VEKİL BULUT: İNŞALLAH TEŞVİĞİ UZATACAĞIZ! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

VEKİL BULUT: İNŞALLAH TEŞVİĞİ UZATACAĞIZ!

Bu haber 09 Eylül 2020 - 18:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret sırasında kentimizin son derece merak ettiği 6. bölge teşviklerinin süresinin uzatılıp uzatılmayacağı durumunu sorduk. Gazetemizde bu konu özelinde müjde veren Vekil Bulut;  6. bölge teşviklerinden OSB’mizin faydalanma süresinin uzatılması adına gerekli girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Ayrıca Vekil Bulut; “Biz yatırımcıları, 6. bölge olduğumuz andan itibaren çektik. Birçoğu yatırımlarını yaparak, belgelerini de aldı. Şunu söylüyorum: 6. bölge teşviklerinden faydalanma süresinin uzatılacağına gücümüzün yeteceğini ve bu konuda nazımızın geçeceğini düşünüyorum. İnşallah bizler teşviği uzatacağız” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN / ÖZEL

AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret sırasında kendisine yönelttiğimiz birkaç soruya da içtenlikle cevap verdi.

VEKİL BULUT’A; İLİMİZE DAİR BİR YÖN HARİTASI OLUŞTURULUP OLUŞTURULMADIĞINI SORDUK!

Vekil Bulut’a öncelikle ilimizde ortak akılla hareket edilmesi gerektiğinin üzerinde duran haberlere imza atıyoruz. Geçtiğimiz gün sizler de Vali Erkaya Yırık, mevkidaşlarınız, belediye başkanı ve ilgili kurum müdürleri ile bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiniz. Toplantı sonrasında ilimizin bir yön haritası belirlenebildi mi? Şeklinde bir soru yönelttik.

VEKİL BULUT, ORTAK AKILI SENFONİYE BENZETTİ!***

Sorumuzu hemen cevaplandıran Vekil Bulut; “Bu dediğiniz ortak akılı ben de çok önemsiyorum. Ortak akılın hakikaten ne denli önemli olduğunu da biliyorum. Bu konuya bir örnekle girmek istiyorum. Harput Senfonisi yapıldığı zaman senfoninin ilkine davet edildim ve gittim. İtiraf edeyim; siyasetçi olarak gitmiş olduğunuz yerde ön bir hazırlık yapmaktasınız. Senfoni ile ilgili ön bir hazırlık yapmış olayım dedim. Olur da mikrofon uzatılır ben de hazırlıksız olmayayım istedim. Baktım ki senfoninin tanımı en güzel şekliyle şu: Aynı zaman dilimi içerisinde aynı notaya birlikte basmak. Yani çok seslilikte seslerin uyumu. Gerçekten bir gittik hakikaten birbirinden farklı yüzlerce saz aynı sesi çaldıkları için müthiş bir ahenk ve müthiş bir uyum var. Bu hayatın her aşamasında geçerli. Karakterimiz, kişiliğimiz, çalışma biçimimiz her şeyimiz farklı olabilir ama hedefimiz ortak olursa;  ortak bir şekilde soruna eğilip, parmak basılırsa ben eminim ki orada inanılmaz bir güzellik, inanılmaz bir ahenk ve inanılmaz  bir sonuç alırız” dedi.

“TOPLANTIDA YOL HARİTAMIZI BELİRLEDİK!”***

“Bu yönüyle; ortak aklı işletmeye çalışıyoruz” diyen Vekil Bulut; “Dönem dönem elbette ki bir takım kopmalar, iş yoğunluğundan dolayı  bir araya gelememe oluyor ama biz genelde Ankara’da olduğumuzda da dört milletvekilimiz ile de belediye başkanımızı da ve il başkanımızı da davet ederek orada bir birliktelik oluşturuyoruz. Dün de bu imkanı yakalamışken; Valilikte bütün ekiple bir araya geldik. Valimiz, bütün milletvekillerimizin sadece bir tanesi yoktu. Belediye Başkanımız ve ilgili kişilerle hem koordinasyon toplantısı yaptık hem de yol haritamızı belirledik. Deprem sonrası yapılan binalar bitiyor. Bu binaları teslim edeceğiz. Kuralar çekilecek, bunun şekli nasıl olacak?  Ne zaman kuraları çekeceğiz? Ne zaman konutları teslim edeceğiz? Gibi konuları görüştük.  Toplantıda zihnimizde bir takım şeyler oluştu. Şehirdeki pek çok konuyu da konuştuk” dedi.

VEKİL BULAT’A; 6. BÖLGE TEŞVİKLERİNİN SÜRESİNİN UZATILIP UZATILAMAYACAĞINI DA SORDUK!

Sonrasında ise Vekil Bulut’a hem deprem hem de pandemi ile uğraşan bir ilken zaten yatırımcı çekmekte zorluk çekiyoruz. 2021 ile birlikte ilimiz OSB’sinin 6. bölge teşviklerinden yararlanma süresi sona erecek? Bu sürenin uzatılması söz konusu olamaz mı? Şeklinde bir soru yönelttik.

“İNŞALLAH BU SÜREYİ UZATACAĞIZ”

Bu sorumuzu da içtenlikle yanıtlayan Vekil Bulut; “İnşallah bu süreyi uzatacağız. Konuya buradan gireyim. Ama uzaması takdirinde bile; orada yanlış bir bilgi var. Çıkan her teşvik yasası süreli çıkar. Bunun süreli olmasının nedeni de yatırımcının elini çabuk tutması gerekliliğinden bu; 4325 Sayılı Kanunda da böyleydi. 5084 Sayılı Kanunda da öyleydi. Son Cazibe Merkezleri ile çıkan kanunda da öyleydi. Bunun bir amacı var. Eğer süre konulmazsa ağırdan alınır bu işler. Öğrenciye filan tarihte sınavınız var demezseniz o asla sınava hazırlanmaz. Sınav tarihi belli olmalı. Ama bizler 4325’i, 5084’ü her bittiğinde nasıl uzattıysak; bunu da Allah nasip ederse uzatacağız.  Uzamaması halinde de yıl sonuna kadar; teşvik belgesini alan herkes bu 6. bölge imkanlarından 10 yıl boyunca faydalanabilecek” dedi.

“6. BÖLGE TEŞVİKLERİNİN SÜRESİNİN UZATILMASINA; NAZIMIZIN GEÇECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”*

Bu açıklamanın üzerine Vekil Bulut’a bir yatırımcı gözü ile düşünürseniz; ilimiz depremden yara aldı, pandemi var ve bunlardan kaynaklı ihracat rakamlarımızda bir hayli düştü. Bunların birkaç aya kadar toparlanması mümkün görülmüyor. Haliyle yatırımcıların kısa sürede teşvik belgesi alması pek öngörülmüyor. Yani bu süre uzatılsa daha iyi olmaz mı? Dedik. Bunun üzerine de açıklama yapan Vekil Bulut; “Biz yatırımcıları; 6. bölge olduğumuz andan itibaren çektik. Birçoğu yatırımlarını yaparak, belgelerini de aldı. Şunu söylüyorum: 6. bölge teşviklerinden faydalanma süresinin uzatılacağına gücümüzün yeteceğini ve bu konuda nazımızın geçeceğini düşünüyorum. İnşallah bizler teşviği uzatacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.