Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Pazar günü Elazığ’daki seçmenler de sandığın yolunu tutarak, vatandaşlık hakkını yerine getirecek. Asrın felâketinin gölgesinde gerçekleşecek olan seçimlere; seçmenin ilgisinin ne denli olacağı da en çok merak edilen konuların başında geliyor. Türkiye genelinde de Elazığ özelinde de seçmenlerin büyük bir çoğunluğu sandığa gitmeyi seviyor. Özellikle  Kahramanmaraş Depremlerinden etkilenen 11 ilde seçmenin seçime olan ilgisinin ne olacağını da sadece Türkiye değil, dünya merak ediyor. Fırat gazetesi olarak temennimiz; kardeşlik, barış ve huzur ortamında sandığa gidilerek, demokrasi şöleninin yaşatılması!

Haber: Kübra TÜRKAN

Seçimlere artık saatler kaldı. 14 Mayıs Pazar sabahı 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleştirilecek ve bu seçimlerde Elazığ’da 430 bin 674 seçmen oy kullanacak.

3 yılda 3 büyük depremle yüzleşen elazığ’da seçmenin ilgisi sandığa nasıl olacak?

3 yılda 3 büyük depremle yüzleşen Elazığ’daki seçmenlerin; sandığa olan ilgisi de en az seçim sonuçları kadar merak ediliyor. 6 Şubatta meydana gelen Kahramanmaraş Depremleri asrın felâketi olarak nitelendirildi. 50 binden fazla insanımız hayattan koptu. 11 ilde çok ciddi yıkımlar meydana geldi. Asrın felâketinin gölgesinde seçim kampanyaları gerçekleştirildi şimdi de seçim gerçekleşecek yani siyasiler sustu ve söz sırası millete geçti.

Milletimiz; sandıklara küsmeyerek, demokrasiye katkı sunsun!

Dünyanın gözü kulağı bile Türkiye’deki bu seçimlerde! Fırat gazetesi olarak bizler de milletimize yakışır bir şekilde sağlıklı ve güvenilir bir seçim ortamında seçimlerin tamamlanmasını diliyoruz. Temennimiz; kardeşlik, barış ve huzur ortamında her kesimin, demokrasiye katkı sunması ve bunu yaparken de dünyanın örnek alacağı bir demokrasi şöleni yaşatmak! Umarız gakgolar diyarı kendine yakışanı yapar ve seçimler ve sonuçları sevgi diliyle örtüşür. Hem seçimler hem de sonuçları hayırlı olur.