Evrimdışı

Yazık! İnsanlığı sözde dilinde yer ettirene, yaptığı iyiliği siyasete bağlayana, felâketi yaşayan insanlığa ‘Keşke ölseydiniz’ diyene yazıklar olsun…

Seçme seçilme hakkımızı icra ettiğimiz 14 Mayıs’tan sonra sonuçlardan memnun kalınır veya kalınmaz. Fakat depremi iliklerine kadar yaşayan insanlara söylenilen sözlerden sonra müthiş derecede bir utanç tablosu ortaya çıktı. Sözde insanlık yapıp, yardım eden güya insanlık tek derdi olan insanız adı altında önemli olan insanlık sözleriyle nara atan rezil bir kitle! Yazıklar olsun size, yazıklar olsun insanlığınıza. Nasıl bir kin, nefret ve insanlıktan çıkma bu? Keşke ölseydiniz diyen ve bunu gurur ile sergileyen sözde insanlığı kullananlar. Siz yardımlarınızı insanlık için Allah rızası için yapmamışsınız. Siz yardımlarınızı gösteriş, menfaat ve siyasi düşünce ile yapmışsınız. İnsanlar sizin gibi düşünmek zorunda olmadığı gibi sizinle aynı partiyi de desteklemek zorunda değil. Siz yapacağınız yardımları iyisi mi bundan sonra insanlara sorarak yapın. Bizden misiniz karşı taraftan mısınız? Diyerek yapın yardımlarınızı. Bu şekilde sere serpe yardım yaparak sonra insanların onurunu yerle yeksan etmeyin. Kimse sizin battaniyenize, tasınıza çorbanıza muhtaç değil. Her zaman diyorum. Şimdi ise daha çok sesimi yükselterek söylüyorum. İYİ Kİ DEVLET VAR! Devletimin yaptıklarını inkâr etmeyen güzel ülkemin güzel insanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Nankör olmamak ne güzel bir şey. Yaptığı iyiliği unutana, sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi ne güzel bir his. Bakidir kadim devlet. Yaptıkları ile kendisini gösteren ve sağcı solcu demeden insanın bulunduğu yer yere koşan elini herkese uzatan güzel yüce devletim. Kıymet bilmeyene yazıklar olsun. Sosyal medyadan veya çarpıtma medyadan gördüklerini söyleyen insanımın onuruna zarar veren küçük zihniyetler siz kendinizi çok güzel sergiliyorsunuz. Defalarca depremi yaşayan biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki devlet babalığını insanına fazlasıyla gösteriyor. Aşını, ihtiyaçlarını sadece ülkesinin insanı diyerek hizmetini sonuna kadar gerçekleştiriyor. Depremi 11 il yaşamadı depremi tüm ülke yaşadı. Bir yerde bir vatandaşımızın canı yansa herkesin canı acır. İstisnalar ve nankör düşüncesini mesken edinen cahil kesim bunu bilmez. Söylenilenlerin yanı sıra demek ki neymiş?

Devlet var, devlet hizmetini eksiksiz gerçekleştiriyor!

Her ne kadar görmezden gelinirse gelinsin. Devlet gerekeni gerektiği şekilde yapıyor. Siz karalamaya çalışırsınız devlet ise hizmetini sergiler. Allah devletime zeval vermesin!