Özel Haber: Aysun ÇETİN KILIÇ

Göreve gelir gelmez vatandaşın sorun ve sıkıntılarıyla ilgilenen Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Çoşkun Çağlar Duran vatandaşların kalbinde taht kurdu. Önümüzdeki seçimde Başkan Duran’ı CHP milletvekili adayı olarak görmek istediklerini belirten vatandaşlar; “Başkan Duran’ı sadece başkan olarak değil aynı zamanda vekil olarak görmek istiyoruz. Çünkü Başkan Duran Elazığ’ın sorunlarıyla ilgilenen ve her zaman vatandaşların yanında olan bir başkanımız. Vekil olduğu zaman daha güzel işler başaracağını düşünüyoruz” dedi.

“BAŞKAN DURAN’IN CHP’NİN İKİNCİ SIRA MİLLETVEKİLİ OLARAK SEÇİLME İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK”

Başkan Duran’ın hem genç kimliği hem de üslubu ile Elazığ’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsili yönünde yeterli bir birikime sahip olduğunu ve partisini bu yönde yeterli derecede temsil ettiğini belirten vatandaş; E.A.P.; “Uzun yıllar CHP’nin yönetiminde olan Trakya bölgesinde yaşadım. Şuan işim gereği Elazığ’dayım burada CHP’nin eski yönetimine baktığımızda hem karizma olarak hem de üslup ve liyakat olarak temsilinin az ve yetersiz olduğunu görmüştüm. Son dönemlerde yapılan değişiklikle Çağlar Bey İl Başkanlığına atandı. Daha önce kendisini kentte bir yerel kanalda tartışma programında takip etmiştim. Ardından deprem sürecinde milletvekili Gürsel Erol ile birlikte sahada görmüştüm. Hem genç kimliği hem de üslubu ile kendisi Elazığ’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsili yönünde yeterli bir birikime sahip ve partisini de bu yönde yeterli derecede temsil ediyor. Bir mikrofon uzatıldığında en azından seçmene derdini anlatabiliyor ve seçmenin derdini dinleyebiliyor. İl Başkanlığı görevini başarı ile yürütüyor. Önümüzde bir seçim var. Seçimlerde mevcut CHP milletvekili Gürsel Erol ile birlikte sahada da bir birliktelik içerisinde çalışıyor. Yakaladıkları sinerji seçmene de yansıyor. Bu sinerjiyi milletvekili seçimlerde aday olarak kurabilirlerse CHP’nin ikinci sıra milletvekili olarak seçilme ihtimali bence çok yüksek” ifadelerine yer verdi.

“BAŞKAN DURAN, VATANDAŞIN SORUNLARINI GÜNDEME GETİREREK VATANDAŞIN SESİ OLUYOR”

Başkan Duran’ın Elazığ’ın sorunlarıyla ilgilendiğini ve her zaman vatandaşın yanında olduğunu vurgulayan vatandaş Sevim Güner; “Biz başkan Duran’ı sadece başkan olarak değil aynı zamanda vekil olarak görmek istiyoruz. Çünkü Başkan Duran Elazığ’ın sorunlarıyla ilgilenen ve her zaman vatandaşların yanında olan bir başkanımız. Vekil olduğu zaman daha güzel işler başaracağını düşünüyoruz. Seçimler yaklaşıyorken vatandaşın kararını vermesi ve başkan Duran’ı vekil yapması lazım. Milletvekilimiz Gürsel Erol ve İl Başkanımız Coşkun Çağlar Duran güzel ikili oldu. Vatandaşların sorunlarını sürekli gündeme getirerek vatandaşların sesi oluyor. Vekilimiz Gürsel Bey seçimde 1.sırada oturacağını açıkladı. Bence 2. sırada da Başkan Duran oturmalı. Böylece vatandaşların sorunları mecliste daha gür bir şekilde ifade edeceklerdir” diye konuştu.

“YEREL YÖNETİCİLER DEPREMİ İYİ YÖNETEMEDİLER!”

Yerel yöneticilerin depremi iyi yönetemediklerini ifade eden Ahmet Özbek; “Ülkemiz maalesef kötü bir gidişatta. Bu kötü gidişatı durdurmak bizim elimizde. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomi hiç iyi değil. Üretim artık yok, çiftçi ekmiyor. İhracat arttı. Geçtiğimiz yıllarda yaz mevsiminde 2 TL’ye aldığımız domatesi maalesef şimdi pazarda 12 TL marketlerde ise 18 TL’den alıyoruz. Bu iş böyle devam ederse evimize yiyecek giremeyecek. Kötüye giden durumu düzeltmemiz lazım. Bu gidişatı düzeltirken de öncelikle kendi bulunduğumuz yeri düzeltmemiz gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi Elazığ, 24 Ocak 2020 yılında büyük bir deprem yaşadı. Depremde Elazığ resmen yerle bir oldu. Elazığ bu durumdayken maalesef yerel yöneticilerimiz bu durumu iyi yönetemedi. Hem devletimiz hem de tüm ülke Elazığ’ın yanında yer alırken kendi yöneticilerimiz Elazığ’ın yanında olamadı. Gelen yardımlar yerini bulamadı. Yardıma ihtiyacı olan o kadar vatandaşımız dururken depolarda çürüyen malzemelerin olduğunu duyduk. Ne kadar acınası bir durum” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞA EL UZATANLAR ARTIK VATANDAŞIN VEKİLİ OLMALI”

Vatandaş Özbek; “Elazığ’ın 5 vekili var. Hem deprem de hem de pandemi de Elazığ’a ne yararları oldu acaba? Sürekli sahada olsalar da elle tutulur bir yararları olduğunu düşünmüyorum. Elazığ tarıma elverişli ve de toprakları verimli bir şehir. Gelin görün ki bu kadar elverişli topraklara sahip olan bu şehrin en büyük sorunu sulama problemi. Yıllardır bu sorunumuzu çözüme kavuşturamadık. Bunun yanında bir de işsizlik Elazığ’da aldı başını gidiyor. Bu sorunlarımıza kim çözüm bulacak? Vatandaşın yanında kim olacak? Bu sorularımıza kendimiz cevap vermemiz lazım. Sürekli vatandaşlarla birlikte olan, vatandaşın sesine ses olan, vatandaşa el uzatan birileri artık vatandaşın vekili olmalı” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN DURAN VEKİL OLURSA ELAZIĞ’IN SORUNLARI AZALIR”

“Başkan Duran vekil olursa Elazığ’ın sorunları azalır” diyen vatandaş Özbek; “Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ’ın sorunlarını sürekli meclise taşımış bir vekil. Aynı zamanda CHP Elazığ İl Başkanıyla da uyumlu çalışıyorlar. Uyumlu olan ikili, mecliste birlikte yürürlerse Elazığ’a faydaları daha çok olur. Bu bakımdan Başkan Duran bence sadece il başkanı olarak kalmamalı. Başkan Duran eğer Elazığ milletvekili olursa nasıl şimdi vatandaşların sorunlarıyla ilgileniyorsa o zaman da aynı şekilde ilgilenecek ve Elazığ’ı hak ettiği yere taşıyacağını düşünüyorum. Başkan Duran vekil olursa Elazığ’ın sorunları azalır” dedi.

 “BAŞKAN DURAN MİLLETVEKİLİ OLMAYI HAK EDİYOR”

Başkan Duran’ı milletvekili seçimlerinde görmek istediklerini ifade eden Öğrenci Serdar; “Elazığ’da öğrenciyim. Yaklaşık 4 yıldır Elazığ’da yaşıyorum. Depremden önce kim kimdir, nedir? İnanın ki bilmiyordum. Ama deprem ve pandemiden sonra siyasetle iç içe olduk. Daha önce Elazığ’ın vekilleri kim diye sorsalardı bilmezdim ama şimdi değil vekilleri il başkanlarına kadar kim hangi partide ne görev yaptığını biliyorum. Örneğin Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanıyla birkaç kez aynı ortamda bulunduk. Kendileri biz öğrencilerle bir araya gelerek, bizlerin sorun ve taleplerimizi dinledi. Kendisi çok sıcak ve samimi bir tavırla bizlerle sohbet etti. Kendisini milletvekili seçimlerinde görmek istiyoruz. Bence il başkanı değil milletvekili olmayı hak ediyor” diyerek başkan Duran’ın her zaman öğrencilerin yanında olduğunu vurguladı.