AK Parti heyeti Elazığ’da!

AK Parti’nin, 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları Elazığ programı kapsamında teşkilat ve basın toplantısı gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz; “2023 seçimlerinin yaklaştığını anımsatarak; “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak. İlmek ilmek gezilerek işlenerek bu listeler hazırlanacak” dedi. Ayrıca Demiröz, Türkiye’nin ekonomide gelişmelerinden söz ederek; “Bugün Türkiye; son iki çeyrekte 7.3 ve 7.6 büyüyen dünyanın ikinci büyük ülkesi. Türkiye’nin ekonomisi ihracatı, istihdamı, üretimi hız kesmiyor. Gelecek yüz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle Türkiye’nin olacak” diye konuştu.

SİYASET 29.09.2022, 16:04 29.09.2022, 16:09
AK Parti heyeti Elazığ’da!

Haber: Songül DURSUN

AK Parti’nin 2023’e doğru Şehir Buluşmaları Elazığ programı kapsamında teşkilat ve basın toplantısı gerçekleştirildi. Programa AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Milletvekili Semin Balık, AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Marmara Bölge Koordinatörü Z. Tolga Ağar, Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, Malatya Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Elazığ Belediyesi Eski Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti MKYK Üyesi Alaattin Parlak, AK Parti MKYK Üyesi, Av. Abdurrahim Fırat, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Sivas Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Semiha Ekinci, AK Parti Erzincan Milletvekili l Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Katip Üyesi I Türkiye-Togo Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Burhan Çakır, AK Parti Erzincan Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Üyesi, Çin-Türkiye Dostluk Grubu Başkan Vekili Süleyman Karaman, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Nurettin Doğanay katıldı.

“BUGÜN EALZIĞ’IMIZDA ÇOK DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLIYORUZ”

Programda AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, il dışından gelenlere ve programa katılım gösterenlere hoş geldin konuşması yaparak; “ Bugün şehir buluşmaları programında bir araya geldik. Çevre illerden milletvekillerim ve MKYK üyelerimle birlikte çok değerli bir misafirimizi ağırlıyoruz. Kendisinin birçok özellikleri var ama ben onu bir başka boyutuyla hatırlatmak isterim; yaklaşık 45 yıldan beri Sayın Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşlığı yapmıştır. Kendisini ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” diyerek il dışından gelen misafirlere ve katılımcılara teşekkür etti.

“2023’ÜN SON VİRAJINDA PARTİ OLARAK SEÇİME GİDERKEN NELER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNE KARAR VERECEĞİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz ise toplantıda yapmış olduğu konuşmasında;  Elazığ’ın hem merkezinde ve ilçelerinde dolaşıp milletin sesine kulak verip Elazığlıları dinleyeceklerini ifade ederek; “Elazığlılar; AK Parti’den, Genel Merkezimizden neler istiyor, 15 seçimden beri bize destek veren bu insanların bugünkü duyguları nedir? Beklentileri nelerdir? Son gelişmelerde savaş ve pandemiden sonraki gelinen ortamda ekonomik boyut olarak, istikbalimiz olarak ve diğer bütün ihtiyaçlarla ilgili beklentileri nedir? Bunları dinleyeceğiz. 2023’ün son virajında parti olarak seçime giderken neler yapmamız gerektiğine karar vereceğiz” dedi.

“DİĞER PARTİLERE OY VERENLER, BUGÜN HER ORTAMDA PİŞMANLIKLARINI DİLE GETİRİYOR”

Demiröz, AK Parti olarak 2023’den sonra da ülkenin yönetimine talip olduğunu belirterek; “Türkiye’yi 20 yıldır yönetiyoruz; Türkiye’yi 20 yıl daha yönetmeye talip olan bir partiyiz, belki sonsuza kadar, belki 2053’den 2071’e kadar yönetmeye talip olan kurumsal bir partiyiz. Türkiye’nin dertlerini bilen tek partiyiz. Bugün yerel seçimlerde birkaç belediyeyi kaybetmiş olabiliriz. Ama o belediyelere oy veren insanlar, gelen belediye başkanlarının ellerinde tek bir proje olmadığını ve diğer partilerin hiçbir proje ile bu seçimlere girmediklerini gördüler ve onlara oy verenler, bugün her ortamda pişmanlıklarını dile getiriyorlar. Bu nedenle Türkiye’nin derdi ile dertlenen, milletin derdi ile dertlenen, bu milletin içinden gelen AK Parti; bugüne kadar Türkiye’yi idare eden AK Parti; inşallah 2023’ten sonra da bu ülkeyi yönetmeye devam edecek. Çünkü ülkenin sorunlarını bilen, ne yapılması gerektiğini bilen ve elinde projeleri olan tek partiyiz” diye konuştu.

“GELECEK YÜZ YIL,  CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN İFADESİYLE;  TÜRKİYE’NİN OLACAK”

Türkiye’nin ekonomik anlamda gelişmelerinden de söz eden Demiröz; “Sıkıntılarımız yok mu, elbette ki var. Hepimiz piyasayı geziyoruz. Onlarla ilgili her türlü tedbiri alıyoruz. Bugün Türkiye; son iki çeyrekte 7.3 ve 7.6 sırasıyla büyüyen Dünyanın ikinci büyük ülkesi. Sıkıntılarımız var ama Türkiye’nin ekonomisi ihracatı, istihdamı, üretimi hız kesmiyor. Gelecek yüz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle Türkiye’nin olacak. Türkiye, Uzakdoğu’sundan Avrupa’sına ve Amerika’sına kadar dünyanın odak noktası haline gelecek. Bu seyir ile devam edersek; daha önce önümüze konulan engelleri biliyorsunuz, bundan sonra bu tür engeller gelse dahi Türkiye’yi kimse durduramayacak. Çünkü biz milletin içinden gelen bir partiyiz ve milletin dertlerine kulak veren bir partiyiz. Biz yine sizi dinleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“SAVAŞ SÜRECİNDE YAPTIĞIMIZ DİYALOGLAR; TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GETİRDİ”

Demiröz konuşmasının devamında; “Ülkenin her köşesine hizmet gidiyor. Sıkıntılarımız olabilir ama bunu birlikte aşacağız. Ekonomik sıkıntılarda Avrupa’nın kasıp kavrulduğunu görüyorsunuz.  Enflasyon yüksek, bunu kabul ediyoruz. Ama pandeminin verdiği telaşla bütün Dünyada aynı işlemler oldu. Durgunluk gelecek diye resesyon olacak diye piyasaya herkes para sürmeye çalıştı. Bütün ülkelerde ekonomik yapı bu şekilde oldu. Ama tabi üretim düştü tedarik zincirinde sıkıntılar oldu. Bu sıkıntılar yavaş yavaş önümüze çıkıyor. Ardından bir de Rusya-Ukrayna savaşı patlak verdi ve gelinen nokta herkesin malumu… Ama Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetiyle bu savaştan ve pandemiden en az hasarla atlatan bir ülke olarak Dünyada parmak ile gösterilecek ülke olduk. Arkasından da savaştaki izlediğimiz yöntem, ilişkilerin geliştirilmesi, her iki tarafla yaptığımız diyaloglar bugün Türkiye’yi Dünyanın parlayan yıldız haline getirdi” diye konuştu.

“İKİ SAVAŞAN ÜLKE ARASINDAKİ HEYETLERİ BİR ARAYA GETİREN TEK VE GÜÇLÜ LİDER; ERDOĞAN’DIR”

Rusya ve Ukrayna arasında savaş konusuna değinen Demiröz; “İki savaşan ülke arasındaki heyetleri bir araya getirmek, onları uzlaştırmak, Afrika gibi geri kalmış ülkelerde açlık tehlikesi olan ülkelere gıda yardımlarının, gıda tedarikinin devam etmesini sağlamak hatta ve hatta esirler ve tutuklularla ilgili değişimi sağlamak hiç kolay değil. Bunları sağlayan tek lider, güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“BU MİLLETE DÜŞMANLIK EDEN İNSANLARI YANLARINDA BARINDIRANLARA, ELAZIĞ EN BÜYÜK DERSİ VERDİ”

Sözlerini sürdüren Demiröz; “Bunların yanında bazıları çıkıyor görüyorsunuz;  6’lı masalar,7’li masalar oluşturuyor.  İnanın ki bu masaların seçime kadar gitmesi mümkün değil. Birbirine benzemez insanların yaptıkları toplantılar,  kendi aralarında anlaşamayan insanlar, bu anlaşmazlık çerçevesinde Türkiye’yi idare etmeye talip olmak gülünç oluyor ama demokrasi var. Biz demokrasiye her zaman saygı gösterdik. Sandıklarda bu millet kimi işaret ettiyse biz onunla çalıştık. Ama inanın ki o çok demokrat görünenlerin geldikleri belediyelerde yaptıklarını izliyorsunuz. Demokrasiye uymayan, insanlığa uymayan şeyler yapılıyor. İnsanlar işlerinden ediliyor, işçiler işlerinden atılıyor ve yaptıkları verdikleri ödünle bazı ithal oylarla geldikleri insanlara verdikleri tavizleri görüyorsunuz. Kimleri çalıştırıyorlar. Bu millete düşmanlık eden insanları yanlarında barındırıyorlar. Geçtiğimiz hafta Elazığ en büyük dersi onlara verdi. Hepinizi can-ı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, DÜNYADA PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR ÜLKE”

“Türkiye artık istiklalini ve istikbalini kendisi kendi göbeğini kesen bir ülke olacak” diye konuşan Demiröz; “Bizi savunma sanayinde çökertmek istediler, başaramadılar. ‘Kötü ev sahibi mal sahibi yapar’ diye ifade edilir. İşte biz kendi silahlarımızı kendi savunma araçlarımızın yüzde 80’ine yakınını kendimiz üretiyor, yapabiliyoruz. Türkiye her türlü silahını kendi yapacak güce erişecek. İHA’mızı, SİHA’mızı yapıyoruz; dünyada parmakla gösteriliyoruz.  Yunanistan’ı üzerimize kışkırtmalarına bakmayın, onlar İstanbul’dan daha küçük bir ülke. Onlar, kendilerine verilen borcu ödememek için bazılarına yalakalık yapan, kendi istiklalini tehlikeye atan ülkeler. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Biz kimin ne yaptığını, neden kışkırttığını biliyoruz” dedi.

DEMİRÖZ; ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Konuşmasında özel sektörün önemine de vurgu yapan Demiröz; “Avrupa Birliği de artık dersini alacak. Avrupa Birliği, Türkiye’nin ne olduğunu pandemi sonrası gördüler bundan sonra da görecekler. Rusya’nın doğalgaz ile yaptığı akımı kesme gibi durumlardan dolayı Avrupa’nın içine düştüğü durumu görüyorsunuz.  Türkiye bunların hiç birine muhatap olmayacak ve ekonomideki bu büyüme ve istihdamımız, 31 milyon çalışanımız var; bunlar artarak devam edecek. OSB’lerde yer bulamıyoruz. Her ne kadar işsizlik var gibi söylense de fabrikalarda işçi arama durumundayız. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorlarsa onun da müsebbibi biz değiliz. Herkes kamuya yöneliyor. Kamuda çalışma Özal zamanında kamu küçültülerek özel sektöre önem verildi ve kamudan özel sektöre kaymalar oldu. Ama biz bunu sürdüremedik. Biz kamuyu güçlendirdik. Kamudaki çalışanların ücretini belli bir seviyeye getirdik. Yüksek ücret verildi rahatlığı da var tabi. Bu nedenle herkes 657’nin arkasına sığındı ve bu nedenle kamuya talep çoğaldı. Şunu belirtmek isterim ki özel sektörün dinamizmi hiçbir yerde yok, çocuklarımızı özel sektöre teşvik edelim. Özel sektör çok daha güçlü... Çocuklarımızı ille de devlet memuru olma yönünde yönlendirmeyelim ve özel sektöre teşvik edelim. Özel sektörün yetişmiş insana ihtiyacı çok“ diyerek kamu olarak özel sektöre meslek liseleri ve endüstri meslek liseleriyle ara eleman yetiştirmeye gayret göstereceklerini kaydetti.

“ELAZIĞ’IN SAHADA EN SEVİLEN İNSANLARI BİZİM LİSTELERİMİZDE OLACAK”

Elazığ’da birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen Vedat Demiröz, son olarak 2023 seçimlerinin yaklaştığını anımsatarak; “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak. İlmek ilmek gezilerek işlenerek bu listeler hazırlanacak” dedi.

banner3
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak 05:49
Güneş 07:17
Öğle 12:18
İkindi 14:48
Akşam 17:09
Yatsı 18:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 14 25
4. Pendikspor 14 25
5. Bodrumspor 15 25
6. Boluspor 14 25
7. Keçiörengücü 14 25
8. Bandırmaspor 15 24
9. Manisa FK 14 23
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4