“Yıl sonuna kadar 8 bin konut teslim edilecek” « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

“Yıl sonuna kadar 8 bin konut teslim edilecek”

Bu haber 25 Ekim 2020 - 20:07 'de eklendi.

Bakan Murat Kurum Elazığ’da yılsonuna kadar 8 bin konutun bitirilerek sahiplerine teslim edileceğini duyurdu.

 

 

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Elazığ’ın yaralarının sarılması için çalışmalar başlatılmıştı.

‘İlk Bölüm 8 Ayda Tamamlandı’

İlk olarak yapımı tamamlanan Dilek ve Petek sitesinde bulunan 179 konut tamamlanarak 24 Ekim itibariyle sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ‘’Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından vatandaşlarımızı güvenli konutlarına bir an önce kavuşturmak için süratle inşasına başladığımız konutların ilk bölümünü 8 ay gibi bir sürede tamamladık. Biten konutlarımızı da hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Hayırlı olsun.’’ ifadelerini kullandı.

‘Yıl Sonuna Kadar 8 Bin Konut Teslim Edilecek’

Bakan Murat Kurum; ‘’Elazığlı kardeşlerimizin yaralarını devletimizin tüm imkânlarını seferber ederek sarıyoruz. Kış gelmeden hemşehrilerimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gayretle çalışıyoruz. Yılsonuna kadar 8 bin, 1 yıl içinde de kalan 10 bin konutu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Sosyal donatıları ve yeşil alanları ile vatandaşlarımızın huzur bulacağı, depreme dayanıklı konutlarında güvenle yaşayacağı yeni Elazığ’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Elazığlı kardeşlerimizin yeni yuvalarında mutluluk ve huzur içinde oturmalarını diliyorum.’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.