İYİ Parti teşkilatı basınla buluştu!

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, İl ve İlçe Yönetimi Tanıtım Toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. Partisi iktidar olduğu takdirde ne gibi projeleri hayata geçireceklerinden uzun uzun bahseden ve Elazığ özelinde de iddialı söylemler sarf eden Başkan Gürgözeler; “Öncelikle ve özellikle Elazığ’ımızın kangren olmuş dertlerine çare bulunacak, şehrimizde hâkim olan sahipsizlik imajı silinecektir!” dedi.

SİYASET 04.02.2022, 14:45
İYİ Parti teşkilatı basınla buluştu!

(Haber Merkezi)

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, “Türk milletine gönül vermiş, korkusuz cesur yüreklerin buluştuğu İYİ Parti, İl ve Merkez İlçe yönetim ve tanıtım toplantısına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün burada sizleri ağırlamaktan mutluyum. Sözlerime değeri her geçen gün çok daha iyi anlaşılan bir büyük mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir defa daha mihnet, şükran ve saygıyla yad ederek başlamak istiyorum. Bu vesile ile tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi, rahmet ve minnet duygularımızla yad ediyor, vatanımızı korumak uğruna mücadele ederken yararlanan gazilerimize de sağlık ve hayırlı şifalar diliyorum” dedi.

“İYİ PARTİ OLARAK ÖNCELİĞİMİZ İNSAN”

Partileri hakkında da detaylı bilgiler veren Başkan Gürgözeler; “İYİ Parti, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi ve arkadaşları tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde kurulmuştur.  İYİ Parti, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine ve değerlerine bağlı, ilkeli duruşu, ülke sorunlarına sahip çıkışı, sorunlara çözüm arayan, bulan çalışmaları ile kısa sürede halkımızın teveccühünü kazanarak iktidara yürüme yolunda büyük mesafe kat edilmiştir. ‘Ülkemizin geleceğinde biz de varız’ diyen ve İYİ bir Türkiye için yola çıkan İYİ Parti ile Türkiye’mizin İYİ olacağına, bugün adeta karabasan gibi üzerimize çöken sorunlardan kurtulacağına olan inancımız tamdır. İYİ Parti olarak önceliğimiz insandır, insanımızdır. Vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven; dini ve milli değerlerine saygılı her insanın başımızın üzerinde yeri vardır” dedi.

BAŞKAN GÜRGÖZLER’DEN PARLEMENTER SİSTEM VURGUSU!

Sözlerini sürdüren Başkan Gürgözeler; “İnsanlarımızın arasında birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışmayı gerçekleştirmek için iktidara yürüyor. 600 yüzyıl 3 kıtada adaleti, huzuru ve barışı tesis eden Osmanlının yönetim felsefesi olan Şeyh Edebali’nin ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu İYİ Parti hayata geçirmek için kollarını sıvadı. İYİ Parti, iktidarında bölücülük, benden olanlar olmayanlar diye ayrımcılık, ötekileştirme ve dışlama olmayacaktır. Adam kayırma değil, liyakat esas alınacaktır. İYİ Parti, yalnız kendi milletinin umudu olmakla kalmayacak bütün mazlum milletlerin de umudu olacaktır. Bizler, çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek, gençlerimize iş; yaşlılarımıza huzur güveni tesis ederek birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz. Öncelikle adil olacak. Mazlumun yanında zalimin karşısında yer alacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yönlerimizi öne çıkartacağız. İYİ Parti ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu sorunları biliyor ve onlara çözüm bulmak için yeni projeler üretiyor. İYİ Parti olarak bizler, sağlıklı bir demokrasinin ancak özgür bireylerle ve ideal hukuk sistemi ile kurulacağını biliyoruz. O nedenle güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönecek, kuvvetler ayrılığı ile kontrol ve denge sistemini hâkim kılacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜRGÖZELER, UZUN UZUN PARTİLERİNİN PROJELERİNE YER VERDİ!

Basın mensuplarının zor şartlarda çalıştığını da ifade eden Başkan Gürgözeler; “Sizlerin ne kadar zor koşullarda çalıştığınızı biliyoruz. Bizlere doğru haber ulaştırmak adına verdiğiniz mücadele ve gayreti de takdirle karşılıyoruz. İYİ Parti iktidarında basın özgürlüğünün önündeki engelleri kaldıracağız. Yazılı ve görsel medyanın Anayasa ve yasaların öngördüğü şekilde evrensel değerlere saygılı bir biçimde faaliyet göstermeleri için gerekli ortamı ivedilikle oluşturacağız. Aile mahremiyetinin ve kutsallığının her şeyin üzerinde tutulmasını olmazsa olmazları arasında gören İYİ Parti, güçlü toplum için güçlü aile gerçeğinden hareketle ailelerin sıcak yuvalarında huzurlu, mutluluk içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla her türlü tedbiri alacaktır. İYİ Parti döneminde alınacak tedbirlerle kadına şiddet tamamen sona erecek, çocuklarımızın haklarının korunması için gerekli yasalar çıkartılarak uygulanacaktır.  İYİ Parti, üretime ve istihdama yönelik akıllı programlarla gençlerimizi işsizlik cenderesinden kurtaracak. Yoksul ve kimsesizler için ‘mutlu yaşam merkezleri’ kuracak; Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak için her türlü tedbir alınacaktır” diyerek uzun uzun iktidar oldukları takdirde ne gibi projeleri olduğuna değindi.

“BİZİM KAVGAMIZ; YOKLUKLA, YOKSULLUKLA, İŞSİZLİKLE VE YOLSUZLUKLA OLACAKTIR!”

Gerginlikten uzak bir siyaset yapmak istediklerini aktaran Başkan Gürgözeler; “Bildiğiniz üzere yaşadığımız coğrafya acılı ve sancılı bir coğrafyadır. Bu coğrafyada var olmak ve varlığımızı sürdürmek için güçlü olmak zorundayız. Bu bağlamda savunma sanayimizin gelişmesi, silahlı kuvvetlerimizin güçlenmesi için her türlü çalışmayı yapacak, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden terör örgütleri ile etkin mücadeleyi sürdüreceğiz. Ekonomik sistemi; akılcı, etkin ve adil kurallar bütünlüğü içerisinde yürüteceğiz. Tarım arazilerini atıl durumdan kurtaracağız. Hayvancılığa önem vereceğiz. Tarım politikalarımızla çiftçilerimizi güçlendirecek yerli üretimi teşvik edeceğiz. Sanayimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ülkemizin doğal kaynaklarına ilişkin maden stratejik belgesi oluşturacağız. İYİ Parti, Türk milletinin üzeride dolaşan kara bulutları dağıtmakta ve milletimizin üşüyen yüreğini ısıtmak için iyilik güneşini doğurmaya azimli ve kararlıdır. Partizanlığı, adaletsizliği, kutuplaştırmayı, bilinmezliği ve karanlığı bitirmeye geliyoruz. Milletimiz şunu iyi bilmelidir ki İYİ Parti gücünü sadece ve sadece Türk Milletinden almaktadır. Biz, yeni bir dil yeni bir üslupla kavgadan, gerginlikten uzak siyaset yapmaya kararlıyız. Bizim kavgamız, yoklukla, yoksullukla, işsizlikle, yolsuzlukla olacaktır” şeklinde konuştu.

“AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ!”

Aydınlık Türkiye için mücadele edeceklerini kaydeden Başkan Gürgözleer; “Ekonomik problemleriyle ay sonunu nasıl getireceğini düşünüp kepenk kapatan esnafımız, gelecek kaygısı taşıyan gençlerimiz, mahsulü para etmeyen çiftçimiz, geçim sıkıntısı içerisinde olan memurumuz,30 yıl çalıştıktan sonra rahat edeceğim derken işsiz çocuklarına ve onların evlatlarına bakmak mecburiyetinde kalan emeklimiz, bizden kavga etmemizi değil, dertlerine derman olmamızı beklemektedir. Her şey ‘güllük gülistanlık’ söylemi vatandaş nezdinde karşılık bulmamaktadır. Oku atıp okun düştüğü yere 12 yazarak hedefi tam ortadan vurdum sözüne artık kimse inanmıyor. Tecrübeli ve liyakatli kadrolarımızla milletimizin derdine derman olacağımıza ve başaracağımıza inanıyoruz. Partimizin çağrısı Cumhuriyet çağrısıdır. Partimizin çağrısı herkes için adaletin ve hukukun üstünlüğünün esas olduğu, partizanlığın son bulduğu, fırsat eşitliğinin gerçekleştiği bir Türkiye kurma çağrısıdır. Türkiye bunalmıştır, daralmıştır ve mutlaka nefes alması gerekmektedir. İnanıyoruz ki milletimizi huzura, güvene, kavuşturup rahatlatacak ve nefes aldıracak parti İYİ Partidir. İYİ Parti, bu ülkenin tek umududur. Bu umudu heba etmeye kimsenin hakkı da lüksü yoktur. Sizlerin aracılığı ile Teşkilatım adına söz veriyorum, bu umudu heba ettirmeyeceğiz. Milletimizin yanında olacak onlarla omuz omuza yarınların aydınlık Türkiye’si için mücadele edeceğiz. Amacımız, çağdaş medeniyetin nimetlerinden insanımızı yararlandırmaktır. Amacımız, insanımızı sevgi ile kucaklayıp birlik ve beraberliğimizi inşa etmektir. Amacımız, bağımsız ve tarafsız bir yargı sistemini ülkemize kazandırmaktır. Amacımız, inançlara saygıyı ve ifade özgürlüğünü hâkim kılmaktır. Amacımız, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele etmektir. Amacımız, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi inşa etmek ve yaşatmaktır” dedi.

“BU KADİM ŞEHİR YILLARCA UYUTULDU”

“İYİ Parti ülke genelinde her türlü sıkıntılara çare bulurken Elazığ özelinde de çalışmaları ile Elazığ halkının yüzünü güldürecektir” diyen Başkan Gürgözeler; “Öncelikle ve özellikle Elazığ’ımızın kangren olmuş dertlerine çare bulunacak şehrimizde hâkim olan sahipsizlik imajı silinecektir. Bilindiği üzere Elazığ 1960’lı, 1970’li yıllarda DPT’nin ileride cazibe merkezi olacak diye gösterdiği şehirlerin başında geliyordu. Elazığ. Sosyoekonomik sıralamada 2002 yılında 32'nci sırada iken 2010 yılında 46'ncı sıraya geriledi. Bugün itibarı ile varlığını sürdürme savaşı veriyor. Oysa madenleri ile ülke ekonomisine önemli katkılar sunan Elazığ’ımızın 2 verimli ovası vardır.  Ovaların hemen yanı başında da Keban Baraj gölü… Siyasiler, o gölün suyu ile o ovaları buluşturacak nice seçim vaatleri ile uyuttular yıllar yıllı bu kadim şehri. Her seçim öncesi gündeme taşınan ‘Kuzova ve Uluova Sulama Projeleri’ İYİ Parti iktidarında gerçekleşecektir. Partimiz iktidarında ovalarımız can suyuna kavuşacak ve suya olan hasretleri son bulacak; böylece bir yandan işsizimize yeni iş sahaları doğacak ve Elazığ’ımız göç veren il olmaktan kurtulacaktır” dedi.

“TÜRKİYE VE ELAZIĞ İYİ OLACAK”

Başkan Gürgözeler; “Yolumuz engebeli,  dikenli, zorluklarla dolu ancak biz İYİ Parti olarak kararlıyız, azimliyiz. Türkiye iyi olacak diye yola çıktık. Hizmet aşkıyla ve dev adımlarla hedefimize; ülkemizi ileri müreffeh ülkeler seviyesine ulaştırmak, milletimizi huzuru, mutluluğu ve refahı temin etmek üzere yürüyoruz. Yolumuz uzun davamız kutludur. Niyetimiz halis, görevimiz ağırdır. Türkiye’miz iyi olacak inşallah! Elazığ iyi olacak inşallah! Allah, yar ve yardımcımız olsun! Toplantımıza katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Teşkilatımızın yeniden yapılanmasının partimize, milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

               

banner3
Yorumlar (1)
Fırat 1 yıl önce
Elazıg sahipsiz değil, esas sahipsiz olan pkk sevdasına tutulmuş ip ler sahipsiz
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 12:42
İkindi 15:32
Akşam 17:58
Yatsı 19:16
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 22 54
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 21 39
5. A.Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 22 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Karagümrük 21 26
10. Gaziantep FK 22 25
11. Alanyaspor 22 25
12. Sivasspor 22 24
13. Antalyaspor 21 24
14. Hatayspor 21 23
15. Ankaragücü 21 22
16. Kasımpaşa 22 22
17. Giresunspor 21 21
18. İstanbulspor 22 21
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 22 42
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Pendikspor 22 37
5. Rizespor 21 37
6. Keçiörengücü 22 37
7. Sakaryaspor 22 37
8. Bandırmaspor 21 34
9. Boluspor 22 34
10. Manisa FK 21 30
11. Göztepe 22 30
12. Adanaspor 22 25
13. Tuzlaspor 22 22
14. Altay 22 19
15. Erzurumspor 22 18
16. Altınordu 21 17
17. Gençlerbirliği 22 16
18. Denizlispor 22 16
19. Yeni Malatyaspor 22 17
Takımlar O P
1. Arsenal 20 50
2. M.City 21 45
3. M. United 21 42
4. Newcastle 21 40
5. Tottenham 22 39
6. Brighton 20 34
7. Brentford 21 33
8. Fulham 22 32
9. Chelsea 21 30
10. Liverpool 20 29
11. Aston Villa 21 28
12. Crystal Palace 21 24
13. Nottingham Forest 21 24
14. Leicester City 21 21
15. Wolves 21 20
16. West Ham United 21 19
17. Leeds United 20 18
18. Everton 21 18
19. Bournemouth 21 17
20. Southampton 21 15
Takımlar O P
1. Barcelona 20 53
2. Real Madrid 20 45
3. Real Sociedad 20 39
4. Atletico Madrid 20 35
5. Rayo Vallecano 20 32
6. Villarreal 20 31
7. Real Betis 20 31
8. Athletic Bilbao 20 29
9. Osasuna 20 29
10. Mallorca 20 28
11. Girona 20 24
12. Celta Vigo 20 23
13. Real Valladolid 20 23
14. Almeria 20 22
15. Espanyol 20 21
16. Sevilla 20 21
17. Valencia 20 20
18. Cadiz 20 19
19. Getafe 20 18
20. Elche 20 9