AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım: Teşkilatımız ile sınırsız hizmet veriyoruz!

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ilimiz özelinde gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldırım; “Biz teşkilatımız ile aralıksız hizmet vermek için buradayız. AK Parti Türk siyasetine halen yön veriyorsa, 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa sebebi istişareye açık olmasıdır. Üyesi, il, ilçe, mahalle teşkilatı, belediyesi, milletvekili ve genel merkeziyle ‘bir vücudun uzuvları’ gibiyiz. Görevimiz, unvanımız farklı olsa da hepimiz aynı davanın mensupları, aynı gönül harekâtının neferleriyiz. Güzel bir rekabet ortamında, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle inşallah önümüzdeki seçimleri atlatacağız. Cumhur İttifakına mensup siyasi partiler daha önceki seçimlerde olduğu yine kendine yakışan olgunlukta seçimi tamamlayacaktır.  Cumhur İttifakı olarak 5 milletvekilinin tamamına talibiz. Sadece Elazığ merkezin de değil, on ilçe dokuz belde de var olan teşkilat yapılanmasından sorumluyum. Bundan dolayı şehrimizin batıdan doğuya kuzeyden güneye en ücra köşesine varana kadar tüm vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenme çözüm arama sorumluğu taşıyorum. Çok güzel bir söz var Cumhurbaşkanımızda zaman zaman dile getiriyor. Aşk ile çalışan yorulmaz. Biz aşk ile çalışmaya gayret gösteriyoruz. Sorumluluğumuzun farkında olduğumuz için mesai kavramı kesinlikle yok. Rabbim bizi mahcup etmesin. Verdiğimiz bu mücadelenin karşılığını inşallah 2023 seçimlerinde alacağız” dedi. Ayrıca Başkan Yıldırım; “Biz bazı muhalefet partilerinin sözlerine değil, vatandaşlarımızın ne söylediğine bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİYASET 11.01.2022, 17:13
AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım: Teşkilatımız ile sınırsız hizmet veriyoruz!

Röportaj: Remziye KÖKBURİ

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, şehrimizin içerisinde bulunduğu durumu ve göreve geldiği ilk günden itibaren AK Parti teşkilatının çalışmalarına değindi.  Başkan Yıldırım, Cumhur İttifakı ile birlikte hareket etmenin ve doğru olanı yapmak için çalışmalara aralıksız devam ettiğini söyledi. AK Parti teşkilatının çalışmalarını değerlendiren Başkan Yıldırım’ın açıklamalarını söyleşimizde bulabilirsiniz…

Vatandaş ile temaslarınızda değerlendirmeniz neler oldu?

“ŞEHRİN HER BİR KÖŞESİNDE AK PARTİ'NİN İZİ VAR”

Ben her fırsatta şunu ifade ediyorum. Bizi asıl ayakta tutan şey vatandaşlarımızın bize olan sevgisi ve ilgisi. Gittiğimiz her yerde partimize ve Cumhurbaşkanımıza sevgi var, bağlılık var. İşte bu durum bizim çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Şehrin her bir köşesinde AK Parti'nin izi var. Gerek belediyelerimiz olsun gerek merkezi hükümet olsun şehrimizin her yerine AK hizmetler geliyor hamdolsun. Biz de bu hizmetleri insanlarımıza anlatıyoruz. Onlar da memnuniyetlerini bize iletiyorlar. Karşılıklı memnuniyet ve hoşgörü var.

AK Parti, Elazığ vekillerini bir il başkanı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

“EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞMAYA DEVAM!”

AK Parti Türk siyasetine halen yön veriyorsa, 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa sebebi istişareye açık olmasıdır. Üyesi, il, ilçe, mahalle teşkilatı, belediyesi, milletvekili ve genel merkeziyle ‘bir vücudun uzuvları’ gibiyiz. Görevimiz, unvanımız farklı olsa da hepimiz aynı davanın mensupları, aynı gönül harekâtının neferleriyiz. Bu harekette il başkanının yükü ne kadar ağırsa, milletvekilinin de yükü o kadar ağırdır. Bizim teşkilat olarak sorumluluğumuz ne kadar ağırsa milletvekillerimizin sorumluluğu da o kadar ağırdır. Biz çalışmalarımızı yürütürken tıpkı bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenmeyi bir an olsun ihmal etmiyoruz. Hamdolsun bu güne kadar milletvekili arkadaşlarımızla birlikte şehrimize önemli hizmetler kazandırdık. Yine bu kapsamda Vekil-Halk Buluşmalarını başlattık. Her hafta bir milletvekilimiz parti binamıza gelerek vatandaşlarımızla buluşuyor, sorunlarını dinliyor. Bu uygulamamız da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Bize düşen el ele gönül gönüle çalışmak, çabalamak, kapısı çalınmadık hane, gönlü kazanılmadık insan bırakmayacak şekilde mücadelemizi sürdürmektir. İnşallah 2023'e giden yolda milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu tavrımızı en güzel şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

Cumhur ittifakı olarak vekil sayısında farklılık olabileceğini düşünüyor musunuz?

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK 5 MİLLETVEKİLİNİN TAMAMINA TALİBİZ”

Siyasi hayatımızda yeni bir dönemin başlangıcına vesile olan Cumhur İttifakı, devamında gelen 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde de sağladığı birlik ve beraberlikle dünya siyasetine örnek olmayı başarmıştır. 2023 seçimleri Cumhur İttifakının gireceği 3’üncü seçim olacak. Tabi burada ittifak içerisinde yer alan her parti kendi adayını öne çıkarak, kendi adayının kazanması için saha çalışmalarını son güne kadar sürdürecek. Tabi bu tatlı bir yarış olacak. Güzel bir rekabet ortamında, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle inşallah önümüzdeki seçimleri atlatacağız. Cumhur İttifakına mensup siyasi partiler daha önceki seçimlerde olduğu yine kendine yakışan olgunlukta seçimi tamamlayacaktır. Yani özetle ittifak içerisindeki her parti kendi adayına çalışsa bile aslında her birimiz Cumhur İttifakına katkı sunmuş olacağız. Çünkü liderlerimiz arasında karşılıklı muhabbet, hürmet, anlayış ve güven var. Biz de liderlerimizin izinde aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletvekili sayısına gelince biz Cumhur İttifakı olarak 5 milletvekilinin tamamına talibiz. İnşallah bu hedefimize 2023 seçimlerinde ulaşacağız.

Muhalefet partisinin Elazığ'da büyük fark atacakları iddiasına ilişkin söylemek istediğiniz bir şey var mı?

“HER DAİM DİRİ BİR TEŞKİLAT YAPIMIZ VAR”

AK Parti 20 yıldır seçimlerden hep birinci çıkıyor. Bugüne kadar milletimiz bu davaya sahip çıktı. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ’dan her zaman en güçlü desteği verdi. Önümüzde 2023 seçimleri var. Biz bu seçimden de Allah’ın izniyle birinci parti olarak çıkacağız. Bunu neye dayanarak söylüyorum, müsaadenizle kısaca açıklayayım. AK Parti olarak bizler bir seçim biter bitmez derhal diğer seçim için kolları sıvarız. Yani bizde yarın olacakmış gibi her daim diri bir teşkilat yapısı var. İşte bu sebeple her zaman sahadayız. Ana kadememiz, Merkez İlçemiz, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, ilçe ve belde teşkilatlarımız, mahalle temsilcilerimiz,  hep vatandaşlarımızla iç içe. Bu şehrin tamamında AK Kadrolar olarak aktifiz. İşte bu aktiflik bize sahadan sürekli veri akışı sağlıyor. Yani biz hangi bölgede ne durumdayız, vatandaşlar genel ve yerel politikalarımızla ilgili ne düşünüyor, seçimlerde ne oy alacağız? İşte tüm bu soruların cevaplarına istinaden yapacağımız en net yorum şudur. Allah’a şükür vatandaşlarımız AK Parti’ye inanıyor ve güveniyor. Cumhurbaşkanımıza desteğini sürdürüyor. Biz bazı muhalefet partilerinin sözlerine değil, vatandaşlarımızın ne söylediğine bakıyoruz. Yani herkesin bir iddiası olabilir buna saygı duyuyorum ama görünen köy de kılavuz istemiyor.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin Elazığ’da ve ülke çapında değerlendirmesini yapar mısınız?

“CUMHUR İTTİFAKININ ÖRNEK BİRLİKTELİĞİNİ TÜM TÜRKİYE’YE ELAZIĞ’DAN GÖSTERECEĞİZ”

Bilindiği gibi 2018 yılı Şubat ayında başlayan Cumhur İttifakı ilk olarak AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ortaklığıyla başladı. O tarihten bu yana ülkenin bekası, birliği, gelişimi ve kalkınması için Cumhur İttifakından yer alan her iki parti, ayrışmaya düşmeden birlikteliğini sürdürüyor. Cumhur İttifakı tarihimizin ve kültürümüzün geçmişten geleceğe buluşması, kucaklaşması, siyasi bir kararla taçlanmasıdır. Bu kadar büyük bir mana ve öneme sahip bu ittifakın en önemli parçası olan bir partinin temsilcileriyle tabi ki bizler de yerelde yani Elazığ’ımızda gerek merkezde olsun gerek ilçe ve beldelerimizde olsun hassas bir şekilde sürdürüyoruz. Ben İl Başkanı olarak bir yılı aşkındır görevdeyim. Görev sürem boyunca Cumhur İttifakını ve Milliyetçi Hareket Partisi ile olan birlikteliğimizi korumaya gayret gösterdim. Aynı nezaketi Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil eden kişilerden de gördüm. İnşallah bundan sonra da aynı anlayış ve hoşgörü içerisinde yolumuza devam edeceğiz ve Cumhur İttifakının örnek birlikteliğini tüm Türkiye’ye Elazığ’dan göstereceğiz.

AK Parti Elazığ İl Başkanı olarak 2021 yılının ilimize dair değerlendirmesini yapar mısınız?

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN HİZMETİ İLKE EDİNDİK”

Tabi öncelikle belirtmek isterim ki 2021 yılını hem şehrimiz hem ülkemiz hem de tüm dünya maalesef Covid-19'un gölgesinde geçirdi. Elazığ'ımızdaki esnaf ve vatandaşlarımız bir yandan salgınla mücadele ederken bir yandan da 24 Ocak depreminin izlerini silmeye çalıştı. Tabi her zaman olduğu gibi devletimiz milletinin yanında oldu ve bu süreçte alınan önlemler ve verilen desteklerle hem esnafımız hem vatandaşımız rahat nefes aldı. 20 yıllık iktidarı süresince her zaman milletinin yanında olan AK Parti, 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da milletine desteğini sürdürecek. Bir gün değil, her gün hizmeti ilke edindik. İnşallah bu yıl önceki yıldan çok daha iyi olacak. AK Parti'nin 2021 yılında Elazığ'da yaptıkları sadece bunlarla sınırlı değil. Tarımsal anlamda verilen destekler, sanayicimize verilen destekler, kamuya yapılan yatırımlar gibi birçok hizmeti geçtiğimiz yıl içerisinde şehrimize kavuşturan AK Parti, sevdalı olduğu milletine her daim desteğini sürdürecektir.

Son olarak dilerseniz günlük çalışma programınıza değinelim mi?

“VERDİĞİMİZ BU MÜCADELENİN KARŞILIĞINI 2023 SEÇİMLERİNDE ALACAĞIZ”

Tabi iktidar partisinin il başkanı olmam sebebiyle günlerimiz yoğun geçiyor. Sadece Elazığ merkezinden değil, on ilçe dokuz belde de var olan teşkilat yapılanmasından sorumluyum. Bundan dolayı şehrimizin batıdan doğuya kuzeyden güneye en ücra köşesine varana kadar tüm vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenme çözüm arama sorumluğu taşıyorum. Ben il başkanı olmadan önce sözlerinde bildiği gibi il başkan yardımcısıydım. Birçok seçim dönemi yaşadım. Yoğunluğa alışkınım. Çok güzel bir söz var Cumhurbaşkanımızda zaman zaman dile getiriyor. Aşk ile çalışan yorulmaz. Bizde aşk ile çalışmaya gayret gösteriyoruz. Gün içerisinde çok sayıda insan ile gerek telefonda gerek yüz yüze görüşmelerimiz oluyor. Beden yoruluyoruz. Fakat bizlere gösterilen ilgi ve teveccüh sayesinde ruhumuz yorulmuyor. Ben akşamları geç saatte eve gidiyorum. Evde de görüşmelerim devam ediyor. Geç uyuyorum. Erken uyanıyorum. Sorumluluğumuzun farkında olduğumuz için mesai kavramı kesinlikle Yok. Rabbim bizi mahcup etmesin. Verdiğimiz bu mücadelenin karşılığını inşallah 2023 seçimlerinde alacağız. Ben bu röportaj imkânını bana verdiğiniz için Fırat gazetesi ailesine şükranlarımı sunuyorum.

banner3
Yorumlar (0)
-1
kapalı
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:40
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Adana Demirspor 23 37
4. Fenerbahçe 23 37
5. Beşiktaş 23 36
6. Alanyaspor 22 35
7. Hatayspor 22 35
8. Başakşehir 22 34
9. Sivasspor 23 31
10. Kayserispor 22 31
11. Gaziantep FK 21 31
12. Karagümrük 23 30
13. Göztepe 23 27
14. Galatasaray 22 27
15. Giresunspor 22 26
16. Kasımpaşa 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 20 38
4. İstanbulspor 21 36
5. Eyüpspor 20 36
6. Bandırmaspor 20 33
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 20 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Gençlerbirliği 21 26
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 21 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Tottenham 19 36
7. Arsenal 20 35
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 21 29
10. Aston Villa 21 26
11. Leicester City 19 25
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 21 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Real Sociedad 20 33
6. Villarreal 22 32
7. Barcelona 20 32
8. Rayo Vallecano 20 31
9. Valencia 22 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Celta Vigo 22 27
12. Espanyol 22 27
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 21 17
20. Levante 21 11