Yatırımlar devam ediyor, kazanan Elazığ oluyor! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Yatırımlar devam ediyor, kazanan Elazığ oluyor!

Bu haber 15 Nisan 2020 - 14:28 'de eklendi.

Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlarda TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü yatırımcının yanında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda projeleri yerinde inceleyen TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, yatırımlarda gelinen son aşamaları değerlendirdi.

 

 

Haber: Songül DURSUN

TKDK Elazığ İl Temsilciliğine sunulan projeler, alınan desteklerle hem ülke ekonomisine destek sağlıyor hem de ilimizin istihdamına katkı sunuyor. Sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak tamamlanmakta olan yatırımları ziyaret eden   İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz ve Yerinde Kontrol Birim Amiri Emre Değirmenci Karakoçan ilçemizde yer alan ‘Hamit KILIÇ 98 Baş Süt İnekçiliği’ projesi ve ailesiyle beraber yatırımın her aşamasında birlikte çalışan ilimiz merkezine bağlı Kurtdere Köyü’nde yapımı devam eden ‘Alaattin Temel Broyler Çiftliği’ projelerini ziyaret etti.
TKDK İLE YATIRIMLAR HAYAT BULUYOR
Yatırımlarda gelinen son aşamaları değerlendiren Yılmaz, ödeme aşamasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için yatırımcılara uyarılarda bulunarak, TKDK olarak her zaman yatırımcıların yanında yer almaya devam edeceklerini ve bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde geride bırakacağımıza inandığını belirtti.

ÖDEME ÖNCESİ KONTROLLER DEVAM EDİYOR

Ziyaretlerde,  IPARD II I. Başvuru Çağrı Döneminde TKDK’dan 98 Büyükbaş Besi Çiftliği projesi için destek alan Sıddık Akbulut’un, 5. Başvuru Çağrı döneminde maliyetlerini azaltarak hem daha kârlı bir işletme oluşturmak hem de doğa dostu işletmeler arasında yer almak için kuruma sunduğu modernizasyon projesinin ödeme öncesi son kontrolleri de gerçekleştirildi. Yerinde Kontrol Uzmanlarının ödeme öncesi kontrollerine eşlik eden İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, böylesine zor günlerde büyük fedakârlıklar gösteren personellere ve yatırımcılara teşekkür ederek, yatırımın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

TKDK YATIRIMCININ YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDİYOR

TKDK’nın %55 hibe ve KDV muafiyeti ile desteklenen Çeşme Balık Evi’ne de ziyaret gerçekleştiren Yılmaz, bu yatırımın hem istihdama hem de İlimiz ekonomisine çok olumlu katkılar sunacağını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür ederek tesisin, doğal güzelliği ve yemeklerindeki lezzet ile çok yakında hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN