Başkan Yıldırım: CHP, siyaset sahnesinden silinmekten korkuyor

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a gelmesi, Seçim Koordinasyon Merkezi ve aday adaylığı şartları hususunda üç ana başlık halinde açıklamada bulundu. Başkan Yıldırım; “Süreci hassasiyet ve özveri ile tamamlayacağız. Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanımız Semih Tekmen’dir. AK Parti 21 yıllık yol yürüyüşünde hiçbir zaman disiplinsizce hareket etmemiştir. Teşkilat disiplininden asla vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar bu disiplin ile hareket edeceğiz. Huzurlu bir şekilde seçimleri geçirmek istiyoruz. Cumhur İttifakı daha çok büyüyerek, yoluna devam ediyor. Bundan asla endişemiz yok. Çok basit meseleleri sorun olarak göstermeye çalışanlar var. Bu kadar büyük fedakârlıkları görmezden gelerek siyasete malzeme etmek isteyenlerin yaptıklarını şiddetle ret ediyoruz. Ahlaki bulmadığımız gibi siyasete de yakıştırmıyoruz. Biz küçük siyasi oyunları yapacak değiliz. İnsanın olduğu her yerde hata ve eksiklikler olabilir. Önemli olan iradenin nasıl işlediği ve nelerin yapıldığı.  Bizim bu hususta tereddütümüz yok olmayacaktır da. 2023 seçimi çok önemli muhalefet içerisinde CHP’nin milletvekili çok daha önemli görüyor. Kendi tabiri şu şekilde; 2023 seçimi çok önemli. Eğer cumhurbaşkanı tekrar seçilirse AK Parti iktidar olursa biz siyaset sahnesinden siliniriz. CHP siyaset sahnesinden silinmekten korkuyor.  Her yeri tırmalıyorlar onların kırmızı çizgisi yok” dedi.

SİYASET 13.03.2023, 16:50 Lokman Polat
Başkan Yıldırım: CHP, siyaset sahnesinden silinmekten korkuyor

Haber: Remziye KÖKBURİ

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; “Çok kısa süreye sığdırılmış bir kampanya süreci içerisindeyiz. Süreç başladı 8 Nisan akşamı YSK’ye verilmesiyle 9 Nisan’da adaylar belirlenmiş olacak. Bu kısa süreli seçim döneminin elbette kendine göre zorlukları olacaktır. Dolayısıyla biz bize belirlenmiş zaman dilimine en güzel ve en özel şekilde hazırlanacağız. Kendimizi yeniden güncelleyip yüz yüze temaslarımızı sistemli hale getireceğiz. Biz elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızın rahat etmesini sağlıyoruz. Seçmen adresinin yenilenmesi çok önemli. Bir vatandaş olarak herkesin resmi kayıtlarını güvence altına alıp oy kullanma görevini yerine getirmesi gerekmektedir. 18 Mart’a kadar depremzede vatandaşlarımız e-devlet üzerinden adres güncellemesi yapmalıdır. Aksi takdirde bu süreci geçiren depremzede vatandaşımız bulundukları şehirlere gidip oy kullanmaları gerekecektir. 6 Şubat’tan bu zamana kadar duruşumuzu net bir şekilde gösterdik göstermeye de devam edeceğiz” ifadelerini aktardı.

“SİYASETİN OLMAZSA OLMAZI SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİDİR”

Bir aksilik olmazsa Cumhurbaşkanımız Elazığ’a geliyor. Cumhurbaşkanımızın ilimizde çeşitli temasları ve ziyaretlerinin olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım; “Kendisinin Elazığ’ı önemsemesi kadar bizde hasretle gelişini bekliyoruz. Seçim Koordinasyon Merkezi ve Başkanlığımız oluştu. Seçim gerektiği şekilde Seçim Koordinasyon Merkezi kontrolünde ilerler. Siyasetin olmazsa olmazı Seçim Koordinasyon Merkezidir. Seçim sürecine her zaman olduğu gibi hazırlıklarımızı özveri ile gerçekleştiriyoruz. Seçim tarihi belirlendikten sonra İl Başkanlığı farklı bir formata dönüşüyor. Dönüştüğü formatta da bir Seçim Koordinasyon Başkanı onun yönetimi ve heyetiyle birlikte seçim sürecinin götürülmesi gerekir. Bir diğer ifadeyle 14 Mayıs akşamından 15 Mayıs sabahına kadar Elazığ’da ve genel olarak siyasi çalışmaların muhatabı Seçim Koordinasyon Merkezi ve merkezimizin başkanıdır. Elbette ben de merkezimiz ile birlikte her şekilde hareket edeceğim desteğim her zaman kendileri ile birlikte olacak. Ana muhatabımız Seçim Koordinasyon Merkezi ve merkez başkanımızdır. Bundan sonraki çalışmaların hepsi yönetim kontrolünde olup hassasiyetle yürütülecektir” dedi.

“AK PARTİ 21 YILLIK YOL YÜRÜYÜŞÜNDE HİÇBİR ZAMAN DİSİPLİNSİZCE HAREKET ETMEMİŞTİR”

Başkan Yıldırım; “Seçim Koordinasyon Merkez Başkanımız kendi içimizden biri olup kendisi de AK Parti’ye özveri ile hizmet etmiş bir isimdir. Semih Tekmen Başkanlığında ve yönetimi ile birlikte bugünden itibaren saha da çalışmalara başlanıldı. Çalışmalarımız zaten yapıyorduk resmi olarak siz değerli basın mensubu arkadaşlarımıza da duyurmuş olduk. Teşkilatımıza dair seçim süreci muhatabımız Semih Tekmen’dir. Biz de kendisine gerekli desteği gerektiği şekilde her zaman vereceğiz. Tanıtım ve resmi muhataplığı olarak başkanımız ve yönetimimiz söz konusu olacaktır.  Her husus dikkate alınarak hareket edilecektir.  Tam anlamıyla bu sistemin içerisinde bağlı kalarak hareket edeceğiz. Hepimiz belirlenen programa uyacağız. Parti teşkilatımızda disiplin ciddi derecede önem arz etmekte. AK Parti 21 yıllık yol yürüyüşünde hiçbir zaman disiplinsizce hareket etmemiştir. Teşkilat disiplininden asla vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar bu disiplin ile hareket edeceğiz. Huzurlu bir şekilde seçimleri geçirmek istiyoruz. Farklı bir seçim dönemine giriyoruz. Bizim açımızdan en büyük farklılığı; müzikler, şarkılar ve marşlarımız olmayacak. Bayrak asma ve benzeri hususlarda da daralma olacaktır. Sade ve asıl özellikle 6 Şubat’ta yaşadığımız depremin ardından geçmiş dönemdeki gibi seçim çalışmaları olmayacak. Acımız çok büyükken geçmiş dönemlerdeki gibi seçim çalışmalarında bulunmak etik değildir. Bizim başlıca amacımız başta depremzedeler ve şehir sorunları ile temasta bulunmak. Şartlar ne olursa olsun Seçim Koordinasyon Merkezi oluşturulmak zorundadır. Aday adaylarının müracaatlarını almak zorundayız. Tüm bunların temelinde birebir seçim çalışmaları yatacak” şeklinde konuştu.

“SAPASAĞLAM İŞLEYİŞİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Sözlerine devam eden Başkan Yıldırım; “AK Parti’nin hiçbir zaman yüz yüze temastan kaçınmadı bu bizim teşkilatımızın en çok önem verdiği konulardan biridir. Çok kısa süreye sığdırılmış bir kampanya süreci içerisindeyiz. Süreç başladı 8 Nisan akşamı YSK’ye verilmesiyle 9 Nisan’da adaylar belirlenmiş olacak. Bu kısa süreli seçim döneminin elbette kendine göre zorlukları olacaktır. Dolayısıyla biz bize belirlenmiş zaman dilimine en güzel ve en özel şekilde hazırlanacağız. Kendimizi yeniden güncelleyip yüz yüze temaslarımızı sistemli hale getireceğiz. Biz elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızın rahat etmesini sağlıyoruz. Seçmen adresinin yenilenmesi çok önemli. Bir vatandaş olarak herkesin resmi kayıtlarını güvence altına alıp oy kullanma görevini yerine getirmesi gerekmektedir. 18 Mart’a kadar depremzede vatandaşlarımız e-devlet üzerinden adres güncellemesi yapmalıdır. Aksi takdirde bu süreci geçiren depremzede vatandaşımız bulundukları şehirlere gidip oy kullanmaları gerekecektir. 6 Şubat’tan bu zamana kadar duruşumuzu net bir şekilde gösterdik göstermeye de devam edeceğiz. Teşkilatlarımız ile gece gündüz demeden hizmette bulunduk. Çünkü bu bizim hem insani hem de siyasi görevimizdir. Yaralara dokunmak onlara ulaşmak anlamında her şeyi yaptık. Rozetlerimizle değil, insan olarak gittik. Esas hassas davrandığımız konu şu şekilde; siyaset yapamazsınız böyle bir acı ile hiç kimse siyaset yapamaz. Biz görevimizi her koşulda ve her zaman yerine getiriyoruz. Elimizden geldiğini vatandaşımız için ülkemiz için yapmaya da devam edeceğiz. Yaptıklarımızı anlatacak değiliz. Bizim görevimiz çünkü bu. Bir ele bir el uzatılırken kimliğin, ırkın hiçbir özelliği yok. Hepimiz insani görevimizi yerine getirdik. Devlet nerede? Denildi. Herkes birliyor ki devlet her yerde. Her an ve her koşulda hamdolsun ki böyle bir Cumhurbaşkanımız var ve onun iradesiyle hareket ediyoruz. Devlet her yerde olduğunu gösterdi. Tabi ki yaşanan felâket çok büyüktü. Mutlaka eksiklikler olacak insanız ama genel olarak sapasağlam işleyişimize devam edeceğiz” dedi.

“BAŞVURU ÜCRETLERİ, AFAD’A BAĞIŞLANACAK”

Cumhurbaşkanımızın takdiriyle seçim kararı alındığını söyleyen Başkan Yıldırım; “14 Mayıs seçim tarihi kesinleşti. Bu konuyla ilgili seçim çalışmalarımızı yapıyoruz. Cumhur İttifakı daha çok büyüyerek yoluna devam ediyor. Bundan asla endişemiz yok. Çok basit meseleleri sorun olarak göstermeye çalışanlar var. Bu kadar büyük fedakârlıkları görmezden gelerek siyasete malzeme etmek isteyenlerin yaptıklarını şiddetle reddediyoruz. Ahlaki bulmadığımız gibi siyasete de yakıştırmıyoruz. Biz küçük siyasi oyunları yapacak değiliz. İnsanın olduğu her yerde hata ve eksiklikler olabilir. Önemli olan iradenin nasıl işlediği ve nelerin yapıldığı.  Bizim bu hususta tereddütümüz yok olmayacaktır da. Müracaatlarımız başladı. 16 Mart saat 17:00’ye kadar süreç devam edecek. Bu süreye kadar istifa etmeleri gerekenler istifa etmeli. Müracaat yerleri iki yer olarak belirlendi. Birincisi İl Başkanlığımız diğer yer ise genel merkezimizdir. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla AK Parti aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacak. Başvuru ücreti yerine AFAD’ın bağlı bulunduğu bankalara deprem ücreti olarak bağış dekontları alınacaktır. Bağışlar şu şekilde erkek adaylar 20 bin TL kadın adaylarımız ve genç adaylarımız için 10 bin TL engelli adaylarımız ise 5 bin TL olacak şekilde kabul edilecektir. Genç adayların yaş sınırı 18 engelli adaylarımızın raporu ise % 40 olmalıdır” dedi.

ADAYLIK İÇİN İSTİFASI GEREKENLER;

Başkan Yıldırım; “Hakim ve savcılar, yüksek yargı organ mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, yüksek öğretim kurulu üyeleri, radyo ve televizyon üst kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsünde ki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subaylar ve astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe başkan ve üyeleri, belediye meclis üyeleri il genel meclis üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meclis kuruluşları ile sendikalar kamu bankaları ile üst kuruluşlarında görev lanlar en geç 16.03.2023 saat 17:00’ye kadar istifa edip bu istifalarını belgelemek zorundadır” dedi.   

“CHP SİYASET SAHNESİNDEN SİLİNMEKTEN KORKUYOR”

CHP’ye yüklenen Yıldırım; “2023 seçimi çok önemli muhalefet içerisinde CHP’nin milletvekili çok daha önemli görüyor. Kendi tabiri şu şekilde; 2023 seçimi çok önemli. Eğer cumhurbaşkanı tekrar seçilirse AK Parti iktidar olursa biz siyaset sahnesinden siliniriz. CHP siyaset sahnesinden silinmekten korkuyor.  Her yeri tırmalıyorlar onların kırmızı çizgisi yok” diyerek açıklamasını tamamladı.

banner3
Yorumlar (2)
433 2 hafta önce
bence bana göre her iki ittifakta birbirinden rezil abd nato fetö destekli ittifaklardır israil amacı için iktidar oluyorlar kaldıki ikiside ihanet ve melanet partileridir inşAllah seçimlerde her ikiside sandığa gömülür meclisten defolur gider
Adnan 2 hafta önce
Şükürler olsun, memleket malkemaldanda, şovmen cambaz geroldan da yakında kurtuluyor.Gidip memleketleri Tunceli'de tavşan,inek, tavuk yetiştirip sonlarını beklesinler.
Namaz Vakti 25 Mart 2023
İmsak 04:50
Güneş 06:13
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:46
Yatsı 20:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 27 57
2. Eyüpspor 26 53
3. Sakaryaspor 27 49
4. Pendikspor 26 47
5. Keçiörengücü 27 47
6. Rizespor 25 46
7. Manisa FK 26 42
8. Bodrumspor 26 41
9. Boluspor 26 41
10. Bandırmaspor 26 40
11. Göztepe 26 38
12. Tuzlaspor 27 28
13. Altay 27 25
14. Adanaspor 27 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 26 20
17. Gençlerbirliği 26 18
18. Denizlispor 27 17
19. Yeni Malatyaspor 27 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13