MHP’den Yazıkonak Belde Belediye Başkanlığı Aday Adayı olan Murathan Koktaş  Fırat Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Koktaş’ı Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC)Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ağırladı.

Belediye Başkan Adayı Akın Olgunlar Mahallesini ziyaret etti Belediye Başkan Adayı Akın Olgunlar Mahallesini ziyaret etti

Ziyaret sırasında kendisinden kısaca bahseden MHP Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Aday Adayı Murathan Koktaş; “Yazıkonak doğup büyüdüğümüz ve hâlâ daha yaşamımızı devam ettirdiğimiz beldemiz. Yazıkonak’ta bazı eksiklikler var yönetimsel olarak. Yazıkonak stratejik anlamda çok iyi bir konumda olmasına rağmen eğitim konusunda çok zayıf noktada. Biz beldemize hizmet etmek istedik. Kendi çocuklarımız beldemizde daha güzel büyüsün istiyoruz. Komşularımız ve vatandaşlarımızla birlikte Yazıkonak’ı hak ettiği yere getirmek için bir mücadeleye konulduk. Yazıkonak çok fazla göç alan bir belde ve düzensiz bir göç söz konusu. Düzensiz göçü engellemek için daha mantıklı projelerle ilerlemeliyiz” dedi.

“Beldemizde her eve ve her gönüle girmekteyiz”

“Bizler dik bir duruş ile hem de Milliyetçi Hareket Partisi’nin çizgilerinden ödün vermeden ilerlemek istiyoruz diyen Koktaş; “Gösterilen teveccühten mutluyuz. Beldemizde her eve ve her gönüle girmekteyiz. Bundan da çok mutluyuz. Hem eğitimimiz hem de yaşımızdan dolayı güzel bir ilgi gösteriliyor. Biz buraya heybeden gelmedik. Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Aynı zamanda Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler Bölümü’nü de tamamladım. Şu anda da Kıbrıs Bilim Üniversitesi’nden Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapmaktayım. MHP’de de yıllarca mücadelede de bulunduk. Bir şeylere yabancı değiliz” ifadelerini kullandı.

“Belediye; proje üretsin.  Gençlere yol açsın”

Açıklamasın sürdüren Koktaş; “Belediyeciliğe gerçek anlamda işin ehli dokunmalı. Belediye; bir iş bulma kurumu değil ki belediye; işsizliği gidersin. İşçi alıp, işçi çıkarsın! Yok  kaldırım yapalım, kaldırım sökelim olmaz! Belediyecilik bu değildir. Belediye; proje üretsin.  Gençlere yol açsın. Beldeyi her alanda kalkındırsın” dedi.

“Yazıkonak OSB bölgesi ama Yazıkonak bunu değerlendiremiyor”

Ekip olarak belediyeciliğe hazır olduklarını da aktaran Koktaş; “Yazıkonak OSB bölgesi ama Yazıkonak bunu değerlendiremiyor. Bizler ekip olarak, bu işe hazırlıklıyız. Bu iş ufuk meselesi. Olmuyor bazı şeyler. Taşın altına elimizi koyduk ve başaracağımıza da inanıyoruz. Partimize ve şahsımıza güzel bir destek var. Bir de milletvekilimizin oluşu bizim için çok önemli. Bu bizim için çok büyük bir artı. Çünkü kendisi Elazığ için büyük bir değer . İnşallah Elazığ’ı güzle bir yere getireceğiz” dedi.

“Projelerle  çarpışalım daha güzele ve daha kaliteliye yönelelim”

Diğer aday adaylarına da başarılar dileyen Koktaş; “Bizler bel altı siyaset istemiyoruz. Projelerle  çarpışalım daha güzele ve daha kaliteliye yönelelim.  Şehrimiz, beldemiz, insanlarımız ve bizler için hakkımızdan hayırlısı olsun İnşallah. En güzelini yaşamak temennisiyle” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Büşra Sarıkaya