Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Elazığ’a yapacaklarını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) her Salı TBMM’de gerçekleştirdikleri Grup Toplantılarını Anadolu’nun çeşitli illerinde yapmaya devam ediyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bu kez de Elazığ’da CHP Grup Toplantısını gerçekleştirdi. Grup Toplantısı sırasında Kılıçdaroğlu; “ 6’lı masa asla geri adım atmayacak. Hak hukuk ve adalet için” dedi. İktidar oldukları takdirde Elazığ’da neler yapacaklarını da aktaran Kılıçdaroğlu kesinlikle Elazığ’a bakanlık vereceklerini ifade etti.

SİYASET 20.09.2022, 14:43 20.09.2022, 18:29
Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Elazığ’a yapacaklarını açıkladı

CHP Grup Toplantısı bu kez Elazığ’da gerçekleştirildi. Elazığ’daki grup toplantısı yoğun katılım oldu.

 “ELAZIĞLILAR BAYRAK SEVDALILARI TEMİZ SİYASET İSTİYOR”

“CHP Grup Toplantılarının 41. bilişimini Gakgoşlar diyarı bayrak ve vatan sevdalıların diyarında yapmaktayız” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay;  “Salonun dışında da solonun içinden 10 kat kadar fazla kişini olduğunu belirterek Grup Toplantısının açılışı yapıldı. Gakgoşlar bu kışkırtmaya buradaki coşkusuyla en anlamlı desteği verdi. Elazığlılar bayrak sevdalıları temiz siyaset istiyor. Barış ve kardeşlik istiyor. Milletin sesini ben de kürsüye çağırıyorum” diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu’nu kürsüye davet etti. Klıçdaroğlu’nun sözleri; “Elazığ seninle gurur duyuyor” sloganları ile kesildi. “Gençliğim Elazığ’da geçti Elazığlı olmak gururdur” ve gençliğinin geçtiği Elazığ’ı anımsadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu; “Elazığ’ın ekmeğini yemiş ve suyunu içmiş biri olarak bütün Elazığlılar sağ olsun var olsunlar” dedi.

“BU OKUL SADECE ELAZIĞ'DA DEĞİL TÜRKİYE’DE BİR İLKTİR”

“Dertleri çözmek siyasetin görevidir” diyen Klıçdaroğlu; “Bugün Elazığ’a yakışır bir okulun temeli atıldı. Bu okul sadece Elazığ'da değil Türkiye’de bir ilktir. Açıldığında da inşallah gelip kurdelesini keseceğiz” diyerek okulun güzel donatıları olacağını vurguladı. Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu; “Bazıları korkularından okulun açılışına gelmedi ama Elazığlılar geldi. Her görüşten kişinin evlatları o okulda okuyacak biz siyaset yapmadık. O okulun birinci ayağıydı daha Elazığ’a iki okul kazandıracağız. Elazığ’a helal hoş olsun” dedi.

“BAY KEMAL ELAZIĞ’A GELECEK, OKUL NASIL AÇTIYSA OVALARI DA ÖYLE SULAYACAKTIR”

“Türkiye’deki bütün çiftçiler gibi Elazığ’daki çiftçi de memnun değil” diyen Kılıçdaroğlu; “En ucuz mazotu bu ülkede çiftçiler kullanacak. Bütün çiftçiye ve esnafa söz verdik. İktidar olduğumuz takdirde bir hafta içerisinde esnafın, çiftçinin kredilerindeki faizleri sileceğiz. Alın teri dökenin yanında olacağız. Oy versin ya da vermesin hakkaniyeti teslim edeceğiz. Derdi çözmek Bay Kemal’in görevi olacak. 2003’te 28 bin 202 çiftçi ÇKS’ye kayıtlı iken bu 12 bine düştü. Çiftçinin alın teri verilmezse 85 milyon aç kalır. Tarım Bakanı, tarımı düzeltmek için Venezuella’ya gidiyor. Bay Kemal Elazığ’a gelecek, okul nasıl açtıysa ovaları da öyle sulayacaktır” dedi.

Nüfusunu %80’nin borçlu olduğuna değinen Kılıçdaroğlu; “Vatandaşın %70’inden fazlası borç ödemekte zorlanıyor. Birileri sarayda oturur ama gerçeği görmez. Benim görevim onların sorunlarını çözmek değil, sade vatandaşın beklediği adaleti teslim etmektir. Siyaseti adalet üzerinde tahsis etmeliyiz. Siyaseti zenginleştirme aracından çıkarıp, halka hizmet aracına getireceğiz. Siyaseti temiz yapacağız. Elektriğe %95 ile % 200 arasında zam yapıldı.  Doğalgaza ise %160 zam yapıldı. Geçen günler de bir kadın kürsüye çıkıp haykırdı. Bir kadının haykırışı; Türkiye’nin haykırışıdır. Yatağa aç evladını yatıran kadının çektiği sıkıntıyı düşünün. Elektrik faturamı ödemedim. Elektriği kesilen insanların hali anlaşılsın istedim” dedi.

Dokuz aydır kaç hanenin elektriğinin kesildiğine dair cevap verilmediğine de dikkat çeken Kılıçdaroğlu; “Millet görmesin, duymasın diye gizleniyor. Esnafın dertlerini biliyorum. Avizeci, avizeleri yakamadığını biliyor. Esnafın da derdini biliyoruz. Geçen sene 3 milyon 49 hanenin elektriği kesikti. Bu yıl kaç  hanenin elektriği kesik. Vekillerin istediği sorulara cevap vermeyenler, suç işliyor” dedi.

“BUNU YAPANLARIN HAKİM DEĞİL, ÇETE OLDUĞUNU BELİRTTİM”

Devletin dilinin adalet olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu; “Adaletin olmadığı yerde hukuk ve insan hakları olmaz. Yüce yaradan kainatı adalet üzerine yarattı. Şimdi iktidarın önünde büyük bir engel var. Nasıl oldu da İBB’yi İmamoğlu kazandı. HSYK’dakilere sesleniyorum. Size söylenmeyen bir sözü siz nasıl kendi üzerinize alıyorsunuz?  Bunu yapanların hakim değil, çete olduğunu belirttim. Bakanla ilgili sözü bize söylendi denilmekte. Ceza verecek hakim gelsin ve o kararı o versin deniliyor. Sarayın talimatına göre karar istemiyoruz. Hukukun üstünlüğü tanınmalı. Sultanın sofrasına oturan alimlerden hayır gelmez” ifadelerini kullandı.

“İŞ EHLİNE TESLİM EDİLMEZSE DEVLET ÇÜRÜR”

“Adalet ve liyakat soylu kavramlardır” diyen Kılıçdaroğlu; “İş ehline teslim edilmezse devlet çürür. EPDK bir karar aldı. GES’leri yapın, Güneş Enerjisini kullanın artanı da satarsınız ben de bunun parası öderim denildi. Bir baktık bir karar alındı. Fazla elektriği bana satacaksınız ve bunun parasını almayacaksınız denildi. Bunun adı sadece elektriğe çökme vergisidir. Bu olağanüstü koşuldadır bir savaş anında alınacak kararlardır. Devlet söz verdi mi sözünün arkasında durur. Bunların tamamına son vereceğiz” dedi.

Yılın ilk sekiz ayında faize ödenen miktar 250 milyar TL olduğuna değinen Kılıçdaroğlu; “25 milyar çiftçiye,  esnafa 6 milyar TL verildi. Kanuna göre 134 milyar TL vermesi gerekirdi.  Bu çiftçinin alın terini çalmak demektir. Benim 5’li çetelerle işim yok. Devlet ve siyaset vatandaşı düşünmeli. Yetim malına el uzatanlara asla affetmeyeceğim” dedi.

“PERTEK KÖPRÜSÜ YAPILMALI. LOJİSTİK MERKEZ HALİNE GETİRİLMELİ”

“Elazığ’da deprem konutları yapıldı ama bunların ödemeleri 5 yıla çıkartılmalı” diyen Kılıçdaroğlu; “Pertek Köprüsü yapılmalı. Lojistik merkez haline getirilmeli. Söz verdiler ovaları da susuz Elazığ’ın Allah’ın izni ile gelip, ovaları sulayacağız. Şanlıurfa başta olmak üzere çiftçilere GES kurduracağız. Elazığ’daki çiftçilerde GES kurarak enerjilerini sağlayacak. Üretici soyulup soğana çevrilmiş meraları ücretsiz yapacağız” dedi.

“TURİZM SAYESİNDE ELAZIĞ DAHA ÇOK KAZANACAK”

Elazığ’ın turizm potansiyelinin de olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu; “Turizm sayesinde Elazığ daha çok kazanacak. Harput UNESCO Kalıcı Kültür Mirası kesin listesine aldıracağız. Bedelli askerliğin burada yapılmasını sağlayacağız. Bunlar ota direği ve esnafı bitirdi biz bunları güçlendireceğiz. Ferhat ile Şirin buluşturulur gibi öğretmenle öğrenciyi buluşturacağız” dedi.

Mevsimlik tarım işçilerine de değinen Kılıçdaroğlu; “Mevsimlik işçi yapan ailelerin bütün çocukları da eğitim olanaklardan faydalanacak ve insani olanaklarda yaşayacak.  Belde belediyesi açılsın isteniyorsa bunu halk verecek sandıklarda. Benim öğrenciliğimde de Çimento Fabrikası şehrin göbeğindeydi. Hala gbeğinde biz iktidar olduğumuzda onu kaldıracağız”

“İKTİDAR OLDUĞUMUZDA ELAZIĞ’A BİR BAKAN VERECEĞİZ”

Elazığ koşulsuz bir şekilde iktidara sorunsuz şekilde destek veriyor. Ama iktidar 20 yıldır Elazığ’a bir bakanlık bile vermedi. Elazığlıların da oyları ile iktidar olduğumuzda Elazığ’a bir bakan vereceğiz. Gençliğim Elazığ’da geçti. Şehir o zaman da çok güzeldi şimdi de çok güzel neresinde olursa olsun Elazığ’ın müziklerini biliriz. Bizi sevmeyebilirler ama biz  hzuur içinde yaşamak ve geleceğe güvenle bakmak istiyoruz. Herkesin kimliği şereftir. Herkesin inancı da benim başım üstündedir. Herkesin yaşam tarzına saygı duyacağız “ dedi.

“Artık kavgadan bıkılmadı mı?” diyen “Vatan ve bayrak bizim kırmızı çizgimiz. Birileri bize milliyetçilik dersi vermesin. Tank palet fabrikasını satanlara milliyetçilik dersi verin. Süleyman Şah Türbesi’ndeki bayrağı indirdin şimdi sen kimsin, milletçilik kim? O bayrak orada dalgalanacak gerçek milliyeti öğreteceğiz. Askeri hastanesi olmayan tek ordu Türk ordusu. Eski Askeri Hastaneleri orduya tekrar teslim edilecek. Milliyetçilik dersi verenler Kıbrıs’ın beş dağlarına bakıp Bülent Ecevit ile Erbakan’ı görsünler” dedi.

“ELAZIĞLILARIN KALBİ KIRILDI BUNUN İÇİN ÜZÜLDÜM”

“Dün akşam bilbordlara bir şeyler asmışlar” diyen Kılıçdaroğlu; “Elazığlıların kalbi kırıldı bunun için üzüldüm. Çünkü Elazığlı her düşünceye saygı duyar. Birileri Elazığ’ı kışkırtmak için kendi düşüncelerini oralara astılar. 6 lider bir araya geleceğiz. 6 liderin tek hedefi var bu ülkeye; demokrasi, huzur ve adaleti getirmektir. Onlar ne derslerse desinler bizler inandığımız yoldan dönmeyiz ve bu ülkenin selameti için bir adım geri atmayacağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
banner3
Yorumlar (0)
20
kapalı
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 04:51
Güneş 06:13
Öğle 12:18
İkindi 15:36
Akşam 18:13
Yatsı 19:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 7 6
16. Erzurumspor 5 3
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 6 18
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Villarreal 7 12
7. Osasuna 6 12
8. Real Sociedad 7 11
9. Valencia 7 10
10. Celta Vigo 7 10
11. Girona 7 8
12. Mallorca 7 8
13. Rayo Vallecano 6 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1