AK Parti İl Başkanı Yıldırım, “Anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar”

2023’te düzenlenecek olan genel seçimler için siyasi partilerin çalışmaları sürerken, biz de Fırat Gazetesi olarak Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile Elazığ’da seçimin nabzını tuttuk. Elazığ’ı konuştuk. Elazığ’ın güzelliklerinin yanı sıra artarak devam eden sorunlarını, bu sorunlar için acil olarak hayata geçirilmesi gereken çözüm önerilerini, AK Parti’nin Elazığ’daki durumunu ve Elazığ ile ilgili birçok tartışmalı konuya dair soruları da Başkan Yıldırım’a yönelttik. Sorularımızı samimiyetle yanıtlayan Başkan Yıldırım; “Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz. Aynı şekilde 2023 hedeflerimizle, 2053 vizyonumuzla insanımızın umutları ve beklentilerinin adresi biz olacağız. AK Parti'nin 20 yıllık eser ve hizmet dönemi teşkilatımızın dayanak noktası olacak” dedi.

SİYASET 08.08.2022, 16:50 14.08.2022, 13:24
AK Parti İl Başkanı Yıldırım, “Anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar”

Röportaj: Songül DURSUN

Türkiye ve özellikle Elazığ için dönüm noktası niteliğinde olan 2023 seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla göz dolduran AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak adına büyük bir kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.  Gerek saha çalışmaları gerekse bire bir temaslar neticesinde milletimize en iyi hizmeti götürebilecek tek partinin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti olduğunu belirten Başkan Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz röportajın detayları ise şu şekilde:

Elazığ’ın öncelikli olarak çözülmesi gereken en önemli sorunu olarak neyi görüyorsunuz, sorunun çözümü noktasında neler yapmayı planlıyorsunuz?

“ELAZIĞ’DA SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ELİMİZİ DEĞİL, GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARAK ÇALIŞIYORUZ”

Elazığ, bölgesinin huzur şehri olmasının yanı sıra birçok kentin geçiş noktasında yer alan bir ilimiz. 4 bin yıllık köklü geçmişiyle kültür başkenti olan Elazığ’da ne kadar sorun olursa olsun bunların çözümü noktasında bizler elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyarak çalışıyoruz. Malumunuz 24 Ocak 2020’de son yüz yılın en büyük depremlerinden biri şehrimizde yaşandı. Depremin hemen akabinde devletimiz varlığını büyük bir şekilde hissettirerek, vatandaşımızın yaralarının sarılması adına büyük bir mücadele örneği sergiledi. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlarımız depremin ilk gününden itibaren şehrimizden ayrılmadı.

“YATIRIMLARIN TAMAMLANMASIYLA SIKINTILAR ASGARİ SEVİYEYE İNECEK”

Sizlerin sualine dönecek olursak, sorunu olmayan şehirler yok. Bizler 22 aydır il başkanlığı görevini yürütmekteyiz. Öncelikle sorunları minimal seviyeye indirmek adına tüm kurum ve kuruluşlarımızla bir araya gelerek, hemşehrilerimizin taleplerinin yerine getirilmesi hususunda gerekli çalışmaları yaptık. Elazığ insanı her daim devletinin yanında yer alan ve devlet büyüklerine son derece hürmetkâr insanlardır. Malumunuz olduğu üzere son yıllarda pandemi ve dünya genelindeki ekonomik sıkıntılar ister istemez insanlarımızı büyük bir sıkıntıya sevk etti. Yatırımların tamamlanmasıyla bu sıkıntılar asgari seviyeye inecektir.

 “DAHA ÇOK FABRİKA, DAHA ÇOK İSTİHDAM”

Şüphesiz şehirlerin kalkınmasında önem arz eden bir konu istihdam alanlarının artmasıdır. Bu konuda ilimiz sanayicileri gerekli adımları atıyor ve istihdama destek sunuyor. Şehrimizde çözülmesi gereken konuların başında istihdam alanlarının artırılması ve işsizlik sorununun daha asgari seviyeye indirilmesi geliyor. Bu konuda gerek İŞKUR üzerinden gerekse KOSGEB’in finansal kredileriyle bizler de gereken çalışmaları yapıyoruz. Tabi amacımız her bir hemşehrimizin gönül rahatlığıyla geçimini sağlamasına imkân sunmaktır.

Sık sık vatandaş ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyorsunuz. Vatandaşla iç içesiniz. Vatandaşların en büyük sorunu ve en büyük isteği hangi yönde?

“HEMŞEHRİLERİMİZİN İSTİHDAMA YÖNELİK TALEPLERİNİ KURUM VE KURULUŞLARIN PERSONEL TALEBİ OLDUĞUNDA HAK VE HUKUK ÇERÇEVESİNDE YERİNE GETİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, 70’li yılların sonundan itibaren milletimize hizmet yolunda büyük bir kararlılıkla yolculuğunu sürdürüyor. Elbette siyasi makamlar insanlara hizmet etme, sıkıntılarını bertaraf etme yerleridir. Yıllardır insanının mutluluğu için mücadele eden, bir an olsun of bile demeyen reisimizin tek derdi vatandaşının mutlu ve müreffeh bir yaşam sürmesini sağlamak. Günün her saatinde hemşehrilerimizle bir araya geliyor, sıkıntılarına bir nebze katkı sunmak adına bizler de elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Ama ne yaparsak yapalım Cumhurbaşkanımızın yoğun temposuna ayak uydurmak kolay değil. Hemşehrilerimizin bizlerden istekleri istihdama yönelik oluyor. Bu konuda kurum ve kuruluşların personel talebi olduğunda bu talepleri hak ve hukuk çerçevesinde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz.

“BİZLER, VATANDAŞLARIMIZ İÇİN BU MAKAMDA GÖREV YAPIYORUZ”

Elazığ’da depremin ardından adeta yeni bir şehir kuruluyor. Düşünün 24 binin üzerinde inşa edilen konut var. Bu konutlar yeni olması hasebiyle çeşitli sıkıntılar olabiliyor. Bizler hak sahiplerinin taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu şehir insanı naif duruşuyla talep ve isteklerini bizlere sunsa da bizler onlar için bu makamlarda görev yaptığımızı kendilerine ifade ediyoruz.

Konteyner kentlerde hâlâ kiracı vatandaşların kaldığı biliniyor. Bu konuda yapılması düşünülen bir çözüm var mı?

“DEVLETİMİZİN VARLIĞINI ELAZIĞ’DA EN İYİ HİSSEDEN DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZDIR”

24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığımız büyük depremin ardından devletimiz vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına konutların yapımına ivedilikle başlamış ve yeni bir şehir inşası adına kolları sıvamıştır. TOKİ aracılığıyla 24 binden fazla konut inşa edilmiş ve bunların büyük çoğunluğu hak sahiplerine verilmiştir. Şu anda bazı konutların teslimi devam etmekte. AFAD hemen hemen her hafta hak sahiplerine noter huzurunda konutların kura çekimini yapmakta. Elbette hemşehrilerimiz bir an önce konutlarının tamamlanmasını ve evlerine taşınmayı beklemekte. Bizler bu konuda gerekli kurumlarla görüşmelerimizi yapıyoruz. Konteyner kentlerde kalan çok vatandaşımızın olmadığını buradan sizlerin aracılığıyla belirtmek istiyorum. Arzu edersiniz ki tüm konutların aynı planlama içerisinde birden tamamlanması mümkün değildir. Bu konuda kısa bir süre daha hemşehrilerimizin hoşgörülerini bekliyoruz. Devletimizin varlığını Elazığ’da en iyi hisseden depremzede vatandaşlarımızdır. Onun için sürecin çok uzamayacağını ve kısa sürede kalan hak sahiplerinin de konutlarının teslim edileceğini ifade etmek istiyorum.

ORC şirketinin en son yaptığı anket sonucunu değerlendirir misiniz?

“ANKETLERLE ALGI OPERASYONLARINA DEVAM EDİYORLAR”

Anketlerle millete psikolojik operasyon çekme çabaları her zaman olmuştur. Biz bunlardan bıktık ve bunlara da alışığız. Milletin gönlüne giremeyenlerin, anlatacak icraatı olmayanların yalan, yanlış, hileli ve sahte anketlerle milleti yönlendirebileceklerini sanıyorlar. Birçok anket şirketi de zaten bu işin ticaretini yapar hale geldi. Çalıştıkları partinin beklentilerine göre de ortaya sonuçlar çıkarıyorlar. Yalan terörü, algı operasyonları ve kişi kurum suikastlarıyla AK Parti'ye ve hükümetimize saldıran kesimler şimdi de anketlerle algı operasyonlarına devam ediyorlar ve Cumhur İttifakı'nı ellerinden geldiğince küçük göstermenin gayreti içerisinde bulunuyorlar. Sahte ve hileli anketlerle vatandaşa yön çiziyorlar. Milletimizin balon anketlere gereken cevabı sandıkta en güzel şekilde vereceğine inanıyorum.

Elazığ’da seçimin nabzını tutacak olsanız neler söylemek istersiniz?

“KAZANMAK DIŞINDA İHTİMALİ OLMAYAN BİR SEÇİME DAHA HAZIRLANIYORUZ”

Kazanmak dışında ihtimali olmayan bir seçime daha hazırlanıyoruz. Seçim takviminde 1 yıldan geriye saydığımız dönemde, her geçen gün bizim için hazine kıymetinde. Bu çerçevede yaz mevsimini en verimli şekilde değerlendirmeye gayret ediyoruz. Derdini anlatmak için başını kaldıran her vatandaşımızın AK Parti teşkilatından birisini görecek şekilde işi sıkı tutuyoruz. Aynı şekilde 2023 hedeflerimizle, 2053 vizyonumuzla insanımızın umutları ve beklentilerinin adresi biz olacağız. AK Parti'nin 20 yıllık eser ve hizmet dönemi teşkilatımızın dayanak noktası olacak. Elbette bizler AK Parti olarak seçim sathı mahalline girildiği gün değil, her günü yarın seçim olacakmış gibi çalışan teşkilatlarız. Teşkilatlarımızın yapısını sürekli dinamik tutmak adına haftanın belirli günlerinde yönetim kurulu üyelerimiz ve ilgili kurullarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elazığ seçmeni vefalıdır, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vefasını bir kez daha gösterecek ve 2023 yılı Haziran ayındaki seçimlerde AK Parti’mizi birinci parti çıkaracaktır. Bizler hizmet siyasetini öncelediğimizi sürekli ifade ediyoruz. Bakınız muhalefet partilerinin hayâllerinde dahi olmayan devasa hizmetler bugün ülkemizde bir bir hayat buluyor. Düne kadar duble yollar, Şehir Hastaneleri, köprüler ülkemizde yokken, bugün ülkemizin dört bir yanını saran havalimanları, üniversiteler ve daha nice büyük projeler ülke insanının hizmetine sunulmuş durumda. Hemşehrilerimizin seçimlerde bu hizmetleri görmezden gelmeyeceklerine olan inancım tamdır. Millet İttifakı’na mensup partilerin tek dileği Cumhurbaşkanımızın bir an önce görevi bırakmasıdır. Ama onlar şunu tahayyül edemiyorlar. Bu millet kendisinden olanı, tevazu ve samimiyet ehli olan Cumhurbaşkanımızı asla yalnız bırakmayacak ve 2023 yılında bir kez daha başkan seçecektir.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

“ELAZIĞ SEÇMENİ HER DAİM HİZMET EDENİN YANINDA OLMUŞ VE HİZMET EDENE DESTEĞİNİ SUNMUŞTUR”

Elazığ seçmeni her daim hizmet edenin yanında olmuş ve desteğini sunmuştur. Şehrimiz insanına bu samimi duruşundan dolayı minnettar olduğumu belirtmek istiyorum. Elazığ merkezde, 10 ilçemizde ve 9 beldemizde, vatandaşlarımızın her birine ulaşma hedefiyle seçim gününe kadar çalışacağımızı belirterek, gittiğimiz yerlerde bizleri güler yüzleriyle karşılayan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Fırat gazetesine bizlere bu imkânı verdiği için teşekkür ediyor, gazete çalışanlarına kolaylıklar diliyorum.

banner3
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak 04:48
Güneş 06:10
Öğle 12:19
İkindi 15:39
Akşam 18:18
Yatsı 19:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1