Kitap fuarı satıcıları gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirerek vatandaşlara teşekkür etti.

Seneye de tekrar Elazığ’a gelmeyi düşünüyoruz

Kitap Fuarında bu sene ilk defa katıldıklarını söyleyen Tevfik önce “Bu yıl 4. Elazığ kitap fuarında ilk defa yayınevimiz olarak katıldık. İlgi güzel memnun kaldık. Bizim yayın evimiz daha çok yetişkin kitapları satıyor. Çok az bir kısmı çocuk buna rağmen ilgiden memnunuz her yıl talebin arttığı söyleniyor. Biz bu yıl ilk defa gelmemize rağmen bayağı bir talep var. Yetişkinlerin kitap okuması tabi toplum olarak önemli. Genel olarak kitap okumamız açısından problem yaşıyoruz. Toplum olarak çok kitap okuyan bir toplum olmamız lazım. Bunu da bugün bu fuarda Elazığ’da bir nebzede olsa gördük. Güzel bir şey halkın talep göstermesinden memnunuz. Bu şekilde giderse inşallah seneye de tekrar Elazığ’a gelmeyi düşünüyoruz. Beklediğimizden daha fazla ilgi gördük. Elazığ halkına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

Okuyucular genelde kitabın kapağına göre değerlendiriyor

Ahmet Kılıç “Satışlardan memnun olsak da biraz memnun değiliz. Okuyucular genelde kitabın kapağına göre değerlendiriyor. Stantlara seslenmesek gelip bakmıyorlar. Biz burada her ne kadar bulunsak dahi okuyucuların kitaplara bakıp incelemelerini isteriz. Kitap fiyatlarına tüm fuar açısından baktığımız zaman pahalı olanlarda var ucuz olanlar da var. İnşallah okuyucular güzel bir şekilde seçim yapıyorlardır.” şekliden konuştu.

İnternet ve kırtasiye fiyatlarına göre daha uygun

Ertuğrul Güvener “Bayağı bir ilgi var özellikle gençler tarafından. Yoğun bir ilgide bulunuyorlar. Kitapların çeşitliliği ve yayın programlarının farklı olması iyi bir alternatif sağladı. Bu anlamda ziyaretçilerimize teşekkür ederiz. Kitaplarımız internet ve kırtasiye fiyatlarına göre daha uygun.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da Aralık ayının ilk haftasında semt pazarında fiyatlar ne durumda? Elazığ’da Aralık ayının ilk haftasında semt pazarında fiyatlar ne durumda?