Haber: Kübra TÜRKAN

Sekiz gün sonra seçmenler hem 13. Cumhurbaşkanlığı için hem de 28 Dönem Milletvekillerini belirlemek adına oy verme işlemini gerçekleştirecek. Kısa bir sürede ciddi bir seçim kampanyası yürüten ve seçmene projeleri ile inen siyasilerden biri de MHP Elazığ Milletvekili Birinci Sıra Adayı Semih Işıkver oldu. Işıkver; Elazığ ile özdeşleşen 23 sayısını da baz alarak 23 başlık altında projeler hazırladı. Işıkver’in Elazığ’ın neredeyse bütün sorunlarına reçete olarak sunduğu projelerin ayrıntıları ise şöyle…

“İLETİŞİM MERKEZİ İLE VATANDAŞIN SORUNLARINA HIZLI ÇÖZÜM SAĞLANACAK!”

MHP Elazığ Birinci Sıra Milletvekili Adayı Semih Işıkver; “14 Mayıs sonrasında Elazığ merkezli hizmet verecek olan İletişim Merkezimiz toplumun tüm kesimlerinin rahatlıkla ulaşabileceği talep ve beklentilerini iletebileceği ve sıcak bir çayını içerek, güler yüzle karşılanacağı yeni bir uygulamaya tanık olacaktır. Elazığ'da vekilin seçilip vatandaşın bir daha yüzünü göremediği veya ulaşamadığı bu dönemi 14 Mayıs sonrası kapatacağız. Bu uygulamayı Cumhuriyet tarihimizde ilk kez MHP şehrimize kazandıracak ve her vatandaşımız çok rahat bir şekilde bizlere ulaşma imkânına sahip olacaktır. İletişim Merkezimizde har ay iki gün halk buluşmaları yapılacak burada vatandaşlarımıza yüz yüze görüşülerek, onların talep ve beklentileri alınıp takibi yapılacaktır. Hiçbir vatandaşımızın Ankara'ya gelerek maddi ve zaman kaybı yaşamasına gerek kalmadan İletişim Merkezimiz en etkili hizmeti gerçekleştirecektir. Merkezimize iletilen her bir sorun ve talep için mutlaka bir takip sistemi kurulacak ve muhatap vatandaşımız geri bildirim ile süreç hakkında bilgilendirilecektir. İletişim Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Kuruluşları, Muhtarlar, Yerel Yönetimler ve toplumun tüm kesimleriyle vekil arasındaki köprü olacaktır” dedi.

“SULAMA PROJELERİYLE 70 BİN İNSANIN GELİR SEVİYESİ YÜKSELTİLECEK”

MHP Elazığ Birinci Sıra Milletvekili Adayı Semih Işıkver; “Her seçim döneminin vaatleri arasında yer alan ancak son 20 yılda bir arpa boyu yol alınan Elazığ tarım ve hayvancılığının ve dolayısı ile ekonomisinin can damarı Kuzova-Uluova-Palu-Karakoçan-Kovancılar Ovaları ve Harput Köyleri Sulama Projeleri 28. dönemde kesinlikle çözüme kavuşturulacaktır. DSİ ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çeşitli raporlar incelendiğinde; ilimizin 286 bin 044 ha Tarıma Elverişli arazi, 65 bin 364 ha su yüzeyi, Ekonomik olarak sulanabilir arazi miktarının 82 bin 118 ha olduğu görülmektedir. DSİ tarafından kesin projesi tamamlanan ve uygulanan sulama alanı 3 bin 850 ha. Yıllık yağış ortalaması ise sadece 409 mm'dir. İlimiz bulunduğumuz bölgedeki tüm illerin sahip olduğundan daha fazla bir su kaynağına sahip olmasına rağmen verimli tarım arazilerimizin bugün çok küçük bir dilimi sulanabilmektedir. Yani Elazığ ili maalesef varlık içinde yokluğa terk edilmiş bir şehir konumundadır. Sulama projelerinin tamamlanması ile yaklaşık 70 bin vatandaşımızın ekonomik gelir seviyesi bir anda yükselecek bu durum şehrin hem iç ticaretine hem de istihdamına etki edecektir” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’IN MAĞDURİYET YAŞAMASINA SON VERİLECEK!”

Milletvekili Adayı Semih Işıkver; “İlimizin son yıllarda en fazla mağdur olduğu konuların başında Devlet Desteklerinin zamanında takip edilmemesi nedeniyle şehrin ve iş dünyasının maruz kaldığı destekler hususu olmuştur. Bu nedenle tüm Bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinde hazırlık sürecindeki tüm devlet destekleriyle ilgili süreçler yakından takip edilerek, ilimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması sağlanacaktır. Özellikle Teşvik Yasası kapsamında ilimiz son yirmi yıllık dönemde sürekli bir mağduriyet yaşamış, iş dünyası ve meslek kuruluşlarının yoğun talep ve girişimleriyle ilgili yasaya ilimiz maalesef hep gecikmeli dâhil edilmiştir. Tarım ve Hayvancılık hususlarındaki destekler başta olmak üzere son yıllarda ilimizin mahrum kaldığı birçok husus medyamızın birinci gündemini işgal etmiştir. Tüm bunlarla birlikte özellikle, 2020 Elazığ merkezli deprem felaketinin ardından TOKİ marifetiyle ilimize kazandırılan güvenli yaşam alanlarında yaklaşık 25 bin konut yapılmıştır. Bu konutlarda ikamet eden vatandaşlarımızın çok uzun bir süreden beri şikâyetlerine konu olan, çevre düzenlemeleri, altyapı eksiklikleri, sosyal donatı yetersizlikleri ve binalardan kaynaklı eksikliklerin giderilmesi mutlak suretle sağlanacaktır” dedi.

“ELAZIĞ, BÖLGENİN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Elazığ’ın bölgenin çekim merkezi olacağını ifade eden Milletvekili Adayı Semih Işıkver; “İlimizde yeni yatırımcıların çekim merkezi olma hedefi bulunan TEKNOVA OSB ve Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB'nin bir an evvel yatırımcılara tahsisinin yapılarak yatırımların başlaması için bu alanların tüm alt ve üst yapı süreçlerindeki gerekli olan ödenekler hızlıca çıkarılacaktır. Özellikle 6 Şubat deprem felâketlerinde sonra bölgemizde birçok ilin sanayi altyapıları ciddi manada zarar görmüş durumdadır. Elazığ yeni yatırımlar açısından bölgenin çekim merkezi olabilecek yeni fırsatlara açık olmuştur. Özellikle bu dönemde ilimize yerleşen çok sayıda vatandaşımız mevcut olup bu kardeşlerimizin Elazığ'da kalıcı olarak yerleşmesi ve yatırımlarını burada yapmaları için bu altyapıların çok hızlı tamamlanması bu dönem çok değerlidir. 14 Mayıs sonrası bu alanların çok hızlı bir şekilde yatırımcılara tahsisi için gerekli olan tüm ödeneklerin çok ivedi şekilde çıkartılmasına özen gösterilecektir” bilgisini verdi.

“İLÇELERDE İSTİHDAM ATAĞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK!”

“Elazığ’ın ilçelerinin nüfus yoğunluğu, sermaye birikimi, sahip olunan potansiyel kaynak varlıkları dikkate alınarak üç ilçemizin ortak kullanımı için Karma OSB hayata geçirilecektir” diyen Semih Işıkver; “Bu ilçelerimizin kurmuş oldukları dernekler ve mesleki kuruluşlar ile iş dünyasının da uzun bir dönemden beri talep ve beklentisi olan bölgesel bu altyapı önümüzdeki 5 yıllık hizmet dönemimizin en önemli projelerinden biridir. İlimizin doğu bölgesinde yer alacak ve şehrimizin en yoğun insan nüfusuna sahip olan bu bölgedeki yoğun işsizlik bu proje ile önlenebileceği gibi, bölgedeki tarım ve hayvancılık ile yer altı kaynaklarının da ekonomik değer haline getirilmesi sağlanmış olacaktır” dedi.

“BASKİL DE ELAZIĞ’IN ÜRETİM ÜSSÜ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK”

İlçeleri de projelerinde es geçmeyen Işıkver; “Elazığ’ın adeta tarım ve gıda ambarı konumunda olan Baskil ilçemiz ilimizin ve tüm çevre illerimizin tarım, hayvancılık ve bunların altyapılarına yönelik olarak modern yatırımların merkezi olacak şekilde OSB ihtiyacı bulunmaktadır. Şehrimizin batı aksına kurulacak yeni OSB ile hem Baskil ilçemizin hem de ilimiz ve çevre illerdeki tüm tarımsal ve hayvansal kaynaklar yüksek katma değerli ürünlere dönüştürülerek ilimiz adına değer üretecektir” dedi.

“BÜYÜK VE KÜÇÜK OSB’LER; ÇALIŞIP, ÜRETEN KİTLE UNUTULMAYACAK!”

“Elazığ Merkez Küçük Sanayi Sitemiz bugün doluluk kapasitesini aşmıştır” diyen Işıkver; “Sanayinin gelişmesi, bölgesel olarak ilimizin merkez olması, ticaretin canlanması, istihdam alanlarının büyütülmesi için üzerinde uzun bir zamandan beri çalışılan iki ayrı Sanayi Sitesinin şehrimizin ideal bölgesine kurulması bu hizmet dönemimizde iş dünyasına vereceğimiz en değerli sözdür. İş dünyası, Meslek Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla koordinasyon içerisinde bu iki Sanayi Sitesinin yer tespiti, sektörel yoğunluğu ve planlamasını birlikte yapacağız. Bunla birlikte yaşanan son depremlerle birlikte artık şehir merkezinde ticareti birçok boyutu ile sorunlu hale gelen inşaat malzemecileri, mobilyacılar, kuru gıdacılar başta olmak üzere oto onarımcıları, ferforje, ahşap doğramacıları vb sektörel Küçük Sanayi Sitelerinin kurulması için de başlatılan çalışmalar ve projeler desteklenecektir” şeklinde görüşlerini ifade etti.

“ELAZIĞ, LOJİSTİK MERKEZİ VE YATIRIMCININ GÖZBEBEĞİ OLACAK”

Çok yönlü bir planlama yürüteceklerine değinen Işıkver; “Elazığ’ımızın jeopolitik konumu göz önünde bulundurularak özellikle deprem ve afetler nedeniyle ülkemizin yaşamış olduğu tüm tecrübelerde dikkate alınarak Lojistik Merkezi kurulmasına öncülük edilecektir. Burada AFAD ve Kızılay’ın Bölgesel depolarının yanı sıra, özel sektörün de istifade edebileceği raylı taşıma sistemi, depolama alanları, gümrükleme, sosyal donatılar vb. bir kompleks olarak planlanacaktır. Lojistik Merkezin aynı zamanda Serbest Bölge ile entegre olarak Elazığ merkezli TRB1 hinterlandındaki illerinde istifade edebileceği bir Serbest Bölge kurulması için yasal mevzuatlar çerçevesinde ve konuya muhatap tüm STK ve Meslek Kuruluşları ile bunların üst yapılanmaları da dâhil edilerek çok yönlü bir planlama yürütülecektir. Lojistik Merkez ve Serbest Bölgenin Elazığ Merkezli kurulması şehrimizin bölgenin çekim merkezi olmakla birlikte, yeni yatırımların da gözdesi konumuna taşıyacak özellikle Serbest Bölge avantajlarından istifade etmek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı firmaların da ilgi odağı olabilecektir” dedi.

“ELAZIĞ TURİZM CENNETİ POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİRECEK!”

“Elazığ; 4 bin yıllık kadim bir kültürün ve medeniyetlerin merkezidir” ifadesinde bulunan Işıkver; “Harput, Hazar Gölü, Palu, Hazarbaba Kayak Merkezi, Keban Barajı başta olmak üzere tarih, inanç, doğa ve su sporları, geleneksel musikisi, mutfağı ve kültürü ile kendi özgü çok sayıda değeri barındırmaktadır. Ülkemizde çok az ile nasip olabilecek bu kadar geniş turizm alanına sahip olmamıza rağmen turizm gelirlerinden ve bu alandan ilimiz ekonomik olarak değer üretememektedir. Bunun başlıca nedenlerinden biri alt ve üst yapılarımızın hazır olmayışıdır. Oysa Harput hem tarih hem inanç turizmi ile sadece ülkemizin değil dünyanın da gözbebeği olabilecek değerlere sahiptir. Gastronomi kültürü, yerel musikisi, tarih ve doğa zenginlikleri ve sahip olunan avantajlar ne yazık ki, bugüne kadar hep kaderine terk edilmiş ve bu alanlardaki yerel müteşebbislerin kendi imkânları ile var olmasına seyirci kalınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bu hizmet döneminde Devletimizin gerekli olan tüm altyapıları kurarak belli bir plan ve program doğrultusunda şehrimizin tüm turizm faaliyetleri kapsamında değerlendirilmesine öncülük edilecektir” dedi.

“BEKLENEN CEMİŞGEZEK KÖPRÜSÜ TAMAMLANACAK”

Ulaşım noktasındaki sorunların çözümünü de sağlayacaklarını kaydeden Işıkver; “50 yıldır hasretle beklenen Çemişgezek köprüsü, Keban barajı üzerinden Elazığ ve Çemişgezek ilçesini birbirine bağlayacak ve halkımıza ulaşım kolaylığı sağlanacaktır. Bu proje ile ilimizin kuzeyimizdeki illerle ticaretinin artırılması öncelikli olarak hedeflenmektedir. Ülkemizin Kuzey ve Güneyini bağlayacak olan bu köprü ile şehrimiz her iki bölgenin geçiş merkezindeki jeopolitik konumunu değerlendirerek bölgesel bir ticaret merkezi üstüne dönebilecektir. Uzun yıllardan beri sürekli bir ihtiyaç olarak konuşulan bu husus 28. Dönemde bir beklenti olmaktan çıkarılacaktır” bilgilerini aktardı.

“EĞİTİM YUVALARI İHTİYACA CEVAP VERECEK”

Eğitim projelerine de değinen Işıkver; “2020 yılı Elazığ merkezli deprem felâketi sonrasında birçok okulumuz yıkılmıştır. Bununla birlikte 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra yoğun göç alan ilimizde okul doluluk oranları ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmıştır. Çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmaması için çok ivedi şekilde tespit edilecek bölgelere ilk, orta ve lise düzeyinde tüm altyapılarıyla ihtiyaç duyulan modern okullar inşa edilmesi sağlanacaktır. Ayrıca gerek yurt genelinde ve gerekse birçok AB ülkesinde iş dünyasının önemli bir parçası olan yöremiz iş insanları ile sağlanacak diyaloglar ile özel sektör marifetleriyle okul yapılması teşvik edilecektir. Özellikle TOKİ tarafından ilimize kazandırılan yaklaşık 25 bin konutun yer aldığı yeni yaşam alanlarının bu konudaki yoğun ihtiyacı bu modelle karşılanacaktır” dedi.

“GELİR DAĞILIMI ADALETSİZLİĞİNİN İZLERİ SİLİNECEK”

Gelir dağılımındaki adaletsizliklerin giderilmesi adına  da projelerinin olduğunu dilendiren Işıkver; “Bütün mahallelerimizde sosyal ve psikolojik destek anlamında iletişim merkezleri açıp, bu merkezlerde hizmet verecek uzman ekip ile her hanedeki insanımıza dokunularak; vatandaşlarımız dilek ve şikâyetlerine karşılık bulacak ve bu uygulama ilimizde pilot uygulama olacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yürütülecek bu pilot uygulama ile ekonomik gelir seviyesi düşük ya da hane halkı geliri olmayan ailelerin sosyo-ekonomik gelir seviyesinin yükseltilmesi önceliklendirilecektir. Ayrıca ailenin karşı karşıya kaldığı uyuşturucu bağımlılığı, aile içi şiddet, çocuk istismarları gibi çeşitli sorunlara Merkez uzmanları müdahale ederek ailenin, kadının ve çocukların topluma kazandırılması sağlanacaktır” dedi.

“ELAZIĞ’IN KENDİNE HAS LEZZETLERİ TESCİLLENECEK VE ELAZIĞ MARKA OLACAK!”

Elazığ markasının oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Işıkver; “Cazibe Merkezleri Projesi kapsamında devlet-millet işbirliği içerisinde şehrin kendi markası ve çok ortaklı kooperatif modeliyle ilin yöresel ürünlerinin üretiminin yapılmasına ve pazarlanmasına öncülük edilecektir. Elazığ markasının oluşturulması hedefiyle memleketimize yılda yaklaşık 15 milyar TL ticari giriş yapılmasına öncülük edilecektir. Bu proje ile halihazırdaki 6 olan Coğrafi Tescilli Ürün sayımız en az 20'ye çıkarılacak ve bu alanda şehrin tüm dinamikleriyle müştereklik sağlanacaktır. İlimizin her biri marka olacak şekilde değerli olan Menceki Buğdayı, Çedene Kahvesi, Ağın Leblebisi, Öküzgözü Üzümü, Boğazkere Üzümü, Çileği, Yeril Bademi, Gezin fasulyesi, Harput Kirazı, Orciği, Badem Şekeri, zengin mutfak ürünlerinin her biri yerel üreticilerin ve kooperatiflerin desteklenmesiyle şehrimiz adına hem etkili bir tanıtım markası hem de çok değerli ekonomik ürün haline getirilecektir” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR,  ÜRETEN ŞEHRİN ÜRETEN ELLERİ OLACAK”

“Cazibe Merkezleri Projesi kapsamında Elazığ merkezde Yöresel Ürünler Satış Hanı kurulacaktır” diyen Işıkver; “Bu handa yer alacak işletmelerde, “Üreten Şehir Elazığ” projesi kapsamında kurulan kooperatifler marifetiyle üretimi yapılmış olan ve Coğrafi Tescili alınmış olan Elazığ Yöresel Ürünlerin satışının müteşebbisler tarafından yapılmasına öncülük edilecektir. Kooperatif Satış Merkezinin aynı zamanda e-Ticaret Platformlarında da yer alması ve ilimiz yöresel ürünlerinin ülke genelinde ve yurtdışı pazarlanması hususları için de profesyonel yapılara entegrasyonuna öncülük edilecektir. Kooperatif Satış Merkezinde kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılarak, el emeği göz nuru üretimlerin ekonomik değer bulması ve kadınların aile ekonomisine değer katacak ticari faaliyette bulunmalarına katkı sağlanacaktır. Bu anlamda kadın girişimciliğin bu merkezlerde yoğunlaşmasına KOSGEB ve Kalkınma Ajansı Üzerinden hibe ve uzun vadeli kredilendirmelerle yatırımların fonlanması için de çok yönlü girişimler yapılacaktır” dedi.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE ŞEHRİN MENFATİNE FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULACAK!”

“Şehrimizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının hepsi için bağımsız bir merkez kurulacaktır” diyen Işıkver; “Bağımsız merkez ofisinde her kuruluşun bir bürosu yer alacak ve her ay ilimizin öncelikleri hususunda istişare toplantıları gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan bu toplantılar neticesinde talepler istekler direkt muhataplarından alınarak gerekli girişim ve çalışmalar başlatılacaktır. Sivil Toplum kuruluşlarının tek çatı altında toplanması ancak kendilerine özel bağımsız mekânlarda hizmet vermeleri verimliliklerini artıracak, Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki işbirliklerini yükseltecek ve ilimizin birçok alanda faydasına olacak adımların atılmasına vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ’IN KÜLTÜRÜ; GELECEĞİMİZE MİRAS OLACAK”

Elazığ’ın kültürünün  yaşatılmasına da dikkat çeken Işıkver; “Cazibe Merkezleri Projesi kapsamında ilimize kazandırılacak olan bu merkez marifetiyle ilimizde faaliyet gösteren kültür ve sanat alanındaki tüm Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları aynı çatı altında toplanacaktır. Her Dernek için bağımsız ofislerle birlikte ortak kullanım alanları mevcut olacaktır. Merkez ilimizin geleneksel halkoyunları, Harput Kürsübaşı, Harput musikisinin yaşatılması ve yeni nesillere aktarılmasının merkezi olarak hizmet verecektir. Bu merkezde yer alacak olan hiçbir Sivil Toplum Kuruluşu’nun kira başta olmak üzere ortak giderleri olmayacak, her STK kültürel hizmete odaklanarak şehre değer katacak faaliyetler icra edecektir. Elazığ Kültür ve Sanat Obası, Turizm ve Kültür Bakanlığımız bütçesi ve koordinasyonunda şehrimize kazandırılacaktır” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’A ULUSLARARASI YENİ YATIRIMLAR YAĞACAK!”

Elazığ’ın kalkınması adına ciddi bir gayret göstereceklerinin de sözünü veren Işıkver; “Elazığ’a başta yeni yatırımlar kazandırılmak üzere, şehrin sosyo-kültürel ve ekonomik gelişme ve kalkınmasına yönelik etkili kamuoyu oluşturmak, şehrimizin tüm değerlerini ülke içinde ve yurt dışında tanıtacak organizasyon, tanıtım günleri ve fuarlar organize etmek maksadıyla lobi faaliyetlerinde öncülük edilecek ve bu çalışmaların profesyonel takip ve etkisi için bir sekretarya kurulacaktır. Yurt içi ve yurtdışındaki tüm Elazığlı hemşehrilerimizin irtibat ve görüş öneri bildirebileceği geniş bir yönetim organizasyonuna öncülük edilerek, ülkemiz ve yurtdışındaki tüm Elazığ dernek ve Vakıfları bu yapıda temsil edilecektir. Elazığ adına yurt içi ve yurtdışında atılacak her adımda çok geniş bir taban desteği ile hareket edilecek ve etki gücü en üst düzeye çıkarılarak, şehrimizin tüm platformlarda temsili başta olmak üzere etkinliği artırılacaktır. Bu organize yapı ile şehrimizin çok ciddi boyutlarda uluslararası yeni yatırımlar kazanması öncelikli hedeftir” dedi.

“EĞİTİMDE; GERİ KALAN DEĞİL, YÜKSELEN BİR ELAZIĞ OLACAĞIZ”

Eğitime dair planlamalarından da bahseden Işıkver; “Ülke genelinde eğitim sıralamasında 78.sırada bulunmamız hasebiyle eğitimde geri kalmamızın nedenlerini, sebeplerini araştırmak için kamu ve özel sektörün sistem içindeki tüm temsilcilerinin katılımı ile düzenli toplantılar yapılarak alınan kararların takipçisi olunacaktır. Yine ilimizde yaklaşık 20 yıldan beri konuşulan ikinci üniversite hususunda somut girişimler başlatılacaktır. Bu vesile ile ilimizde ikinci bir devlet üniversitesinin kurulması için yoğun bir diplomasi yürütülecektir. Ayrıca özel bir üniversite kurulması hususunda da sorumluluklar üstlenilecek ve öncülük edilecektir” bilgisine yer verdi.

“ELAZIĞ SAĞLIK KAMPÜSÜ ÜSSÜ HALİNE GELECEK!”

Sağlıkta da Elazığ’ın dinamiklerinin ortaya çıkması gerektiğine işaret eden Işıkver; “Elazığ sağlık alanında ülkemizin en önemli altyapılarına sahip olan illerinden biridir. İlimize çevre illerden, ülke genelinden ve komşu ülkelerden hasta alabilecek kapasitede damar ve onkoloji alanında hizmet veren özel veya kamuya ait bir sağlık kampüsünü kazandırmayı hedeflemekteyiz. Bu projemizle il ekonomik gelir seviyesinin yükselmesi başta olmak üzere, özellikle sağlık altyapılarına yönelik birçok yeni sanayi yatırımının da yapılmasının önünün açılması muhakkak olacaktır. Bu sürecin başlatılması için siyaset kurumunun tüm imkânlarının seferber edilmesine gayret gösterilecektir” dedi.

“MİLLİ SAVUNMA YATIRIMLARININ PAYDAŞI OLAN BİR İL OLACAĞIZ”

“Cumhur ittifakının ülkemizdeki gururu dosta güven düşmana endişe veren milli savunma hamleleri çok yönlü olarak gelişmektedir” diyen Işıkver; “İlimiz sanayicilerinin Milli Savunma yatırımlarında tedarikçi olunması hususunda öncülük edilecektir. Yine ülkemizin önemli Tekno kentlerinden biri olan Fırat Teknokent bünyesinde çok sayıda yerli yazılım firmamız ile Ar-Ge yapan işletmelerimiz ve akademisyenlerimiz mevcuttur. Bu işletmelerimizin de özellikle Milli Savunma Bakanlığı alt şirketlerinde tedarikçi olunması Fırat Teknokentin büyümesi ve özellikle araştırmacı akademisyenlerin önünün açılmasında değer üretecektir. Bu girişimlerin yanı sıra, ilimizde öncelikle Acemi Birliği ve Milli Savunma Üniversitesi kurulması hususlarında da imkânlar sonuna kadar zorlanacak ve iç ticaretin gelişmesine etki edecek bu iki hamle için girişimler yapılacaktır” dedi.

“ULAŞIM YATIRIMLARI İLE ELAZIĞ’IN SOSYAL, KÜLTÜREL VE EKONOMİK ALBENİSİ ARTTIRILACAK”

Ulaşım yatırımlarının da Elazığ’ın kalkınmasında aktif rol oynadığına değinen Işıkver; “Ülkemizin son yıllarda büyük başarı gösterdiği ve uygulamaya başlayan illerde tüm vatandaşlar için ulaşımda konfor ve güvenliği ön plana çıkaran Yüksek Hızlı Tren Projesinin ilimize bu hizmet döneminde gelmesine TBMM çatısı altında yoğun gayret gösterilecektir. Yüksek Hızlı Tren Projesinin şehrimize kazandırılması hem mevcut üniversitemizin tercih edilme gerekçesine değer katacak hem de ilimizin Turizm gelirlerindeki payını bir anda katlayarak büyütecektir. Son olarak Ankara-Sivas bağlantısı törenle açılan yüksek hızlı tren projesinin Elazığ'a kadar olan bağlantısı Cumhur ittifakının önemli vaatlerinden biri olup, özellikle 28. Dönem Elazığ adına yeni bir tarihin yazılacağı milat olacaktır. Bu projenin siyasi arenada sahiplenilerek takibi çok değerli olacaktır. Yine bölgenin en eski ve tek Sivil Havalimanı konumundaki Elazığ Havalimanından büyük kentlere uçuş sayılarının artırılması, AB ülkeleri başta olmak üzere yurtdışı uçuş sayılarının ve uçuş noktalarının artırılması da takip ederek sonuçlandıracağımız önemli bir hizmet olacaktır” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZİN HAYÂLLERİ, GERÇEĞE DÖNÜŞECEK!”

Işıkver; “Türkiye’nin ve Elazığ’ın temel problemlerinden biri olan işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak için özellikle Meslek Okullarımızın laboratuvar ihtiyaçları ve fiziki altyapılarının iyileştirilerek gençlerimizin tam donanımlı olarak okullarından mezun olmaları için yoğun bir gayret gösterilecektir. Yeni ve genç girişimciler için KOSGEB, Kalkınma Ajansı, Teknofest, Teknokent, İŞGEM modelleriyle gençlerin hayâllerine kavuşmaları için yeni fırsatlar bulmasına öncülük edilecektir. Fikri olan gençlerimizin ve müteşebbislerin desteklenerek projelerinin hayata geçmesine tam destek sağlanacaktır” ifadelerini aktardı.

“SEVDAMIZ ELAZIĞSPOR KISA SÜREDE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞACAK”

Elazığspor sevdasını projelerine de taşıyan Işıkver; “Elazığ’ımızın en değerli markası olduğuna inandığımız ve tüm halkımızın ortak değeri olan Elazığsporumuzun yeni bir yapılanma ve ekonomik sorunlarına kalıcı bir şekilde çözüm üretme ve profesyonel bir yönetim sistemine kavuşması için çok geniş bir konsensüs oluşturularak bu sürecin belli bir olgunluğa kavuşması için sorumluluklar alınacak ve girişimler başlatılacaktır. Elazığspor'un kalıcı başarılar elde ederek, ülke futbolu içerisinde var olması ve profesyonel bir model ile yönetilerek gençlerimize sportif imkânlar sunması ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırması için gerekli adımlar atılacaktır. Elazığspor'un siyaset kurumunun oy devşirme alanı olmadığını ve samimiyetle nasıl bir kurumsal yapıya dönüştürüldüğünü 14 Mayıs sonrasında adım adım hayata geçireceğiz. Bordo-beyazlı kulübümüz bu şehrin heyecanı, sevinci ve gurur kaynağı olacaktır. Kulübün profesyonel yeni yapılanması ve oluşturulacak hesap verebilir yönetim anlayışı hem ülke hem de ülke dışından tam güven duygusuyla sahiplenilecek ve çok kısa bir sürede başarıdan başarıya koşması sağlanacaktır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.