Üniversitemiz, TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020’ye ev sahipliği yapıyor! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Üniversitemiz, TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020’ye ev sahipliği yapıyor!

Bu haber 05 Mart 2020 - 12:18 'de eklendi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen Sağlık Bilimleri Alanında Lisans Eğitimi Gören Öğrenciler İçin Akademik Becerilere Giriş ve Proje Eğitimi: TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde düzenlenen açılış programı ile başladı. Programa ilginin bir hayli yüksek olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Haber: Aysun ÇETİN

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapılan proje eğitiminin açılışına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mete Özcan, öğretim üyeleri ile proje eğitimine katılan çeşitli üniversitelerden 46 öğrenci katıldı. Proje eğitiminin açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mete Özcan, 2237 A TÜBİTAK Eğitim etkinlikleri kapsamında Sağlık Bilimleri alanında eğitim gören öğrencilere yönelik olarak Akademik Becerilere Giriş ve TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020 proje etkinliğini dört  gün süre ile Fırat Üniversitesinde gerçekleştireceklerini belirtti.

“EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MEMNUNUZ!”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez ise, ‘Sağlık Bilimleri Alanında Lisans Eğitimi Gören Öğrenciler İçin Akademik Becerilere Giriş ve Proje Eğitimi: TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020’ proje etkinliğine Fırat Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

 REKTÖR DEMİRDAĞ: ÖĞRENCİLER İÇİN FAYDALI BİR EĞİTİM OLACAK!

Öğrenciler için bu eğitimin faydalı olduğuna açıklık getiren Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da, TÜBİTAK proje eğitimleri sayesinde lisans öğrencilerinin proje hazırlama noktasında önemli kazanımlar sağlayacaklarını söyledi. Dört gün sürecek olan eğitimlerde alanında uzman öğretim üyeleri tarafından öğrencilere proje hazırlama noktasında çeşitli dersler verecekler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.