TABLET TAMAM AMA YA İNTERNET? « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

TABLET TAMAM AMA YA İNTERNET?

Bu haber 27 Kasım 2020 - 16:50 'de eklendi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Bir gönüle de siz girin” diyerek hazırlattığı duygusal anlar içeren kısa filmi her kesimin dikkatini çekti ve geleceğimizin teminatı öğrenciler için çok sayıda tablet bağışı yapıldı. Başkan Şerifoğulları, böylesi bir gayret göstererek anlamlı bir kampanya başlatırken diğer yetkililerin de internet sorunu yaşayan yerlerin bu ciddi sorununu gidermesi gerekiyor. Çünkü internetin olmadığı yerlerde çocuklarımız için tablet aksesuardan öte bir şey olmayacak!

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocukların uzaktan eğitimiyle ilgili duygusal bir kısa film hazırlattı. Hazırlanan kısa filmin sosyal medya hesaplardan paylaşılmasıyla birlikte, on binlerce kişi izledi. İzleyenler duygularını dile getirirken, projeye destek amaçlı kentteki kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşlardan yüzlerce tablet bağışı geldi. Projeye katılmak isteyenlerin Vakıflar Bankası Elazığ Fırat Şubesi IBAN: TR92 0001 5001 5800 7305 9452 63 HESAP NO: 4450005502108’ üzerinden kampanyaya destek verebileceği aktarıldı. Hayırsever vatandaşların sağlayacağı desteklerle alınacak tabletlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılarak uzaktan eğitim sürecine destek sağlanacağı kaydedildi.

ŞERİFOĞULLARI: ZOR SÜREÇLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ!

Sosyal medya üzerinden yayınlanan video klip ile kampanyayı başlatan Başkan Şerifoğulları, yaşanan tüm zorlu süreçlerde olduğu gibi pandemi sürecinde de toplumun tüm kesimlerinin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasının önemine vurgu yaptı. Açıklamasında Şerifoğulları; ” Biz milletçe öz benliğimizde yer alan kardeşlik ve dayanışma duygusuyla bu zorlu süreci de geride bırakacağız. Yaşanan pandemi nedeniyle geleceğimiz olan çocuklarımız için atacağımız her adım her şeyden daha da kıymetlidir” dedi.

“HİÇ BİR ÇOCUĞUMUZUN EĞİTİMDEN YOKSUN KALMASINA MÜSAADE ETMEYİZ!”

Sözlerini sürdüren Şerifoğulları; “Biz Elazığ Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak uzaktan eğitim sürecinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize imkânlarımız dahilinde tablet desteği sağladık. Bu zorlu süreçte eğitime katkı adına ne gerekiyorsa yapmaya da devam edeceğiz. Zira hiçbir çocuğumuzun eğitimden yoksun kalmasına müsaade etmeyiz” dedi.

“YARINLARIMIZA EN GÜÇLÜ YATIRIMI YAPALIM!”

Kampanya ile bu desteği daha da büyütmek istediklerinin mesajını veren Başkan Şerifoğulları; “Başlattığımız kampanya ile bu desteği daha da büyütmeyi hedefliyoruz. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz bu kampanyaya gereken desteği sağlayarak çocuklarımızın geleceğine destek sağlayacaklar. Bu gün her zamankinden daha çok birlik olma zamanıdır. Çocuklarımızın eğitim sürecine sağlayacağımız destek yarınlarımıza yapacağımız en güçlü yatırım olacaktır” dedi.

HAYIRDA YARIŞMAMIZ ÇOK GÜZEL!

Başkan Şerifoğulları’nın bu katkısına kamu kurum kuruluşları, STK’ler  ve de şahsi yardımda bulunmak isteyen hayırseverler kayıtsız kalmayarak, kısa sürede bir çok sayıda tablet bağışında bulunacaklarını aktardılar. Böylesi bir kampanyanın başlatılması da bu kampanya noktasında insanlarımız kenetlenerek hayırda birbirleriyle yarışması çok güzel…

TABLET UĞRADIĞI GİBİ İNTERNETTE UĞRAMALI!

Ama ne yazık ki bir de işin yine aması var.  Geleceğimizin teminatı çocuklara sadece tablet bağışı ile sağlıklı bir eğitim verme imkânına sahip değiliz. Özellikle kent merkezine uzak yerleşim yerlerinde yani kırsalda yaşayan öğrencilerimiz ciddi anlamda internet sıkıntısı çekiyor. Başkan Şerifoğulları’nın bu gayreti dileriz diğer yerel idarecilerimizi de siyasilerimizi de harekete geçirir.  Onlar da internet sıkıntısı çeken öğrencilerimizin bu sorununu gidererek, tabletleri bir aksesuar gibi kullanmalarının umarım önüne geçerler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.