Vekil Erol: Elazığ’ın sorunlarını gündemde tutuyor! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Vekil Erol: Elazığ’ın sorunlarını gündemde tutuyor!

Bu haber 05 Kasım 2020 - 14:12 'de eklendi.

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Elazığ depremi sonrası yapılan yardımlarda yaşanan aksaklıkların araştırılmasına ilişkin verdiği önerge üzerine TBMM Genel Kurulunda Elazığ’ı gündeme getirecek.

 

Vekil Erol; TBMM Genel Kurulu’nda 24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depreminin üzerinden 9 ay geçmesine karşın, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Elazığlı yurttaşların kış ve pandemi şartlarında yaşadığı sorunlarla ilgili Anayasa’nın 98’inci, İçtüzük’ün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasına ilişkin vermiş olduğu önerge üzerine konuşma yapacak.

VEKİL EROL, YAŞANAN MAĞDURİYETLERİ ELE ALACAK!

Konuşmasında Elazığ’da yapılan çalışmaların beklentileri karşılamadığına değinecek olan Vekil Erol, hasar tespit çalışmaları, yardım ve dağıtım faaliyetleri, nakdi yardımlar, ağır hasar raporu verilip yıkılan konut ve okullara ilişkin düzenleme, barınma ihtiyaçları, köylünün EYY (Evini yapana yardım) uygulamasıyla evini yapabilmesine ve depremden olumsuz etkilenenlerin ihtiyaçlarına yönelik yardımların yürütülmesi konusunda aksaklıkların tespit edilerek taleplerin karşılanabilmesi ve yaşanan mağduriyetin giderilmesini gündeme getirecektir. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.