AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı ile yaptığımız röportajın üçüncü bölümünde Elazığ’ın kültür ve turizmini masaya yatırdık. Kentte yeni dönemde turizm alanında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Milletvekili Nazırlı, Türk Hava Yolları(THY) ile yapılması planlanan projelerin detaylarını anlattı.

Şavaklılar Dernek Başkanı Doğan, Fırat Gazetesi’ni ziyaret etti Şavaklılar Dernek Başkanı Doğan, Fırat Gazetesi’ni ziyaret etti

THY ile hem kültürel hem gastronomik atak

THY ile yapılacak olan tanıtım atağı hakkında bilgi veren Milletvekili Nazırlı; “Geçtiğimiz günlerde THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ı ziyaret ettim. Bu ziyaretteki temel gündemlerden bir tanesi bu Elazığ’da ki satış müdürlüğü konusu vardı. İkinci konu ise Elazığ’ın tanıtımı, bir Elazığ’ın ürünlerinin tanıtımı, iki Elazığ’ın turizm tanıtımı. İki ayrı alan bir gastronomi diğeri turizm ve neticesinde geçtiğimiz günler THY Pazarlama Direktörü ile görüştük ve bir çalışma başlattık. Geçtiğimiz gün Kültür Turizm Bakanlığımızdan Elazığ’ın kültürel varlıklarının listesini aldım. THY’nin desteği ile Youtuber’ları buraya getireceğiz özellikle Harput ile ilgili bazı çekimler yapılacak. Bunlar neyi sağlamış olacak mesela THY Kapadokya’yı ekran görüntülerinde tanıtıyor. Elazığ’daki Harput’u da bu görüntülerin içerisine sokmaya çalışacağız; Amerika’ya giden de Avrupa’ya giden de Ankara’ya gidene de bunu gösterelim. Bizim Elazığ’da Sivrice’miz var, Harput’umuz var diye. İkincisi ise Gastronomi örnek vermek gerekirse; Geçtiğimiz gün yurtdışına gittim THY’de fındık ikram ediyorlar biz neden paket içerisinde Ağın Leblebisini, orciği ikram ettirmeyelim. Bu nedenle THY ile yapacağımız bu çalışma önemli. Ne kadar sürer bilmiyorum ama biz bu işin startını verdik” dedi.

“Elazığ’ın mutfağını nasıl görünür hale getirebiliriz”

 Gastronomi olarak farklı alanlarda da görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Nazırlı; “THY ile yapılan çalışmalatın yanı sıra gastronomi ile ilgili İstanbul’da üniversitelerde Elazığlı hocalarımız var. İstanbul’da onlarla bir araya geldik yine Elazığ’ın mutfağını nasıl görünür hale getirebiliriz bunu görüştük bir süreç başlatacağız” ifadelerini kullandı.

80’ler Sokağı gündeme alınacak

Geçtiğimiz gün tekrar gündeme getirdiğimiz 80’ler Sokağı ile ilgili olarak da Milletvekili Nazırlı şunları söyledi; “TOKİ tarafından yapılan 80’ler sokağının atıl durumda olduğunu geçtiğimiz gün yaptığınız haberden sonra bilgim oldu onu da gündemimize alacağız.”

Milletvekili Nazırlı’dan, ‘Şeker Pancarı’ üreticilerinin sorunu ile ilgili açıklamalar Milletvekili Nazırlı’dan, ‘Şeker Pancarı’ üreticilerinin sorunu ile ilgili açıklamalar

Elazığ’da elektrik ve doğalgazı kesilen orta hasarlı yapılarda süreç nasıl işleyecek? Elazığ’da elektrik ve doğalgazı kesilen orta hasarlı yapılarda süreç nasıl işleyecek?