Sönmez, görevden ayrıldığını duyurdu! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Sönmez, görevden ayrıldığını duyurdu!

Bu haber 03 Ocak 2020 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşık 3 yıldır Elazığ Belediye Konservatuvarının kurulmasına öncülük ederek başarılı çalışmalara imza atan Devlet Sanatçısı Sanatçı Naci Sönmez 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle Belediye Konservatuarı Koro Şefliği görevinden ayrıldı. Sönmez yaptığı açıklamada, kendi isteği ile görevden ayrıldığını belirterek, genç nesillere nöbeti devretmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sönmez, “Hiçbir mevki veya makam; kimsenin ilelebet oturacakları yerler değil. Zamanı geldiğinde nöbetini vermek en doğru yol. Genç ve dinamik yeni nesil arkadaşlarımıza inanıyor ve güveniyorum” dedi.

 

 

Haber: Abdulvahap ÇELİKEL
İlimizde, başta Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun, Fırat Üniversitesi Konservatuarı’nın kurulmasında büyük katkıları olan Devlet Sanatçısı Naci Sönmez, son olarak kuruluşuna öncülük ettiği Elazığ Belediyesi Konservatuarı koro şefliği görevinden ayrıldı. Tüm Elazığ halkına minnet ve şükran duygularını ileten Sönmez, bu güne kadar ortaya koyduğu eserleri ‘bir adım ileriye nasıl götürebiliriz’ diye hareket etmenin gayretinde olduğunu kaydetti. “Gelinen noktaya hep birlikte geldik. Hep fikir muhasebesinde olunuz, buradan ayrılmadan güzelliklere doğru yol alınız. Birbirinizin kıymetini biliniz” diyerek görevi devrettiği genç nesillere önerilerde bulunan kıymetli sanatçı Naci Sönmez, “Hiçbir makam ve mevki, kimsenin ilelebet oturacağı yereler değil; zamanı geldiğinde nöbetini vermek en doğru yol… Genç ve dinamik yeni nesil arkadaşlarımıza inanıyor ve güveniyorum. Benim en mutlu olacağım tablo: disiplinle bu kadroyu konserlerde huzur içinde görmek ve dinlemek olacaktır” dedi.

SÖNMEZ, İSİMLER ÖNERDİ

31 aralık 2019 tarihi itibarı ile görevden ayrılan Sönmez, görevi TSM Korosu Şefliğine, koro şef yardımcısı Gültekin Demirbaş’ı önerdiğini belirterek, Elazığ Belediye Konservatuarı bünyesinde THM Korosu ve tiyatro bölümünün de kurulduğunu söyledi. Bu Bölümleri de Aygün Çam ve Reşat Bulut’un yürüteceğini kaydeden Sönmez, “Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR…

Sönmez , “2017 kasım ayında çağrıldığım kültür danışma kurulunda birlikte imza attığımız, başta önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’a, Başkan Yardımcımız Sayın Abdulhakim Aydın’a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz  Sayın Selami Polat’a, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcımız Sayın Savaş Karataş’a, Basın ve Halkla İlişikler Müdürümüz Sayın Mehmet Karaaslan’a, Kültür Müdürlüğümüzün kurmay kadrosundan: Sayın Fazıl Erdem’e, Sayın Erdal Belliktaş’a,Sayın Emine Aydemir Hanımefendiye, Sayın Enes Arslan’a, İdari İşler Bürosundaki başta Sayın Şeyla Topçu olmak üzere Sayın Sabri Yılmaz’a, Sayın Alper Çizmeci’ye, Sayın Ahmet Güngören’e, müdürlüğümüzün atom karıncası Sayın Bahri Aziret’e sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek şöyle devam etti: “2019 nisan ayından itibaren geçen 9 aylık zaman içerisinde gördüğüm yakın ilgi ve destekten ötürü Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyorum. Genç, dinamik ve şu anda alınan mesafe ve güzel işlere Başkanımız İlimize çok kazanlar sağlayacak inşallah. Genel Danışman, güçlü beyin ve güzel görsel ruhuyla Sayın İhsan Tarakçı belediyemiz için büyük kazanç. Şahin Bey’i bu tercihi nedeniyle de kutluyorum. Geçen 9 aylık süreçte birlikte yol aldığımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Sayın Ahmet Özden Özen’e, Müdür Yardımcımız Sayın Fethi Koç’a teşekkür ve şükran duygularımı sunuyorum. Kültür ve Basın işlerinde değerli kardeşim Erdal Akarsu ile birlikte çalışmak onur ve gurur efendim. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye Konservatuarımızın oy birliği ile kabul eden dönemin bütün belediye meclis üyelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

“KÜLTÜR VE SANAT, İNSANIN RUHUNA DOKUNACAK OLAN EN ÖNEMLİ FAALİYETLERDİR”

Elazığ Belediyesi Konservatuarının tüm bölümleri ile hayata geçirildiğinde İlimize sağlayacağı katkılara değinen Sönmez, kültür ve sanatın önemine de değinerek, “ Eser, cümlemizin efendim. Kültür ve sanat; insanın ruhuna dokunacak olan en önemli, birinci derecede faaliyetlerdir. Konservatuarımız bütün bölümleriyle harekete geçtiğinde 7’den 70’e bütün halkımıza sunulacak hizmetler ilimizdeki insan kalitesini artıracaktır. En önemli eksiğimizin kilit noktası burası. Bütün arkadaşlarımıza, Sayın Başkanımıza musiki ailemizin bir ferdi olan özel Kalem Müdürümüz Sayın Muharrem Doğan’a, sağlık ve huzur içinde nice yıllar görev almalarını en kalbi duygularımla niyaz ederim. Selam, sevgi ve saygılarımla. Birlikte çalıştığımız büyük sevinç duyduğum Harput müziğimizin usta sanatkarı Sayın Yalçın Turhan’a teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Gültekin Demirbaş’la Aygün Çam’la Harput müziğimizi üst kalitede icra edeceklerine inanıyor ve güveniyorum. Görev yaptığım iki yıla yakın bir süreçte disiplinleriyle, üstün görev anlayışlarına şahit olduğum; girişteki bütün güvenlik memurlarımıza minnettarım, teşekkürlerimi sunuyorum. Önceki dönem İdari Amirimiz Sayın Mithat  Yalçınkaya’ya ve nöbet hizmetini alan Sayın Veysel Subaşı’na ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum”  İfadelerinde bulundu.

“BELEDİYEMİZ, HİZMETİN EN KALİTELİSİNİ SUNMAYA ÇALIŞIYOR”

Sönmez, “İftiharla, gururla, hizmetin en kalitelisini sunmaya çalışan bütün yemekhane personeline  minnettarım. Belediyemiz, ucuz ve iyi kalitede bu hizmeti memurlarına sunmaktadır. Tek kelime ile sonsuz teşekkürler efendim. Eksik bıraktığım aziz kardeşlerim beni affetsinler. Bütün Belediyemiz camiasına içten, kalbi selam ve saygılarımı arzediyorum efendim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.