İzmir Adliyesi'nde 5 Ocak 2017'de bölücü terör örgütü PKK mensupları ile çatışmaya giren, teröristleri etkisiz hale getirip onlarca insanın canını kurtaran polis memuru Fethi Sekin şehit düşmüştü. Kahramanca mücadele edip şehit düşen Sekin, şehadetinin 7’nci sene-i devriyesinde “Ne kadar oldu?” adlı X hesabı etkileşim alabilmek için Elazığ'da olmayan olayı Elazığ'da olmuş gibi dolaşıma soktu.

Şehidimiz üzerinden etkileşim alma alçaklığı

“Ne kadar oldu?” adlı X hesabı bugün yaptığı bir paylaşımda hem Elazığ’ı hem de Baskil ilçesini adeta zan altında bırakacak bir fitne ortaya attı.

Söz konusu hesap yaptığı paylaşımda; “Şehidimiz Fethi Sekin'e küfür eden ve mezarına işeyen P.. kurusu yakalandı. Umarız merdivenlerden yuvarlanır. Memleket hain dolu...” ifadelerini kullandı.

Osmaniye'de yakalandı

Öte yandan Fethi Sekin'in kabrine zarar veriyormuş gibi görüntü çeken alçak Osmaniye'de yakalandı. Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, X hesabından paylaşarak; "Devlet yapanın yanına bırakmaz. Yaptıklarının karşılığını alacaktır. En kısa sürede yakalayan arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Fethi Sekin’in şehadetinin 7’inci sene-i devriyesinde; böyle bir provokasyonun ortaya atılarak şehidimiz üzerinden etkileşim alma alçaklığı ise Elazığlıların tepkisini çekti.

Elazığ’ın o lezzeti yemek yarışmalarına konu oldu! Elazığ’ın o lezzeti yemek yarışmalarına konu oldu!

Elazığ Valiliği açıklama yaptı

Öte yandan Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada da zarar verilen söz konusu kabrin şehidimiz Fethi Sekin'in kabri olmadığı ifade edildi.

Editör: İrem Ancil