Vali Yırık, Vatandaştan Sigarayı Bırakma Sözü Aldı « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Vali Yırık, Vatandaştan Sigarayı Bırakma Sözü Aldı

Bu haber 23 Ekim 2020 - 18:09 'de eklendi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Yeni Camii’nde kıldığı cuma namazı çıkışı çay evinde vatandaşlar ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi ve çözümü hususunda ilgili müdürlere talimat verdi.Vatandaşlarla bir araya gelen Vali Erkaya Yırık, kendisinden iş isteyen bir kişiye “Sen sigarayı bırakacaksın, ben de iş konusunda üzerime düşeni yapacağım “diyerek hem sözünü hem paketini alıp bırakmasını sağladı

 

 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, göreve geldiği günden bu yana mesaisinin büyük çoğunluğunu, sahaya inerek vatandaşlarla bir araya gelmeye ve sorunları dinlemeye ayırıyor. Vali Yırık, vatandaşların taleplerini alıp anında ilgili kurum müdürlerini arayarak çözüm hususunda talimat veriyor.

Bugün cuma namazını Yeni Camii’inde kılan Vali Yırık, namaz sonrası cami yanında bulunan Yeni Cami Derneği Çayevi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Yırık, çözümü için ilgili kurum müdürlerini hemen arayarak talimat verdi. Vatandaşlarla sohbete devam eden Vali Erkaya Yırık’ın, karşısında oturan vatandaşın gömleğinin cebindeki sigara paketi dikkatini çekti ve hemen paketi istedi. Paketin üzerine sigarayı bırakma sözü yazısını yazarak vatandaşa imzalatan Vali Erkaya Yırık, vatandaştan sigarayı bırakma sözü aldı.

Vatandaşın iş talebi üzerine Elazığ Valisi Erkaya Yırık: “Sen sigarayı bırakacaksın, ben de iş konusunda üzerime düşeni yapacağım, ama sigarayı bırakacağını herkes içinde söz vereceksin.” Dedi ve vatandaştan sözü aldı. Samimi diyalogların yaşandığı bu anlar çevrede bulunan vatandaşları gülümsetti. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.