Başkan Alan, mimar ve mühendislerle bir araya geldi Başkan Alan, mimar ve mühendislerle bir araya geldi

Yaz aylarında hareketlenen altın piyasası bu sene yeni yıl öncesi de hareketli bir dönem geçiriyor. Elazığ’da kuyumculuk yapan esnaf İshak Ömer Karaman yeni yıl öncesi Elazığ’da altın piyasasını değerlendirdi.

Şu an altına talep çok

Altına talebin gün geçtikçe arttığını söyleyen Kuyumcu Karaman “Yılbaşından önce şu anda altına talep çok. Alış ve satış olmak üzere alışa da şu an talebimiz çok satışa da şu an talebimiz çok. Fiyatların daha çok artmasıyla birlikte vatandaşların da altın borcu haliyle yükseliyor. Şu an alışa ve satışa talebimiz oldukça çok.” İfadelerini kullandı.

Vatandaşlar yatırımlık altın tercih ediyor

Esnafların da söylemesiyle birlikte daha fazla artış bekleniyor diyen kuyumcu Karaman “Vatandaşlar daha çok cumhuriyet ve tam altın tercih ediyor. Çeyrek ve 24 ayar grama da rağbet çok.” Dedi.

Yeni yıl öncesi piyasa hareketli

Yeni yıl öncesi altın fiyatlarının daha çok artacağını düşünen vatandaşların gerek yatırım gerekse borçlarını ödemek için kuyumcuların yolunu tuttuğunun altını çizen Karaman “Vatandaşların altın alıp satması piyasayı hareketlendirdi. Kışın işler daha durgun oluyor normal şartlarda ama şu an ki hareketlilikle birlikte piyasada bir hareketlilik sirkülasyon oluyor. Bu bizim için de daha iyi oluyor.” İfadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.

Editör: İrem Ancil