SAĞLIK ÇALIŞANLARI « Elazığ Haber | Elazığ Fırat Gazetesi

SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Bu haber 13 Ocak 2021 - 8:02 'de eklendi.

Çok kıymetli okuyucularımız, bu sayı ki konumuz canla başla çalışan sağlık çalışanlarımız .Tüm amaçları insanlarımızın sağlığı olan sağlık çalışanları .Bir çok defa hakarete maruz kalan,darp edilen ,aşağılanan sağlık çalışanlarımız. Siz bizim vergimizle maaş alıyorsunuz sözlerine maruz kalan sağlıkçılarımız.
Aslında o sen benim vergimle maaş alıyorsun diyen hasta veya hasta yakınları bilsinler ki sağlık çalışanları vergilerini
peşin ödüyorlar.Maaş almadan vergileri kesiliyor .Vergi kaçırma durumları da yok.Herkes bilsin ki devlet
memurları da vergi veriyor .
“Kurtarmak için çok uğraştık ,başaramadık” Bu söz bir sağlık çalışanı ,sağlık çalışanı için söylüyor.Dünyada
Covid-19 salgın hastalığından 600’den fazla hemşire vefat etti.En az yedibin sağlık çalışanı hayatını kaybetti.Mesleği ve insanlara hizmet için canla başla mücadele eden sağlık çalışanları………………..
İlimizde Göz Doktoru Necdet OĞUZER ,82 yaşında ,19 Eylül 2020 tarihinde Covid-19 hastalığından vefat etti.
Kadın Doğum Doktoru Orhan ÖZDİLLER 47 yaşında 20 Eylül 2020 tarihinde Covid-19 hastalığından vefat etti.
Üroloji Doktoru Nevzat AÇIK 67 yaşında 4 Ekim 2020 tarihinde Covid-19 hastalığından vefat etti.Samsunda Covid-19 hastalığına yenik düşen 56 yaşında Dahiliye Ali Murat Uludoğan 28 Aralık 2020 tarihinde vefat etti.24 yaşındaki oğlu babasının tabutuna sarılarak “Hani bir ay sonra gelecektin ,sabrettik.Sen benim en iyi
arkadaşımdın .Hem babamdın hem arkadaşımdın , bammaşka biriydin.Can yoldaşımdın” diye ağlaması hepimizin içini yakmıştır.
Son resmi verilere göre Türkiye’de Covid -19 hastalığından 22450 kişi vefat etti.Son resmi verilere göre Dünyada 89.356.726 kişi Covid- 19 hastalığı onaylanmıştır.64.009.522 iyileşen vaka.Hayatını kaybeden sayısı 1.922.100 hastadır.
Türkiye geneli 104 doktor ölmüştür.Amasya da tedavi gören Orkun Karadağ adındaki sağlık çalışanı 33 yaşında Covid-19 salgın hastalığından vefat etmiştir.Ağı ve diş sağlığı merkezinde görev yapan sağlık çalışanı diyabet ile de mücadele ediyordu.Kütahya da özel bir hastanede görev yapan Hemşir 22 yaşında salgın hastalığa yenik düştü.
Bursa da devlet hastanesinde çalışan 40 yaşında ki iki çocuk annesi  Emine Hemşire , 10 gün yoğun bakımda toplam 15 gün tedavi gördü ama durumu ağırlaşan hemşire hayatını kaybetti.Ayrıca ülkemiz ,toprağımız
ve milletimiz için çalışan herkese , Polislerimize (her nevine),askerlerimize (her nevine) ve ülke sevdalılarına selam olsun.Dünyasını değiştirenlere rahmet olsun .Şehitlerimizin şefaati üzerimize olsun.Amin.Hoşçakalın,sağlıcakla kalın.

Erdal Çetinkaya
Erdal Çetinkayaerdalcetinkaya@elazigfirat.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.