Elazığ TSO Başkanı Alan; “Hibe desteği üyelerin hesaplarına aktarılıyor” Elazığ TSO Başkanı Alan; “Hibe desteği üyelerin hesaplarına aktarılıyor”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Elazığ’da hasarlı yapıların yıkım çalışmaları devam ediyor. Yeni yapılan deprem konutlarını inceleyen Vali Toraman kent genelinde yıkımı devam eden hasarlı yapılar ile ilgili açıklama yaptı.

“Elazığ’da 10 bin 679 binamız ağır hasarlıydı”

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden sonra hızlı bir şekilde deprem konutlarının ihalelerinin yapıldığını ve yapımlarına başlandığını belirten Elazığ Valisi Ömer Toraman, "Öte yandan hasar tespit çalışmaları bitirildi. Bunların itirazları incelenerek nihai hale getirildi. Arkasından da bir taraftan yıkım faaliyetlerini sürdürüyoruz. Elazığ’da 10 bin 679 binamız ağır hasarlıydı bugüne kadar 7 bin binanın yıkımını gerçekleştirdik. Yüzde 65 oranında bir yıkım gerçekleşti geri kalanı inşallah kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilecek. Hak sahipliği için de müracaatlarımızı almıştık onları da ilana çıktık. Vatandaşlarımıza 15 günlük itiraz süreci vermiştik vatandaşlarımız da itirazlarını yaptılar. Şuan da o itirazlarda inceleniyor. Bir aksilik olmazsa 15 Kasım itibariyle hak sahipliklerini kesinleştirmiş olacağız” dedi.