Evrimdışı

Herkesin enkazı bambaşka. Hafızalardan silinmeyecek, asla unutulmayacak o gün. Tarifi imkânsız bir acı ile 6 Şubat sabahına uyandık.  Siyasi, dil, din, ırk ayrımı olmadan güzel ülkemin güzel insanlarının birliğini görmek büyük bir ülke olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Sadece acıda değil her zaman birliğimiz daim olsun. Bu ülke hepimizin başka ülkemiz yok!

Elazığ depremini yaşayan biri olarak korkunun, acının ve çaresizliğin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Aileden, sevdiklerinden ayrılma korkusu en büyük acıların üstünde bir acı.  Kahramanmaraş depremini Elazığ olarak bizde yaşarken; tüm ülkenin olduğu gibi bizim de canımız çok yandı. Yaralarımızı biz sarıyoruz. Devletimizin ilgili tüm kurumlarının ilk andan itibaren çabası göz ardı edilemez. Allah devletime zeval vermesin. Devletimizin yanı sıra ülkemin vefalı insanları elinden gelenin fazlasını yapmak için canla başla çaba gösteriyorlar. Ne kadar güzel yürekler var ki az çok demeden herkes yardıma koşuyor.

Canlarımız gitti, yüreklerimiz yandı. Şimdi ise birlik beraberlik ruhu ile bize yakışanı yapıyoruz. 10 ilin yıkımları ilimizde de etkisini gösterirken Cumhurbaşkanımızın Elazığ’ı da 11’inci il olarak afet bölgesine dahil etmesi çaresiz vatandaşlarımız için çok güzel bir şey. Siyasi parti fark etmeden her bir yöneticimizin elinden geleni yapması kendilerine yakışır bir durum oldu. Biz birlikte çok güzeliz. Birlik ve beraberlik ruhu ile hareket edersek neler başarabildiğimizi görmüş olduk. Bugün değil yarın da bu şekilde işler yapılmalı. Senden mi? Benden mi? Değil, bizden oldu demek en güzel duygu.

Taleplerin ardı sıra kesilmeden iletilmesi şehrin birliğini gösterdi. Sadece kötü zamanlarda değil iyi şeyler yaparken de ortak talep ve birlikte hareket mümkündür. Biz birlikte yürürken güçlü oluruz. Siyah beyaz demeden, vicdan dilimizi kullanarak ve ülkemizin insanımızın menfaatini düşünerek; hareket duygusuyla yarışmak adına kaostan değil iyilikten beslenelim. Ülkesi için vatandaşı için küçük büyük demeden emek veren yardım eden herkese teşekkürler.

Elazığ’ın Afet Bölgesi’ne dâhil edilmesi için emek veren tüm yöneticilerimize ve siyasilerimize sonsuz teşekkürler. Biz siyasilerimizi her alanda birlikte görmek istiyoruz. Bundan sonrada güzel işlerde ve vatandaş yararına devlet menfaatine olan her işin başkahramanları olmanızı istiyoruz.

Allah ülkemize bir daha böylesi afetler yaşatmasın. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun.

Kaybettiğimiz canlarımıza rahmet kalanlara ise sabır ve baş sağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun...