SOYTARI NETANYAHU « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

SOYTARI NETANYAHU

Bu haber 28 Eylül 2019 - 8:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Evvela şunu bilelim;

‘BM’yi dizayn eden, ABD’dir. ABD’yi dizayn eden ise siyonist kafadır. Bugün BM’de işgal haritasını siyonistlerin gözüne sokan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise teşekkür etmezsem nefsime yenik düşerim.

Allah razı olsun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM’deki tarihi konuşmasında

İsrail’e fena giydirdi. İsrail’in sınırlarını sorgulayan, “bilmediğimiz sınırlar mı var” diyerek kör, sağır ve dilsizlere insanlık dersi veren Başkan Erdoğan, kendi kararlarına bile sahip çıkamayan “BM’nin ne işe yarar” deyip sergilediği tiyatroyu gözler önüne serdi. Karabağ’dan Keşmir’e, Libya’dan Suriye’ye, Arakan’a dünyaya çok güçlü bir ses veren Başkan Erdoğan’ın attığı taş adresine ulaştı sanırım.

Katil ve işgalci İsrail’in Başbakanı Netanyahu Twitter üzerinden yayınladığı görüntülü mesajında Başkan Erdoğan’a, “Kürt’leri katleden, Ermeni soykırımını reddeden Erdoğan İsrail’e vaaz vermemeli” demiş. Başkan Erdoğan’ı yalan söylemekle suçlayan katil ve işgalci İsrail’in başbakanının tarih bilgisini ve ahlakını-aklını ciddiyetsizlikten ve samimiyetten uzak gördüğümü belirtmeliyim evvela.

Netanyahu ülkesindeki seçimlerin yenilgisini, BM Genel kurulunda Başkan Erdoğan’ın yumruk etkili konuşmasının etkisinden ve korkaklığından olacak ki, İsrail’lerin her zaman yaptığı yanıltma yalan söyleme taktiğine sarılmış. Hatırlatmak lazım diyerek yazıyorum. Osmanlı döneminde kucak açılan Museviler bir yana; İstanbul’daki Polonezköy yerleşim yeri niçin ve kimler için hangi amaçlarla kurulmuştur? Bunu hatırlamakta ve hatırlatmakta yarar var…

MÛSEVÎLER:

Mûsevîlerin Osmanlı’ya ilticâsı, Murâd-ı Hüdâvendigâr ile başladı. Edirne’nin fethinden sonra, Balkan Yahudileri ile Aşkenaz Yahudileri ve on beşinci asrın başlarında Sicilya ve Selânik’den kaçan Yahüdiler Osmanlı’ya sığındılar. 1454 yılında, Edirne Baş Hahamı İsak Sarfati Avrupa’daki Yahudi cemaatlerine gönderdiği bir mektupta din kardeşlerini, Osmanlı’da huzur bulmaya çağırıyordu. 1470′de Fransisken Papazların etkisiyle X. Ludvig tarafından Bavyera’dan sürülen Yahudiler de Osmanlı ülkesine sığındı.

İspanya Kralı Aragonlu Ferdinand ile Kraliçe Kastilyalı İzabella’nın, 31 Mart 1492’de imzâladıkları “Kovma Fermanı” ile yurtsuz kalan Yahudilere, binlerce km uzaklıktaki Osmanlı Devleti kucak açtı.

1492’de, Osmanlı donanması, İspanya’nın Cadiz ve Sevilya limanlarında bekleyen Yahudileri alarak Osmanlı topraklarına getirdi. Sultan II. Bayezıd Han, Vâli ve sancak beylerine gönderdiği fermanla, muhâcirlere iyi davranılmasını emretti. Gelenler İstanbul, Edirne, Selânik ve İzmir olmak üzere belli başlı şehirlere yerleştirildi. Daha sonra, Portekiz’e sığınmış olan Yahudiler de buradan kovulunca, onlar da Osmanlı topraklarına getirildi. Yahudi ilticâsı, sonraki asırlarda da devam etti.

Kırım Savaşı’nda Müslümanlar birlikte Rusya’dan kaçarak ilticâ eden Yahudiler oldu. Sultan Hamid Han devrinde iltica eden Yahudiler, Filistin’e gitmemeleri ve Osmanlı tâbiyetine girmeleri şart koşularak kabul edildi. 1917 Bolşevik İhtilâli’nden kaçan Rus Yahudileri de Türkiye’ye sığındılar.

POLONEZKÖY

1831’de, Rusya’ya karşı yapılan “Kasım Ayaklanması” başarısız olunca, Polonya Krallığı’ndan kaçanların bir kısmı, Osmanlı’ya sığındı. Osmanlı Devleti, sürgünde kurulan “Polonya Millî Komitesi” ni tanıdı ve komitenin İstanbul’daki temsilcisine âdeta bir elçi gibi muâmelede bulundu. Polonyalı mülteciler, Osmanlı topraklarına dağıldı. İstanbul’un şirin tatil yerlerinden biri olan Polonezköy, o günlerin hâtırasıdır. Polonya Temsilciliği’nin yöneticisi olan ve daha sonra Müslüman olup Mehmed Sadık Paşa adını alan Micheal Czajkowski, Padişah’ın izniyle, günümüzdeki Polonezköy’de 5000 dönümlük arâzi satın aldı ve Polonyalı göçmenlerin bir kısmını buraya yerleştirdi. Prens adına İstanbul’daki Lazaristler cemaatinin başı Peder Leleu ile bir anlaşma imzâlamasının ardından 03 Mart 1842 târihinde, köy resmen kurulmuş oldu. Biz katliamcı ve soykırımı tanımayan bir ülkeyiz öylemi Netanyahu edendi!!..

Seni tarihin bu gerçeklerine ve Allah’a havale ediyorum.

Allah’ın laneti senin ve katil devletinin üzerinize olsun.

Kalın sağlıcakla…

Arif Kurt
Arif Kurtarifkurt@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.