Cumhuriyet’in 100. yılı ülke genelinde olduğu gibi Tunceli’de gün boyu kutlandı. Bu çerçevede Çemişgezek Kaymakamlığı’nın himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen Tağar Çayı kenarında düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

Ağrı’da 24 Afgan göçmen yakalandı Ağrı’da 24 Afgan göçmen yakalandı

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran öğrenci ve vatandaşlar, bando takımının ve hoparlörden çalan marşlara eşlik etti. Ardından ilçenin hemen yanı başında binlerce yıldır akan Tağar Çayı’na yüzlerce dilek mumu bırakıldı. Alev topundan hazırlanan 100 Yıl yazısı ve Atatürk silueti ve bayrak, Tağar Çayı ortasındaki adacıkta görsel şölen oluşturdu. Havai fişek gösterisiyle birlikte gökyüzüne yüzlerce dilek fenerleri bırakıldı.

Tağar Çayı’nda cumhuriyet coşkusu yaşadıklarını aktaran vatandaşlardan Simge Naz Sinem, "Ben Çemişgezek ilçe merkezinde yaşıyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı adına Tağar Çayı’na dilek fenerleri gökyüzüne bıraktık. Tağar Çayı’na mum bıraktık. Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Bize bu anları yaşatan ekiplere çok teşekkür ederiz. Çok sevinçliyiz" dedi.