Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından üs bölgesine yapılan saldırı sonucu çıkan çatışmada şehit olan askerler, 23. Piyade Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Şehitlerimiz henüz toprağa verilmeden başta ekşi sözlük olmak üzere birçok sosyal medya platformunda şehitlerimiz ve aileleri hakkında hakarete varan cümleler kuruldu.

Şehit babasına hakaretler savurdular

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Elazığlı Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan, sosyal medya hesabından, "Oğlum şehit oldu ne mutlu bana" şeklinde paylaşım yaptı. Şehit babasının paylaşımına hakaretler savurdular.

Gençlik Merkezleri  arası masa tenisi müsabakaları gerçekleşti Gençlik Merkezleri  arası masa tenisi müsabakaları gerçekleşti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlattı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç söz konusu paylaşımlar ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını duyurdu.

1 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Bakan Tunç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bazı sosyal medya sitelerinde şehitlerimize ve ailelerine yönelik çirkin ve suç teşkil eden paylaşımları yapanlar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış olup, ayrıca sosyal medyada paylaşım yapan bir kişi hakkında da Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltı kararı verilmiştir.”

Editör: Lokman Polat