Haber: Kübra TÜRKAN

Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şube Başkanı Ümit Albayrak ile Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi Genel Sekreteri Funda Canpolat Fırat Gazetesine gelerek; Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC)  Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Başkan Erdem; Albayrak ve Canpolat’ın gösterdiği nezakete teşekkür ederek, kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Albayrak: Başkan Erdem’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz

Ziyaret sırasında kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Albayrak; “Bugün Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Semih Erdem’i ziyaret etmek istedik. Daha önceki dönemlerde ziyaret etmek istedik ama depremde ofisimizin yıkılışından dolayı biraz geç kaldık. Çünkü ofisimiz yoktu. Bu nedenle biraz geciktik. Başkanımıza çalışmaları için teşekkür ederiz. Özellikle üyelerin bir arada tutulması adına güze çalışmalar ortaya koydu. Ayrıca iyi bir koordinasyon var. Üyeleri için girişimlerin olması da güzel. Tüm bunlar bizleri mutlu etmektedir” dedi.

Başkan Albayrak; Basın camiasında kopukluk olmasının üzücü olduğuna değindi

“Elazığ’da bütün cemiyet ve derneklerin bir arada olması tek amacımızdır” diyen Albayrak; “Ama maalesef son günlerde bu birlikteliği pek göremedik. Başkanlarla ve yönetim kurulumuz iletişim halinde. Ancak basın camiasında bir kopuş var. Bizler de elimizden geldiğince başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu birlikteliği oluşturmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Sonrasında Albayrak ile Erdem arasında Elazığ basını ve Elazığ’a dair keyifli bir fikir alışverişi de oldu.