VEKİL EROL: PARTİMİZİN ELAZIĞ’DA ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

VEKİL EROL: PARTİMİZİN ELAZIĞ’DA ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ!

Bu haber 18 Kasım 2020 - 17:22 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Örgütü ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirerek, CHP Elazığ İl Başkanlığını temsil edecek başkanda nasıl bir başkan profili görmek istedikleri noktasında örgütüyle birlikte fikir alışverişinde bulunduklarını aktardı. Ayrıca Vekil Erol, “Partimin Elazığ’da çıtasını yükselterek daha fazla sayıda vekil çıkarmasını istiyorum.  Hatta bir sonraki seçimlerde listenin ilk sırasına değil, ikinci sırasına yazılacağım” dedi. Erol, görevden alınan CHP İl Başkanı Zeki Kaplan ile de siyasette aynı dili ve üslubu benimsemediklerine dikkat çekti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Örgütleri ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Vekil Erol; “16 Kasım pazartesi günü Merkez Yürütme Kurulu’muzun Elazığ İl Başkanının görevden alınması ile ilgili bir değerlendirme yaptık. Değerlendirmeye katılan arkadaşlarımız; ilçe başkanlarımız, kadın kolları başkanımız, eski il başkanlarımız, eski belediye başkanlarımız görevden alınan il yönetimi, il kongre delegelerimiz ile birlikte değerlendirme yaptık” dedi.

“ELAZIĞ İÇİN UMUT OLACAĞIZ”

Değerlendirmenin ardından aldıkları kararlara da açıklık getiren Vekil Erol; “ Süreci hep birlikte değerlendirdik.  Partimizin Elazığ’daki seçimlerden beklentilerini, isteklerini hedeflerini değerlendirerek buna yönelik bir örgüt yapısı nasıl oluşturulacağımızın kriterlerini belirledik. Burada bizim y amacımız; geleceğe yönelik siyasete direk hâkim olmaya yönelik değil. Partimizin değerlerini en üst düzeyde taşıyan, temsil yeteneği olan, örgüt içinde birlik ve beraberliği olan bir yönetim oluşturarak; bu yönetimle önümüzdeki seçimlerde milletvekili iddialarımızı arttırmak, hedeflerimizi büyütebilmek, Elazığ için umut olabilmek ve Elazığ siyaseti için; siyaset arenasında yeni alternatifler yaratabilmek gibi değerlendirmeler yaptık” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA İSİM ÖNERMEDİM!”

Sözlerini sürdüren Vekil Erol; “Bu konuda ilçe başkanlarımız ile bir mutabakata vardık. Arkadaşlarımız nasıl bir il başkanı istediklerinin kriterlerini belirleyecekler, isim bazında değerlendirmeler yapacaklar. Ben ilin milletvekili olarak herhangi bir isim önermedim. Tamamen nasıl bir il başkanıyla çalışmak istediğimi aktardım. Arkadaşlarımızda bu kriterlere uygun il başkan adaylarını değerlendirecekler ve daha sonra bir araya geleceğiz ve en kısa sürede Elazığ’da; Elazığ’ın değerlerine daha sahip, sokak siyasetini ve bürokrasiyi bilen, temsil yeteneği olan ve gelecek ile ilgili umut beklentilere daha farklı yaklaşımlar getiren yeni bir yönetim seçeceğiz ve Elazığ’da partimizin çıtası daha da yükselerek siyasete devam edecek “ ifadelerini kullandı.

“SADECE İL BAŞKANININ NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİN KRİTERİNİ GÖRÜŞTÜK”

Fikir alışverişinde bulunduğu herkese teşekkürlerini sunan ve CHP’nin birlikteliğinin asla Elazığ’da bozulmadığına dikkat çeken, CHP’ye yakışır bir il kongresini de kısa sürede yapacaklarını aktardı. Vekil Erol, sonrasında ise basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı. Aday sayısı net denildi mi? Şeklinde gelen soruyu yanıtlayan Erol; “Şu an isim ve sayı bazında görüşme yok. Sadece il başkanında olması gereken kriterler görüşüldü. Benim özellikle tercih ettiğim bir konu var. O da il başkanının kesinlikle; milletvekili adayı olmamasıdır. Başkan partiyi seçime hazırlayacak. Sandık güvenliği ile ilgili çalışmalar ortaya koyacak. Tek kriterim o onun dışında isimler önemli değil, arkadaşlarımızın vereceği karar bizim kararımızdır. Biz de onların kararının arkasındayız” dedi.

“İL BAŞKANI İLE AYNI ÜSLUBU KONUŞAMADIK”

Vekil Erol’a bizler de il başkanının görevden alınmasında sizin etken olduğunuz aktarılıyor. Bu doğru mu? Ayrıca seçimler olmadan il başkanını görevden aldınız o bahsettiğiniz bu kriterleri taşımıyor muydu? Dememiz üzerine de Vekil Erol; “Mesela geçen seçimde; 600 sandık görevlisi kâğıt üzerindeydi. 300 ya da 350’si sandıklarda yoktu. Sandık hâkimiyeti ile ilgili inanılmaz bir boşluk vardı. İl başkanı ile benim aramdaki sorundan kaynaklı ilçelerle de koordinasyonumuz kopmuştu. Doğrudur. İl başkanı ile ben aynı üsluba dair bir siyaset gerçekleştiremedik. Birlikte çalışamadık. Elazığ’ın yeni bir siyaset vizyonuna ihtiyacı var. Sandık güvenliğini koruyacak, daha aktif daha derleyici ve toparlayıcı bir yönetim beklentisi içindeyiz. Arkadaşlarımızla bunun gereğini yapacağız” dedi.

“SİYASETTE BİR FARKLILIK YARATTIK, SANDIKTA DA BU FARKINDALIĞI GÖRECEĞİZ İNŞALLAH!”***

Siz il başkanının milletvekili adayı olmamasını istediniz ama aynı zamanda kendinizin de aday olacağını aktarmıştınız şimdi bu yorumunuz kamuoyunda yanlış anlamalara sebep olabilir mi? Rakiplerinizin önünü kestiğiniz şekilde yorumlanabilir? Denilmesi üzerine de açıklama yapan  Erol, “Esasına bu soruya cevap vermek dahi istemem. Şunu söyleyeyim ben sonraki dönem adayım. Ama liste birden aday değilim. Elazığ’da liste ikiden adayım. İki milletvekili iddiamızı ortaya koyacağım. Liste bir içinde örgütümüzde eğilim yoklaması yapacağız. Beş kişi, tespit edilip, onun özelinde anket yaparak, ankette kim ön plandaysa onu birinci sıraya yazacağız. Ben ikinci sıradan Türkiye’den yeni bir iddia açacağım. Mesele bizim milletvekilliğimiz değil, Elazığ’ımızın siyasetine yeni bir değer katabilmek,  siyasette yeni bir özveri anlayışını geliştirebilmek.  Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine yakışır şekilde davranmak istiyoruz” diyerek, anket yaptırdığını ve anketlerin sonuçlarının iyi olduğunu ifade ederek, “Elazığ siyasetinde bir farklılık yarattık inşallah bunun farklılığını sandıkta da göreceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.