Yıldız: Elazığ Şehir Meclisi’nin merkezinde; Elazığ ve Elazığlılar olacak! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Yıldız: Elazığ Şehir Meclisi’nin merkezinde; Elazığ ve Elazığlılar olacak!

Bu haber 13 Ekim 2019 - 14:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kurucular Kurulu toplantısı ile kuruluşu gerçekleştirilen Elazığ Şehir Meclisi İcra Kurulunu da seçerek faaliyetlerine başladı.  Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız da  konuşmasını Barış Pınarı Harekâtındaki şehitlerimizi anarak başladı ve Yıldız her zaman  çalışmalarının merkezinde  Elazığ ve Elazığlıların olacağını ifade etti.

 

 

Elazığ Şehir Meclisi’nin  Dönem Sözcüsü Turan  Yıldız,  ilk toplantılarının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yıldız, “İlkini düzenlediğimiz Elazığ Şehir Meclisi Kuruluş Genel Kurulu’na katılım sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Konuşmama  Barış Pınarı Harekâtında hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anarak başlamak istiyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Rabbim yaralılarımıza da acil şifalar nasip etsin. Allah ordumuzu muzaffer kılsın. Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak kendi faaliyet alanlarımızda çalışmalar yapmak, sorunları gündeme getirmek, hak aramak, sessizlerin sesi olmak ve yetkilileri uyarma vazifesini ifa eden tüzel kişilikleriz” dedi.

“MECLİSİMİZE TERÖR SEVİCİLER GİREMEZ!”

“En büyük kısıtımız faaliyet alanlarımızın çerçevesi, en büyük sorunumuz ise sesimizin yeterince duyulmaması” diyen Yıldız, “Netice itibarı ile bu problemleri bertaraf edebilmenin yolu: ciddi, kurumsal bir birliktelik sağlamak ve hep birden haykırmaktır. Bu mantıkla yola çıkarak hazırladığımız protokol çerçevesinde kuruluşunu yapacağımız Elazığ Şehir Meclisi’nin ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Kuruluş felsefemiz ise şöyledir: Siyasi hiçbir zemine oturmadan, merkezine Elazığ ve Elazığlıyı alan, birlikte düşünen, birlikte karar veren, birlikte hareket eden bir yapı oluşturmaktır. Kırmızı Çizgimiz ise:  Her türlü terörün karanlık zihniyetidir. Bu meclise terör seviciler giremez” dedi.

“İLÇELERİMİZİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”

“İlçelerimizde faaliyet gösteren STK’larımızın sesinin daha az çıktığını maalesef ki görüyoruz” diyen Yıldız, “Bir itilmişlik, bir gariplik söz konusu. Gayret var, çaba var ama ne gören, ne de duyan var. Şayet biz isim seçerken Elazığ Şehir Meclisi ismini seçmişsek, bunda karar kılmışsak, İlçelerimizi görmezden gelemeyiz. Neticede bu şehir sadece merkezden ibaret değil. Bu nedenle işe ilk önce İlçelerimizde faaliyet gösteren STK’ları arayarak başladık. Onların katılımı bizler için çok değerli. Hatta ilçelerimiz konusunda şöyle bir teklifim olacak. Her üç ayda bir yapacağımız meclis toplantılarını her seferinde bir ilçede düzenleyelim. On birinci toplantı yine merkezde yapılsın. Böylece İlçelerimizde bir hareketlilik, bir farkındalık oluşturabiliriz” dedi.

“STK’LARIN HAREKETLENMESİNDEN ELAZIĞ KÂRLI ÇIKAR!”

Birlikteliğin gücünü tüm şehre hissettirmek gerektiğini kaydeden Yıldız, “Birliğin gücünü küçümsemeyin. Bakın mesela, bu Meclisin kuruluş adımları atılmaya başladıktan sonra, uzun süredir dinlenme modunda olan STK Platformu ayağa kalktı ve İlimizin meselelerini gündeme getirmeye başladı. Biz bunu kazanç olarak, bir zenginlik olarak görüyoruz. Bizim adımlarımız onları hareketlendirdi, onların adımları da bizleri daha ileriye götürür. Kazançlı çıkan Elazığ olur. Zaten amacımız da budur. Katılımınız için tekrar teşekkür ediyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.  (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.