Yeniden Refah Partisi kasım ayı il divan toplantısı yapıldı. Daha önce Kovancılar Belediye Başkan Adayı Bekir Yanılmaz ve Alacakaya Belediye Başkan Adayı Zafer Altınışık’ın adaylığını açıklayan Yeniden Refah Partisi 6 yeni adayı daha açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığında 2023 yılının son İl Divan Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, partinin bu ana kadar belirlenen ilçe ve belde belediye başkan adayları da kamuoyuna açıklandı.

Mekke’nin fethini kutlayarak konuşmasına başlayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Asgari ücretin beklentilere cevap vermediğini ifade eden Başkan Ateş, hükümetin işletmelere yönelik asgari ücret destek primlerini artırması çağrısında bulundu.

Elazığ’ın sorunlarını TBMM’ye taşıdıklarını ifade eden Başkan Ateş, “yıllardan beri hemen her seçim öncesinde yapılma vaatleri havada uçuşan ancak hala yapılamayan Pertek köprüsünün peşini bırakmıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Sayın fatih Erbakan ve üç milletvekilimiz TBMM’ye köprünün yapılması amacıyla kanun değişikliği teklifi verdiler. Meclisteki beş milletvekili ile ülke meselelerine sahip çıktığımız gibi, şehrimizin meselelerine de sahip çıkıyor ve Elazığ’ın sahibinin kim olduğunu herkese gösteriyoruz” dedi.

Başkan Şerifoğulları Elazığ’da ki programlarına devam ediyor Başkan Şerifoğulları Elazığ’da ki programlarına devam ediyor

"Bu durum, bizim sahaya inmek için sabırsızlığımızı gösteriyor"

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Ateş, “ Diğer partiler hala aday belirleme süreçlerini devam ettirirken Yeniden Refah Partisi 8 Belediye başkan adayını açıkladı. Bu durum, bizim seçimlere hazır olduğumuz gösteriyor. Bu durum, bizim sahaya inmek için sabırsızlığımızı gösteriyor. Ve bu durum halkımızı yeniden milli görüş belediyeciliği ile buluşturmak için sabırsızlandığımızı gösteriyor. Halkımız, hakkı ve haklıyı üstün tutan milli görüş belediyeciliğini özlemiş. İmtiyazlıların ve güçlülerin korunduğu bir sistemden kurtulmak istiyor” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda daha önce kamuoyuna açıklanan Kovancılar Belediye Başkan Adayı Bekir Yanılmaz ve Alacakaya Belediye Başkan Adayı Zafer Altınışık’ın yanı sıra 6 yeni aday daha açıkladı.

İşte YRP’nin adayları:

Arıcak Belediye Başkan Adayı Cafer Aran

Üçocak Belde Belediye Başkan Adayı Zeki Çeçen

Bükardi Belde Belediye Başkan Adayı Ali Açmaz

Beyhan Belde Belediye Başkan Adayı Bayram Öztürk

Yurtbaşı Belde Belediye Başkan Adayı Mehmet Güner

Editör: Haber Merkezi