Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti, kullanımı ve sevkiyatının engellenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan çalışmalar çerçevesinde; İstanbul'dan Elazığ'a yolcu otobüsü ile uyuşturucu madde getireceği bilgisine ulaşılan; N.Ş. (24) isimli şahıstan; Dekorasyon malzemesine zulalanmış 3 parça halinde toplam 300 gr Kokain ele geçirildi.

Devam eden çalışmalar kapsamında; Komşu illerinden Elazığ'a gelen yolcu otobüsünde ve yolcu otobüsü ile bağlantılı olduğu tespit edilen kiralık araçta yapılan kontrollerde ise S.B.(21), A.C.Ö.(24), E.Y. (25) isimli şahısların yapılan üst ve bagaj aramasında; 2 parça halinde toplam 190,55 gr Metamfetamin Maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 3 adet fişek ele geçirildi.

Elazığ’da köylerin hasarlı yapılardan temizlenmesi neden zaman alıyor? Elazığ’da köylerin hasarlı yapılardan temizlenmesi neden zaman alıyor?

Şüpheli şahıslar Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan şahıslar Elazığ Adliyesi’ne sevk edildi.