Sivriceliler Derneği Sivrice’ye rehabilitasyon merkezi için yeni bir bina yapılacağı müjdesini vermişti. Fakat binanın yapılacağı arsanın tahsisi kaldırıldığı için bina yapımı durdurulmuştu. Elazığ Sivriceliler Dernek Başkanı Çetin Özmen; Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş’in katkılarıyla tekrardan yeni bina çalışmalarına başladıklarını belirtti.

“En büyük desteği hemşerimiz Erol Keleş verdi”

Sivriceliler Derneği Başkanı Çetin Özmen; “Derneğimizin katkısı kesinlikle yadsınamaz. Hazarbaba rehabilitasyon merkezine yeni bir bina kazandırılması çalışmalarında dernek olarak bizde bakanlığa gidip geldik. Daha sonra en büyük desteği hemşerimiz milletvekili Erol Keleş hocamız verdi” ifadelerini kullandı.  

“Hizmet binası 2024 yılında yapılacak”

 Dernek başkanı Özmen ; “Hazarbaba’da kalan 120 tane ruhsal engelli erkek hastamızın hizmet aldığı merkezimizde daha standartları yüksek hizmet binasına kavuşturacağız. Bunun hemen hemen proje ihalesi yapıldı. Korumalı imar planı gerçekleştiğinde Allah izin verirse 2024 yılında yapılacak. Bu bizim işimiz değil ama derneğimiz olarak bizim çok büyük destek ve katkımız oldu. Çünkü bizim mevcut rehabilitasyon merkezimiz kamptan dönüşme. Yani yaz için yapılmış Türkiye petrolleri kampı olarak geçiyordu. Isıtılması zor hizmet vermek dağınık olduğu için zor. Ülkemizdeki birçok yeni rehabilitasyon merkezi projesi benzerini ilçemizde inşallah gerçekleştirilecek”  dedi.

“Su altı müzesi projesi gerçekleştireceğiz”

Sivrice içinde yeni bir projeye de değinen Özmen ; “Hazar baba dağında karaçalı eteklerinde kayak tesisimiz var. Bu sene kar yağmadığı için aktif değil. Bir de batık şehrimiz var. Hazar gölü Tektonik bir göl. Depremler sonunda oluşmuş bir göl. Yaklaşık 5 KM genişliğinde 25 KM uzunluğunda bir yapı. Altında ise bir batık şehir var. Bizim buraya dair bir projemiz var. Su altı müzesi çalışması. Su altı müzesini oluşturursak dalış yapılması için projeler hazırlanıyor.  Tabi bu deniz altı müzesi denildiğinde farklı anlaşılıyor. Sanki gölün altında olacak gibi. Öyle değil karada olacak. Suyun altından çıkacak tarihi eserler sergilenecek. Bu çok güzel çalışma olacak” dedi.

Elazığ’da koyun ve kuzuların coşkulu buluşması Elazığ’da koyun ve kuzuların coşkulu buluşması

Editör: Haber Merkezi