Sağlıkçılar artık çocukları için endişelenmeyecek! « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

Sağlıkçılar artık çocukları için endişelenmeyecek!

Bu haber 07 Aralık 2020 - 13:48 'de eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, sağlık çalışanlarının yaşadığı kreş sorununu gündeme taşımış ve konu ile ilgili Bakanlık nezdinde de girişimlerde bulunarak,  sorunun çözülmesi gerektiğini belirtmişti. Yapılan girişimlerin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık tüm il müdürlüklerine yolladığı yazı ile 0-6 yaş özel kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinin açık olması talimatını verdi.

 

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, kreş ve bakımevi sorununun sağlık çalışanlarına ciddi sorunlar yaşattığını belirterek; “Sağlık çalışanlarımızın hastane ve çocukları arasında bırakılması çok yanlış bir karardı” diyerek verilen bu yanlış kararın düzeltilmesi adına gerekli girişimlerde bulunduklarını kaydetti.

“ÇOCUKLARI NE YAPIYOR DİYE DÜŞÜNÜRKEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI NASIL VERİMLİ OLACAKLARDI?”

Sözlerini sürdüren Başkan Karataş; “Sağlık çalışanlarımızın çocukları mağdur oluyordu. Hastanelerde Covit-19 ile mücadele ederken çocuklarınızı bırakacak bir yer bulamayınca ne kadar verimli olabilirsiniz? 7 /24 esaslı kreş sorunu artık çözülmelidir. Eğer hastanelerde kreş olsaydı mağduriyetler yaşanmayacaktı” dedi.

“KARAR SAĞLIK ÇALIŞANLARINA HAYIRLI OLSUN!”

“AÇSH’ye bağlı kreş ve bakımevleri açık olacak” diyen Başkan Karataş; “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreş ve anaokullarının açılması için de görüşmelerimiz devam ediyor. Hastanelerde 7 gün 24 saat esaslı kreş hizmetinin sunulması için başta; Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlık nezdinde girişimlerimiz devam edecek. Tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun!” dedi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.