Vatandaşlar: Kura ile konut teslimi yeniden gözden geçirilsin! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Vatandaşlar: Kura ile konut teslimi yeniden gözden geçirilsin!

Bu haber 26 Ekim 2020 - 14:31 'de eklendi.

24 Ocak Depremi’nin ardından hemen kentimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem konutları ile ilgili bilgilendirmeleri sosyal medya hesapları üzerinden yapmaya devam ediyor.  Bakan Kurum dün yaptığı paylaşımda; “Elazığ’ı birlikte inşa edeceğiz” dedi. Bakan Kurum’a sosyal medya hesaplarından sesini duyuran vatandaşlardan bazıları ise; kura ile konut tesliminin yeniden gözden geçirilmesini istedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN  

24 Ocak Depreminin hemen ardından kentimize gelerek depremzedelerin yaralarını sarmakla uğraşan bakanlardan biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin ardından da ilimize birkaç kez ziyarette bulunarak, yürütülen işlerin takipçisi oldu.

“ELAZIĞLI KARDEŞLERİMİZİN YUVALARINDA HUZURLA OTURMASINI DİLİYORUM!”

Elazığ’da olmadığı süre zarfında da sık sık depremzedeleri bilgilendiren Bakan Kurum, ”Sosyal donatıları ve yeşil alanları ile vatandaşlarımızın huzur bulacağı, depreme dayanıklı konutlarında güvenle yaşayacağı yeni Elazığ’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Elazığlı kardeşlerimizin yeni yuvalarında mutluluk ve huzur içinde oturmalarını diliyorum” dedi.

“KIŞ GELMEDEN HEMŞEHRİLERİMİZİ SICAK YUVALARINA KAVUŞTURMAK İSTİYORUZ!”

Devletin tüm imkanlarının Elazığlı kardeşlerimiz için kullandığına da dikkat çeken Bakan Kurum; “Elazığlı kardeşlerimizin yaralarını devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sarıyoruz. Kış gelmeden hemşehrilerimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gayretle çalışıyoruz. Yıl sonuna kadar 8 bin, 1 yıl içinde de kalan 10 bin konutu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” dedi.

“BİTEN KONUTLARI HAK SAHİPLERİNE TESLİM ETMEYE BAŞLADIK!”

Bilgilendirmelerine devam eden Bakan Kurum,  biten konutların hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını da aktararak; “Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından vatandaşlarımızı güvenli konutlarına bir an önce kavuşturmak için süratle inşasına başladığımız konutların ilk bölümünü 8 ay gibi bir sürede tamamladık. Biten konutlarımızı da hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

VATANDAŞIN,  ILINCAK KÖYÜ’NDE BİR ŞEY YAPILMIYOR İDDİASI VAR!

Bazı vatandaşlar ise sorunlarını sosyal medya hesapları üzerinden Bakan Kurum’a iletti. İşte o vatandaşlardan bazılarının yorumları… Barış K. “Sayın Bakanım Sivrice ilçesi Ilıncak Köyü’nde herhangi bir çalışma yapılmıyor. Depremde en fazla hasar alan yerle bir olan bir köy de insanlar halen konteyner ve çadırlarda yaşıyor. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz” diyerek köylerinde hiçbir çalışmanın olmadığını iddia etti.

“9 AYDA 6 BİNALIK DİLEK SİTESİ BİTTİ!”***

Konutların hepsinin aynı anda tamamlanmadığını da iddia eden Ömer. F. D. İse; “Sözleriniz artık gerçeği yansıtmıyor.  20 bin dediniz. Sonra 10 bin dediniz. Simdi 8 bin oldu. 9 ay oldu ve sadece 6 binalık dilek sitesini yapabildiniz” diye serzenişte bulundu.

“KURA İLE EV BELİRLEME İŞİ GÖZDEN GEÇİRİLSİN!”

  1. B. “Allah devletimizi ilelebet var etsin. Allah devletimize zeval vermesin. Bakanım kura ile ev belirleme işini yeniden gözden geçirebilir miyiz? Mağduriyetlerin artmasının önüne geçmek adına sizden ricamızdır bakanım. Saygılar Bakanım” diyerek kuralardaki sıkıntılara değindi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.