Vali Yırık; özel bireyleri, özel günlerinde yalnız bırakmadı « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Vali Yırık; özel bireyleri, özel günlerinde yalnız bırakmadı

Bu haber 03 Aralık 2020 - 19:09 'de eklendi.

Elazığ Valisi Erkaya yırık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini ziyaret ederek Müdüre Nihal Tekin’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde gerçekleşen ziyarete Vali Erkaya Yırık, Eşi Ayşe Yırık Hanımefendi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Selahattin Bozkurt katıldı.

Vali Yırık ve Eşi Ayşe Yırık Hanımefendi Beyyurdu Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde yaşamını devam ettiren bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak karanfil dağıttı.

Karanfil dağıtımının ardından Rehabilitasyon Merkezinde ki özel bireyler elleriyle işledikleri hediyeleri Ayşe Yırık Hanımefendiye takdim etti.

“Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, sorunlarına uygun çözümler üretip yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek ve tüketen değil üreten birey durumuna getirmek” temennisinde bulunan Vali Yırık, Hülya Ateş’in isteğine kayıtsız kalmadı.

Babasının Erzincan’da ikamet ettiğini belirten Hülya, babası için talepte bulundu. Bu talebi böyle anlamlı bir günde çözüme ulaştırmak isteyen Vali Erkaya Yırık, Erzincan Valisi Mehmet Makas’ı aradı ve çözümü konusunda ricada bulundu. Vali Makas ise konuyu bizzat takip edeceğini söyledi.

(Haber Merkezi)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.