Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, istenilen teminatların, son ödeme tarihi 31 Ağustos 2023 olan SGK prim ödemelerinin 12 ve 24 ay taksitlendirmelerinin önüne geçerek mağduriyet oluşturduğunu ifade etmişti.

Elazığ TSO Başkanı Alan konu ile ilgili yaptığı açıklamada milletvekillerine seslenerek; “Takdir edersiniz 6 şubat depreminde Elazığ büyük bir deprem yaşadı. Bu depremden dolayı üyelerimizin SGK primleri ertelendi. Devletimiz var olsun, sağ olsun. 12 ve 24 ay arası taksit de yapılıyor. Ancak bu taksitlendirme için Sosyal Güvenlik Kurumu teminat mektubu istiyor. Bu teminat mektubunu vermediklerinden dolayı üyelerimiz bize geliyor, sıkıntılarını bize arz ediyorlar. Aynı sıkıntı vergi dairesi için de geçerli. Ben kıymetli milletvekillerimden, kıymetli il başkanımızdan, ilimizi temsil eden muhalefet olsun, Sayın Semih Işıkver Beyefendi olsun, Sayın Gürsel Erol Beyefendi olsun. Bu konuda hassas olmalarını istiyorum. Üyelerimiz için bu önemli bir konu, önemli bir sıkıntı. Bu konuda bize destek olurlarsa kendilerine minnettar kalırız” demişti.

Işıkver girişimde bulundu

Alan’ın açıklamasının ardından MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver bugün Ankara’da biz ziyaret gerçekleştirerek konuyu bizzat Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Raci Kaya’ya aktardı.

Ziyaretine ilişkin sosyal medyadan açıklama yapan Işıkver; “Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Sn.Raci Kaya’yı ziyaret ederek ilimizde esnaflarımızın yaşamış olduğu SGK Primlerinin taksitlendirilmesine ilişkin teminat problemini aktardık. Saygıdeğer Başkanımıza ilgi alakalarından dolayı teşekkür ederim. Rabbim yolunu bahtını açık etsin” dedi.