgunuz.” Dedi.

Balıklarımız özel olarak tutuluyor

Balıklarının özel olarak tutulduğunu ve taze taze servis edildiğine değinen Baran “Bizim balıklarımız özel olarak tutuluyor. Biz lezzetli ve kılçıksız olması nedeniyle özellikle büyük balık tercih ediyoruz. Ortalama tercih ettiğimiz balıklar 50 ile 80 kilo arasında değişiyor. Elazığ’da genelde su kenarı mekanlarda karabalık ve mil balığı yapılıyor ama biz bunları tercih etmiyoruz. Biz özellikle turna tercih ediyoruz hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı oluyor.” İfadelerini kullandı.

Elazığlılarda balık kültürü çok fazla yok

Elazığlıların çok fazla balık yemediklerini söyleyen Baran “Elazığlılarda balık kültürü çok fazla yok. Bizim müşterilerimiz genelde doktor ve memur kesimden oluşuyor. Şehir dışında balık kültürü olan ve Elazığ’a tayini olan vatandaşlar gelip burada balıklarını gönül rahatlığıyla taze taze yiyorlar.” Dedi.

Kış sezonunun vazgeçilmezi Turna

Balık sevmeyenlere de hizmet verdiklerini söyleyen Baran “Bizim balık dışında ızgara ve kavurma çeşitlerimiz de mevcut ama genelde müşterilerimiz gelip burada turna yemek istiyorlar. Şuan müşterilerimize servis ettiğimiz turna balığı yaklaşık 2 metre boyunda ve 74 kilo. Biz genelde büyük balık tercih ediyoruz daha az kılçıklı olduğu için. Kış sezonunun vazgeçilmezi Turna oluyor.” İfadelerini kullandı.

Elazığ Merkeze 18 kilometre

Günün her saati hizmet verdiklerini belirten Hüseyin Baran “Burası meşeli köyüne bağlı. Elazığ Merkeze 18 kilometre yakında. Yakın olması nedeniyle Elazığlı vatandaşlar balık yemek için buraya geliyorlar. Saat sabah 8’de açıyoruz gece 12’de kapatıyoruz. Ama müşterilerin çok olduğu zaman yaz günlerinde sabah saatlerine kadar açık olduğumuz oluyor. Zaten turizm belgesine sahip olduğumuz için sabah 7’ye kadar açık tutma imkanımız var. Sadece bir saat temizlik için kapalı tuttuğumuz zamanlar da oluyor.” Şeklinde konuştu.

Bizim için düzenli müşteri önemli

Özel günlerde de tercih edildiklerini söyleyen Baran “Özel günler için de konseptlerimiz oluyor. Düğün yapmak, doğum günü yapmak için gelen müşterilerimiz de oluyor. Düğün isteğini yazın çok alıyoruz ama yazın çok müşterimiz olduğu için düğün yapamıyoruz maalesef. Bizim için düzenli müşteri daha önemli.” İfadelerini kullandı.

Elazığ’ın en ucuz yeri

Fiyatlarının çok uygun olduğunu söyleyen Baran “Fiyatlarımız dışarıya göre çok ucuz. Elazığ’ın en ucuz yeri diyebilirim. Normalde kavurma her yerde 200 lira bizde 150 lira, ızgaralar her yerde 200 lira bizde 150 lira, balıklar 150 lira. Hem uygun hem de aile mekanıyız. Bir iş yerinin sigortası ailedir. Aile gitmediği zaman o iş yeri uzun ömürlü olamaz. Bizim her kesimden müşterimiz var hemen hemen her gün kadınlar arkadaşlarıyla çocuklarıyla gelip burada gönül rahatlığıyla yemeklerini yiyip gidebiliyorlar.” Şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.