Haber: Remziye KÖKBURİ-ÖZEL

Göreve geldiği gündün bugüne kadar dur durak demeden şehrin geleceği ve vatandaşın refahı için aralıksız çalışan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçimden önce söz verdiği projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Şerifoğulları, Elazığ’da 1980’li yıllardan bu yana ele alınmayan altyapı sorununa köklü çözüm için çalışmaları başlatarak, son aşamaya geldi. Başkan Şerifoğulları, ‘Belediye işi gönül işi’ diyerek başlattığı hizmet yolculuğunda Gönül Belediyeciliği ilkesini doğrultusunda mahalle mahalle gezerek vatandaş ve esnaflarla bir araya geliyor. Vatandaşların sorun ve taleplerini her fırsatta dinleyen Başkan Şerifoğulları, sorunların çözüm aşamasını da kesintisiz takip ve kesintisiz hizmet sunuyor.

ELAZIĞ’IN ALTYAPI SORUNU TARİHE KARIŞIYOR

Göreve geldiği süreçten itibaren altyapı çalışmalarını ivedilikle sürdürerek, ciddi uğraşlar veren Başkan Şerifoğulları, gerek Ankara’da temaslarda bulunarak gerekse sahaya inerek çalışmalarını gerçekleştirdi. Başkan Şerifoğulları gerekli projeleri revize ederek hizmeti sürdürürken vatandaş odaklı çalışarak, şehrin hak ettiği değeri görmesini sağlıyor. Şehrin eksiklerini bir bir çözüme kavuşturmaya devam ederek, kendisinde istenileni vatandaşa ulaştırıyor. Bu konuda iddialı olduklarını her zaman vurgulayan Başkan Şerifoğulları, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı sorunu artık Elazığ için sorun olmaktan çıkacak demişti. Yarın ilk kazmanı vurulmasıyla Elazığ’ın altyapı sorunu tarihe karışıyor.

“YAĞMUR VEYA KAR YAĞDIĞINDA VATANDAŞLARIMIZ SORUN YAŞAMAYACAK”

İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon suyu sorununun Elazığ’da tarihe karışacağını gazetemize yaptığı açıklamada ifade eden Başkan Şerifoğulları; “Yağmur suyu hatlarında yaklaşık olarak 20 km bir yağmur suyu hattını yeni yapacağız. Böylece yağmur veya kar yağdığında vatandaşlarımız sorun yaşamayacak ve bu sorunu da çözeceğiz. Yağmur yağdığında illaki ufak tefek göllenmeler elbette olacaktır. Ama bu vatandaşın yaşam konforunu etkileyecek, duruma gelmemesi için tespitlerimizi yaptık, bunla ilgili sahada ekiplerimiz ciddi anlamda çalıştı. Hem kanalizasyon hem de yağmur suyu ile ilgili olarak çok ciddi bir çalışma yaptık. Tespitlerimiz sonucunda hangi bölgede göllenme olduğunu, hangi bölgelerde insanların özellikle yürürken ya da araçla geçerken sorun yaşıyorsa onların tespitlerini yaptık ve onlara gerek lokal gerekse uzun metrajlı hatlar olarak projelerimizi hazırladık. Bu projelerimizi de İLBANK’a teslim ettik. Bu sorunumuzda böylece tarihe karıştıracak. Bu konuda iddialıyız. İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı sorunu artık Elazığ için sorun olmaktan çıkacak” şeklinde açıklamalara yer vermişti. Başkan Şerifoğulları’nın açıklamaları havada kalmadı ve çalışmalarını hayata geçirerek bir bir kanıtlıyor.