Açıkkapı “Aday değilim demeyeceğim; bunu süreç belirleyecek!”

26.Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. AK Parti Teşkilatına yönelik değerlendirmelerde bulunan Açıkkapı, muhalefet kanadına ise yüklendi. Aday olacak mısınız? Sorusuna açıklık getiren Açıkkapı; “Aday değilim demiyorum. Allah bilir sürecin ne getireceği belli olmaz. Bunu süreç belirleyecek. Uzun yıllardır siyasetin içindeyim. AK Parti’nin verdiği güzel hizmetlere omuz verip tanıklık ettik. Süreç içerisinde olmaktan gayet mutluyum. Emeksiz hiçbir şey olmuyor. Türkiye’de ekonomide bir sıkıntı yok demek yanlış olur tabi ki sıkıntılar var bu sıkıntıları sayın liderimiz zaten ifade ediyor ve bu sıkıntıları çözecek iradenin de AK Parti siyasi hareketinde olduğunu sürekli belirtiyor. Hedefimiz Türkiye’de çok daha iyi işler yapmaktır. Biz iddialı bir siyasi hareketiz. AK Parti, dünya üzerindeki siyasi partiler içerisinde en geniş örgütlere sahip bir siyasi partidir. Kendimizi, vatandaşlarımıza daha fazla ifade ederek yaptığımız hizmetleri sunabilirsek daha iyi sonuçlar elde edeceğiz. Bugüne kadar devasa işler yaptık. Elazığ’da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en iddialı siyasi hareketiz ve cumhur ittifakı olarak biz tabi ki 5 - 0’ı hedefliyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Elazığ zorlu bir süreç geçirdi. Özellikle deprem süreci sıkıntılı bir süreçti yaklaşık 25 binin üzerinde konut yapıldı. Eksiklikler elbette oldu. Kısa sürede eksiksiz bir durum olması beklenemez. Algıların gerçeklerin önüne geçmesine Elazığlıların müsaade etmeyeceğini düşünüyorum. Eksikliklerin o güzel işlerin önüne geçmesine hemşehrilerimin müsaade etmemesini istirham ediyorum. Eksiklikleri telafi etmek düzeltmek bize düşer. Bundan sonraki süreçte yapacağımız şey;  hem Türkiye’de hem de Elazığ’da muhalefetin maskesini düşürmek!” ifadelerini aktardı.

SİYASET 28.07.2022, 16:46 31.07.2022, 12:29
Açıkkapı “Aday değilim demeyeceğim; bunu süreç belirleyecek!”

Röportaj: Remziye KÖKBURİ/ İrem KARAKAYA

Gündeme dair özel açıklamalarda bulunan 26.Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ve Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı, “Elazığ’da eski görkemli günlerimizi tekrar yaşarız. Bu anlamda tabi ki her bir milletvekili kardeşimiz elinden geldiğince gayret gösteriyor. Ama elimizden gelen değil, elimizden gelenin daha fazlasını yapmalıyız” şeklinde konuştu. Siyasi tecrübesiyle süreç hakkında nasıl bir yol izlenilmesi gerektiğini Açıkkapı gazetemize açıkladı. Açıkkapı’nın değerlendirmeleri haberimizin detayında…

Milletvekili olarak görev yaptığınız dönem ile şimdiki dönemi nasıl değerlendiriyorsunuz?

“ŞANSLIYIM ÇOK BAŞARILI BİR TEŞKİLATLA ÇALIŞTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Bizim evde siyaset hiç eksik olmadı babam uzun yıllar hem Maden’de hem Elazığ’da siyasetin içinde oldu biz siyaset okulunu evden başlayarak, okumaya başladık. AK Parti’de uzun yıllar il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Sonrasında ise milletvekili oldum. Şu anda koordinatör olarak partimizde aktif olarak devam ediyorum. Bu süreç içinde AK Parti teşkilatı olarak güzel görevler yaptık. Güzel işler başardık. İl başkanlığımız süreci içerisinde hem Türkiye’de hem Elazığ’da AK Parti’nin verdiği güzel hizmetlere omuz verip tanıklık ettik. Bu süreç içerisinde olmaktan gayet mutluyum. Teşkilat anlamında il başkanlığı dönemimizde Elazığ Türkiye’de en başarılı iller arasına girdi. Gerek belediye seçimlerinde gerek İl Genel Meclis seçimlerinde Elazığ çok büyük başarı gösterdik. Yönetim kurulu üyelerimizle, teşkilatlarımızla bu başarıda önemli rol üstlendik. Geçmişten bugüne kadar görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Çünkü başarı kişi endeksli değil, teşkilatlarda önemli olan iyi bir ekiple çalışmak. Ben bu anlamda şanslıyım çok başarılı bir teşkilatla çalıştığımı düşünüyorum. Onlarla birlikte bu başarıyı yakaladık. Tabi teşkilatlarımız da bize milletvekillik sürecinde de çok ciddi destekler verdi. 4. sıradan aday olmuştum bir önceki seçimde 169 bin oy aldı AK Parti ve bizim seçilmemiz neredeyse mucize gibi görünüyordu. Ama Allah razı olsun benim yol arkadaşlarım teşkilatım köyden beldeye beldeden mahalleye şehrimizin her noktasına kadar bizim çıkmamız için olağanüstü çalıştılar ve oyumuzu yaklaşık 224 bin 500’e çıkarmayı başarıp, bizi meclise göndermeye katkıda bulundular bu anlamda hepsine teşekkür ediyorum.

Vatandaşın Cumhurbaşkanına sevgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“HİZMETLERDİR Kİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI GERÇEK BİR LİDER YAPAN”

Tabi Rabbim insanların kalbine onun sevgisini nakşetmiş. Gerçekten de öyle çünkü cumhurbaşkanımız, belediye başkanı seçildikten sonra hem İstanbul’a yapmış olduğu o kısa süredeki olağanüstü hizmetlerle hem de duruşuyla bir örnek kişilik haline geldi. Liderimiz, siyasi hareketini başlattıktan sonra bilgisini, birikimini ortaya koydu. İlk seçimde de çok ciddi oy alarak iktidar partisi oldu. Bugün İstanbul’u kazanan Ekrem İmamoğlu herhalde şunu düşünüyor. ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldum bende bu başarıyı yakalarım’ ama öyle başarı kolay değil. Çünkü sayın liderimiz, belediye başkanı olduktan sonra cumhurbaşkanı oldu. Başbakan oldu. Bir alt yapısı, başarısı ve siyasi bir geçmişi vardı. Başta gençlik kolları olarak teşkilatlar içerisinde başarılı işlere imza attı. Dolayısıyla tecrübesiyle İstanbul’da başarılı işler yaptı ve bu hizmetlerdir ki sayın cumhurbaşkanımızı gerçek bir lider yapan. Bir siyasi parti liderliğinden başbakanlığa cumhurbaşkanlığına taşıdı. Emeksiz hiçbir şey olmuyor. Tepeden inmeyle bir şey olmuyor. Vatandaş size yetkiyi verir, sizi dener ve başarılıysanız bunun karşılığını verir bu anlamda tabi İmamoğlu kendisini cumhurbaşkanımızla kıyaslasa da asla kıyas kabul etmez bir durum var ortada başarı kolay değil.

“HEDEFİMİZ; VATANDAŞIMIZIN HAYAT STANDARDINI DAHA DA YÜKSELTMEK”

Türkiye’de ve dünyada ekonomi alanında bir kriz var. Türkiye’de ekonomi de bir sıkıntı yok demek yanlış olur. Tabi ki sıkıntılar var bu sıkıntıları sayın liderimiz zaten ifade ediyor. Bu sıkıntıları çözecek iradenin de AK Parti siyasi hareketinde olduğunu sürekli ifade ediyor. Özellikle pandemi sürecine gelene kadar Türkiye’de ekonominin inanılmaz boyutta geliştiğini görüyoruz. Son 2 yıldır Türkiye tarihinin en büyük ihracatlarına imza atıyoruz. Geçen yıl yaklaşık 225 milyar dolar bir ihracatımız vardı. Şayet süreç devam etmiş olsaydı Rusya Ukrayna krizi olmamış olsaydı enerjide bu denli bir yükseliş olmasaydı biz bu yıl yaklaşık yılsonu verilerine göre tahminen 250 milyar dolar ihracatı aşmayı hedefliyorduk. Enerji ithalatımız biraz daha düşük kalmış olsaydı bu yıl cari fazla vermeyi hedefliyorduk. Tabi cari fazla vermek demek bu fazlalığın vatandaşlarımıza harcanması demek.  Bu anlamda buna imkân olmadı. Çünkü bütün dünyada enerjide bir kriz var ve tedarik zincirinde kırılmalar var. Avrupa’da neredeyse 0 oranında enflasyonlar %8 -9’lara çıkmıştır. Bu bize göre küçük görünebilir ama Avrupa’da %8-9’lar onlar için çok büyük rakamlar. Ümidimiz bu krizin, savaşın bir an önce bitmesidir. Geçen günlerde yaşanan tahıl krizinin cumhurbaşkanımızın girişimiyle çözülmesi bile dünya ekonomilerine bizim liderimizin nasıl katkı sunduğunu göstermiştir. Büyük bir liderimiz var. Sadece Türkiye’deki krizlerle mücadele değil, dünyanın da bu krizden en az etkilenmesi için bir mücadele veriyoruz. Bu anlamda tahıl krizinin Türkiye tarafından çözülmüş olması çok kıymetlidir değerlidir. Liderimiz gerçekten dünya ekonomilerine dünya siyasetine yön verebilecek kabiliyette bir lider. Kendisinin kıymetinin bilinmesi lazım. Hedefimiz Türkiye’de çok daha iyi işler yapmaktır. 20 yıllık iktidarımız döneminde Türkiye’de altyapıya yönelik çok hizmetler yaptık. Yatırımlar gerçekleştirdik. Türkiye’deki altyapı yatırımlarının neredeyse %90’nını bitirmiş durumdayız. Bundan sonraki süreçte krizler sona ererse ve biz hedeflediğimiz yatırım, istihdam ve iş gücüne insanlar katacağız, büyüyeceğiz hedefimiz; bundan sonraki süreçte insanımıza daha fazla hayat standardını yükseltecek şekilde harcayacağız.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ayrılır mı? Elazığ’da 2023 tablosu nasıl olur?

“CUMHUR İTTİFAKINDA HEDEF 5-0” 

Biz iddialı bir siyasi hareketiz. AK Parti dünyadaki siyasi partiler içerisinde en geniş örgütlerine sahip bir siyasi partidir. Teşkilatlarımız bugüne kadar tüm seçimlerde bizim gücümüz oldu. İnanıyorum ki sonraki süreçte de teşkilatlarımızın yoğun gayretleriyle çalışacak ve kendimizi vatandaşlarımıza daha fazla ifade edeceğiz. Devasa işler yaptık. Bütün şehirlerimize katkı sunduk. Bunu vatandaşlarımıza anlatabilirsek biz Elazığ’da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada en iddialı siyasi hareketiz. Cumhur ittifakı olarak biz tabi ki 5 -0’ı hedefliyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum.

AK Parti Teşkilatı’nın Elazığ’daki çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

“TEŞKİLATIMIZ SAHADA DAHA FAZLA AKTİF OLMALI”

Bu konuda teşkilatımızın sahada olduğunu görüyorum. Daha iyi olabiliriz. Kendimizi ilimize çok daha iyi ifade edebiliriz. Siyasi hareketimizin hizmetlerini çok daha iyi aktarabiliriz. Bu konularda biraz daha aktif olursak ben inanıyorum ki Elazığ’da eski görkemli günlerimizi tekrar yaşarız. Bu anlamda tabi ki her bir milletvekili kardeşimiz elinden geldiğince gayret gösteriyor. Ama elimizden gelen değil, elimizden gelenin daha fazlasını yapmalıyız. Teşkilatımız daha aktif olmalı! Teşkilattakiler, daha fazla sahada, köylerde ve beldelerde olabilir. 20 yılda devasa işler yaptık ve bu işlerimizi yaparken il ayrımı da yapmadık. Belki de hiç milletvekili çıkaramadığımız Tunceli ilimizi bile örnek gösterirsek oradaki vatandaşlarımıza da çok ciddi yatırımlar yaptığımız gözlenir. Burada liderimizin merhametli bir insan olduğunu gösterir. Liderimiz, bana oy vermiş,  vermemiş ayrımı yapmadan hizmet eder. İlimizde milletvekili çıkaralım ya da çıkarmayalım az oy veya çok oy almış olmamıza bakmadan 81 ilimize ve 85 milyon insanımıza hizmet eden bir liderimiz var.  Bize düşen onun yol arkadaşları olarak bu hizmetleri halkımıza anlatarak, hizmetlerimizin üstüne hizmet eklemektir. Buna göre çalışırsak ben inanıyorum ki Elazığlılar bu hizmeti görmezden gelmez, bizde cumhur ittifakı olarak 5-0 ı yakalarız.

“VATANDAŞLARIMIZIN İRADELERİNİ SANDIĞA YANSITMALARI GEREKİYOR”

Vatandaşlarımızdan istirhamımız şudur; kime oy vereceklerse verirler.  İrade vatandaşındır. Vatandaştan sandıklarına gitmelerini istiyorum. Çünkü eğer siz oy kullanamazsanız? İktidarı eleştirme hakkınız da olmaz. Dolayısıyla varsa bir eleştiri onu yansıtacağız. Bunun yeri de; sandıklardır. Oy kullanmadığınız takdirde şikâyet hakkınızda olmaz! Şikâyetimizi de takdirimizi de yansıtacağımız yer; sandıklardır. Vatandaşımızın sandıklara teveccüh göstereceğini düşünüyorum. Hangi siyasi harekete oy verirlerse versinler önemli değil ama iradelerini sandığa yansıtmaları gerekiyor.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“MUHALEFETİN MASKESİ DÜŞECEK!”

Elazığ’da biz gerçekten zorlu bir süreç geçirdik. Özellikle deprem süreci sıkıntılı bir süreçti yaklaşık 25 binin üzerinde konut yapıldı. Tabi bu konutun yapımında eksikler yanlışlar oldu. Algıların, gerçeklerin önüne geçmesine şehrimizin müsaade etmeyeceğini düşünüyorum. Eksiklerin o güzel işlerin önüne geçmesine benim hemşehrilerimin müsaade etmemesini istirham ediyorum. Bu eksiklikleri düzeltmek bize düşer. O yanlışları düzelmek de bize düşer. Bundan sonraki süreçte yapacağımız şey; hem Elazığ’da hem de Türkiye’de muhalefetin maskesini düşürmek!

banner3
Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 04:51
Güneş 06:13
Öğle 12:18
İkindi 15:36
Akşam 18:13
Yatsı 19:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Galatasaray 8 17
4. Trabzonspor 8 16
5. Beşiktaş 7 14
6. Konyaspor 7 14
7. Fenerbahçe 6 13
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 7 14
2. Sakaryaspor 7 12
3. Pendikspor 7 12
4. Bodrumspor 7 11
5. Keçiörengücü 6 11
6. Boluspor 5 10
7. Bandırmaspor 5 10
8. Rizespor 6 9
9. Samsunspor 6 9
10. Manisa FK 5 8
11. Tuzlaspor 6 8
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 6 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 7 6
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 7 17
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 6 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Bournemouth 8 9
13. Leeds United 6 8
14. Aston Villa 7 7
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 7 17
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 6 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Villarreal 7 12
7. Osasuna 6 12
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 7 9
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Sevilla 7 5
17. Espanyol 6 4
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1