Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Gülaç: “Bu şehri güçlü bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum”

Geçtiğimiz haftalarda 2023 yılı seçimlerinde AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Av. Cengiz Gülaç ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Av. Gülaç sorularımıza içtenlikle cevap vererek 2023 seçimlerine dair değerlendirmelerde bulundu. AK Parti olarak ‘İkinci yüzyılın’ değil, ‘Türkiye Yüzyılının’ inşasını vaat ediyoruz ifadelerini kullanarak; “Bu vaadin mimarı da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. HDP’nin hamisi olduğu altılı masanın seçimlerde Elazığlı hemşehrilerimizden nasıl bir tokat yiyeceğini göreceğiz. Elazığ bizi hep onurlandırdı. Elazığ Cumhurbaşkanımızın arkasında dağ gibi durdu yine aynısı olacak. Seçimde sonuç değişmeyecek. Türkiye Yüzyılı hayâlinin karşısında Millet İttifakı duramaz. Elazığ halkı güçlü temsil istiyor. Artık bu şehirde değişmesi gereken ve bunun için hepimizin mücadele etmesi gereken konu bu. İnsanlar farklı farklı kimliklerle değil, kişisel bilgi ve birikimleriyle Elazığ halkını temsil etmeli. Bu sebepledir ki toplum yeni yüzleri siyasette görmek istiyor. Ya gençlerimiz yeni acılara yelken açacaklar ya da Türkiye Yüzyılının hep birlikte parçası olacağız” dedi.

SİYASET 30.01.2023, 16:30 02.02.2023, 22:42 Lokman Polat
Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Gülaç: “Bu şehri güçlü bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum”

Röportaj: Remziye KÖKBURİ

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Av. Cengiz Gülaç’a listeye girip girmemesi durumunda nelerin olabileceğine dair sorular yönelttik. Sorularımıza açıklık getiren Av. Cengiz Gülaç; “Listeye girersem; hayatım boyunca hep bir hikâyem oldu. Hep hayâllerimin peşinde koştum. Şunun garantisini verebilirim. Mecliste, ulusal basında, her yerde ve her şartta bu şehri gururlandıracağıma, güçlü bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Listeye girmemek gibi bir derdim yok. Listeye girmeyince, kendime emek verdiğim 40 yılımı inkâr edecek değilim. Cumhurbaşkanımızın dava ve yol arkadaşı olarak hizmet etmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı. İşte Av. Gülaç ile gerçekleştirdiğimiz söyleşinin detayları…

Partinize bağlılığınızı ve sizi partinize bağlayan başlıca konuları özetler misiniz?

“AK PARTİ GERİ KALMIŞLIĞA, EZİYETE VE ACILARA KARŞI MÜCADELENİN ADIDIR”

Çok zor bir soru benim için. Daha doğrusu bu sorunun cevabı çok kolay ama soruya cevap verebilmemiz için belki de bir kitap yazmamız gerekecek. Benim gibi hayata belli bir düşünce çerçevesinde bakan insanların AK Parti’ye bağlılığı son 100 yılı kapsar. Zira AK Parti 100 yıllık bir geri kalmışlığa, eziyete ve acılara karşı mücadelenin adıdır. Bu sebepledir ki AK Parti olarak “ikinci yüzyılın” değil, “Türkiye Yüzyılının” inşasını vadediyoruz. Bu vaadin mimarı da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Elazığ’da cumhur ittifakını ve millet ittifakını nasıl bir tabloda görüyorsunuz?

“HDP’NİN HAMİSİ OLDUĞU ALTILI MASANIN SEÇİMLERDE ELAZIĞLILARDAN NASIL BİR TOKAT YİYECEĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Elazığ’da Millet İttifakı’nı destekleyen hemşehrilerimizin hayata ve olaylara bakışını altılı masadan ayrı düşünmek lazım. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün belki de son kalesi Elazığ’dır. Elazığlı hemşehrilerimizin Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen bilbordun önünde gururla poz veren bir liderin ve onun kurucusu olduğu altılı masa zihniyetinin yanında duracağına inanmıyorum. Aile yapımızı imha etmeye çalışan LGBT çığırtkanlığına sahip çıkanlarla, Ünal Çeviköz zihniyetiyle, Ayasofya’nın açılmasından abdesti bozulanlarla ve daha bin türlü gayri milli duruş sergileyenlerle Elazığlı aynı safta yer almaz. HDP’nin hamisi olduğu altılı masanın seçimlerde Elazığlı hemşehrilerimizden nasıl bir tokat yiyeceğini göreceğiz. Bu şehrin insanı hep haktan ve hakikatten yana tavır sergiledi. Seçimde sonuç değişmeyecek. Türkiye Yüzyılı hayâlinin karşısında Millet İttifakı duramaz.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Saadet Partisi Genel Başkanı’nı Elazığ’dan aday gösterilmesi talebini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“GÜRSEL EROL ŞAPKADAN SAYIN TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NU ÇIKARDI”

Sayın Gürsel Erol Elazığ’a ilk geldiğinde, kabul edelim, iyi bir hava yakaladı. Birçoğumuz muhalif bir ismin Elazığ’a katkı sağlayacağını düşündük. Sırf bu yüzden çoğu kişi, CHP zihniyetine çok karşı bile olsa Sayın Erol’u destekledi. Peki 5 yıla yaklaşan Gürsel Erol karnesine bir göz atalım. Aklımızda neler kalmış? 1. Gazi Caddesinin bir yanında ben yürüyeyim diğer yanında AK Partili vekiller. Bakalım kimin karşılığı daha çok? 2. Konuşursam neler neler olur? 3. Elazığspor’a maaşımı vereceğim. Vazgeçtim, kadın basketbol takımına vereceğim. Vazgeçtim, öğrencilere burs olarak vereceğim. 4.Diyabağa’nın torunuyum! Allah rızası için hafızalarınızı bir yoklayın, aklınızda saydıklarımdan başka bir şey kaldı mı? Allah rahmet etsin, Diyabağa çok vatansever birisiymiş. Rahmetle ve saygıyla anıyorum. Ama Sayın Erol, Selahattin Demirtaş’a özgürlük afişinin karşısında poz veren genel başkanına sesini çıkarmadığı gün rahmetli Diyabağa’nın mirasını reddettiği gündür. Diyabağa hayatta olsaydı sizce buna sessiz kalır mıydı? Bu savrulmalar içerisinde bir ara Elazığ’da ikinci sıradan aday olacağım, üçüncü sıradan aday olacağım, vazgeçtim, tekrar birinci sıradan aday olacağım diye diye 5 yılı tükettikten sonra şimdi de Gürsel Erol şapkadan Sayın Temel Karamollaoğlu’nu çıkardı. Galiba pek fazla ciddiye alınacak bir durum yok. Bizim açımızdan sıkıntı yok. Temel Bey Elazığ’dan aday olabilir. Hatta Elazığ’daki kampanyanın başına JeremyRifki’ni de getirebilirler. Seçimi kazanmaları halinde de Elazığ sokaklarında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’la teşekkür turları da atabilirler! Bu arada ben de Sofu Abdullah’la Hacı Cemil’in torunuyum!

Afet Bölgesi hususunda Elazığ değerlendirmeniz nelerdir?

“GÜRSEL BEY YAYINLADIĞIM BELGEYİ ELİNE ALIP CEVAP VERMEDİ”

Afet bölgesi meselesi uzun hikâye. Hakimiyet gazetesindeki köşemde belge yayınladım. Sonra konuyla ilgili olarak Sevgili Zülfü Bal’la Manşet 23’te iki defa program yaptık ve belgeyi tekrar yayınladım. Gürsel Bey bugün itibariyle yayınladığım belgeyi eline alıp cevap vermedi. Bunun yerine bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var dedi. Konuyu uzatıp Gürsel Beyi daha fazla zor durumda bırakmak istemiyorum.

2023 seçimlerinde partinizi ve Elazığ’ı nasıl değerlendiriyorsunuz?

“ELAZIĞ CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA DAĞ GİBİ DURDU YİNE AYNISI OLACAK”

2023 seçimleri sanıldığının aksine bizim açımızdan çok rahat geçecek. Bu ülke insanının ferasetine güveniyorum. 21 yıldır insanlar Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadı. Darbeler, Muhtıralar, kalkışmalar, yargı darbeleri, uluslararası ambargolar ve saldırılar oldu. Ama bu ülkenin insanı hep “Bu sefer izin vermeyeceğiz. Bu kutlu hikâye akamete uğramayacak. Yine yeniden güçlü ve itibarlı bir ülke olacağız…” dedi. İnsanımız kazanımlarını kaybetmek istemeyecektir. Elazığ bizi hep onurlandırdı. Elazığ Cumhurbaşkanımızın arkasında dağ gibi durdu yine aynısı olacak.

Kararsız seçmen hakkında düşünceniz nedir?

“TOPLUM YENİ YÜZLERİ SİYASETTE GÖRMEK İSTİYOR”

Elazığ AK Parti iktidarının 21 yılında alması gereken tüm yatırımları aldı. Tabii ki eksikler vardır. Buda çok doğal. Ancak Elazığ halkı güçlü temsil istiyor. Artık bu şehirde değişmesi gereken ve bunun için hepimizin mücadele etmesi gereken konu bu. İnsanlar farklı farklı kimliklerle değil, kişisel bilgi ve birikimleriyle Elazığ halkını temsil etmeli. Bu sebepledir ki toplum yeni yüzleri siyasette görmek istiyor. Ben de sadece kendi ismimle, yapıp ettiklerimle, Elazığ insanının bana gösterdiği sevgi ve ilgi sayesinde aday adayı oldum. Bütün hemşehrilerime çok ama çok teşekkür ederim. Bu kısa sürede bana yaşattıkları onuru hayatım boyunca unutmayacağım.

Yeni oy kullanacak seçmene seslenişiniz nasıl olacak?

“YA GENÇLERİMİZ YENİ ACILARA YELKEN AÇACAK YA DA TÜRKİYE YÜZYILININ HEP BİRLİKTE PARÇASI OLACAĞIZ”

Gençler şunu bilmeli… Onlardan önce bu ülkede acı bir hikâyesi olmayan bir nesil yok. Türk/Kürt, Alevi/Sunni, sağcı/solcu, dindar… Herkes devletin ceberut yüzünü gördü. AK Parti ile öyle veya böyle ülke tüm badirelere rağmen demokratik adımları attı. Bugünün gençlerinin, Allah’a çok şükür, acı bir hikâyesi yok. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanımıza borçluyuz. Ya gençlerimiz yeni acılara yelken açacaklar ya da Türkiye Yüzyılının hep birlikte parçası olacağız.

Listeye girerseniz farklı bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

“BU ŞEHRİ GURURLANDIRACAĞIMA VE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİME İNANIYORUM”

Listeye girersem… Hayatım boyunca hep bir hikâyem oldu. Hep hayâllerimin peşinde koştum. Şunun garantisini verebilirim. Mecliste, ulusal basında, her yerde ve her şartta bu şehri gururlandıracağıma, güçlü bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Hemşehrilerim biliyor ki, rahat durmam! Tabii ki bunu olumlu anlamda söylüyorum.

Listeye giremezseniz eğer partiye bağlılığınız ne boyutta olacak? Her koşulda hizmet edecek misiniz?

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DAVA VE YOL ARKADAŞI OLARAK HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Kıymetli Arkadaşım, 21 yıldır AK Parti’de hiç görev almadım. İstediğim zaman çeşitli görevlerde bulunabilirdim. Basında, sosyal ve kültürel alanlarda daha fazla hizmet edeceğimi düşündüğüm için görev talep etmedim. Ama 21 yıldır Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden sadakatle bağlı oldum. Ortaokul yıllarından beri ideolojik duruşumla bilinirim. Listeye girmemek gibi bir derdim yok. Listeye girmeyince, kendime emek verdiğim 40 yılımı inkâr edecek değilim. Cumhurbaşkanımızın dava ve yol arkadaşı olarak hizmet etmeye devam edeceğim.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“BU ŞEHRİN ŞEREFLİ VE GÜZEL İNSANLARINA HER ZAMAN LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Öncelikle benimle röportaj yaptığınız için çok teşekkür ederim. Keyif aldım. Umarım hemşehrilerimiz de keyifle okur. Son olarak şunları söylemek istiyorum: Benim bu şehir için, bu ülke için hayâllerim var. Hayâllerimin peşinde koşmak için herhangi bir makama ihtiyacım yok. Sadece Cengiz Gülaç olarak bu şehrin insanı her zaman sözüme kıymet verdi. Bakın bu o kadar kıymetli ki, yaşadığım onuru anlatamam. Sermayeyle anılmıyorum. Birileriyle veya bir yerlerle anılmıyorum. Sadece ismim var ve Elazığ’ın her ilçesinden, beldesinden, grubundan, Türk’ünden, Kürd’ünden , Alevi’sinden, Sünni’sinden, dindarından, sekülerinden destek görüyorum. İlginç bir şekilde en çok da muhalif vatandaşlarımızdan ilgi görüyorum. Bu şehir beni hep onurlandırdı. Nerde, hangi görevde olurum? Bilmiyorum. Bildiğim; bu şehrin şerefli ve güzel insanlarına her zaman layık olmaya çalışacağım.

banner3
Yorumlar (2)
Cemal 2 ay önce
Zor girer girse de seçilmez
Reşat 2 ay önce
Elazığ terörle kol kola gezenlere papuç bırakmaz. Bize szin gibi cesur dürüst Elazıgı bilen halkıyla iç içe olan vekiller lazım. Yolunuz acık olsun. Muhteşem bir röportaj olmş
Namaz Vakti 23 Mart 2023
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:35
İkindi 16:02
Akşam 18:44
Yatsı 20:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13