Gelinlik fiyatlarının yüksek olması nedeniyle gelinler hayallerindeki gelinlikleri bulmakta zorluk çekiyor. Hem bütçesini zorlamamak hem de güzel bir gelinlik giymek isteyen gelinler araştırmalara başladı. Hem uygun fiyatlı hem de şık gelinlik almak isteyen gelinler bu haber tam size göre. Uygulayacağınız 5 farklı yöntem; sizi hayalinizdeki gibi bir gelin yapabilir.

Düğün zamanı bütçeler haddinden fazla zorlandığı için, düğün alışverişlerinin en büyük kalemlerinden bir tanesi olan gelinlikte de pek çok kişi daha uygun fiyatlı alternatifleri bulmaya çalışıyor.

İkinci el gelinlik

İkinci el gelinlik kulağa güzel gelmese bile bütçe açısından oldukça mantıklı. Hem daha önce başkaları o gelinliği hayallerindeki gibi olduğunu düşünerek almış ve sadece bir kez giymiş olduğunun altını çizmek gerekiyor. Gelinliğin ikinci el olup olmadığına dikkat etmek yerine hayallerinizdeki gelinlik olup olmadığına dikkat etmek daha önemli.

Kiralık gelinlikler

Belki ünlü bir modacının elinden çıkmış tasarım bir gelinliği satın alamayabilirsiniz ama bu gelinlikleri kiralayabileceğiniz çok fazla yer var. Bu durumda yine belki bir gelinlik satın almış kadar para ödeyebilirsiniz ancak gerçekten tasarım ve kusursuz bir gelinlik giyme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Sade modeller

Gelinliklerin fiyatını artıran unsurlar genellikle dantel, işleme ve taş gibi detaylar. Oysa sade bir gelinlikle de kusursuz bir görünüm yakalamanız mümkün. Bunun için sade modellere de göz atıp göz alıcı görünümü sade bir şıkla yaratabilirsiniz.

İhtiyaç sahiplerine müjde! İhtiyaç sahiplerine müjde!

Küçük butikler

Uygun fiyatlı gelinlik bulmak için bilindik markaların yanı sıra küçük butikler arasında biraz araştırma yapabilirsiniz. Ünlü markalarda bulamadığınız hayalinizdeki gelinliği belki de hiç düşünmediğiniz butik bir dükkandan bulabilirsiniz.

Editör: Haber Merkezi