CHP, Saadet, Gelecek, DEVA ve Demokrat Parti’nin ortak liste ile gittiği milletvekili seçimlerinde Elazığ’da yeniden Milletvekili seçilen Gürsel Erol geçtiğimiz günlerde Saadet, Gelecek ve DEVA Partisi’nin meclis başkanlığı için kendi adaylarını çıkartmasını sosyal medya hesaplarından eleştirmişti.

CHP Milletvekili Erol sosyal medya hesabından yaptığı eleştiride şu ifadelere yer vermişti;

"Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen Deva Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Başkanı adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir. (nokta)"

Başkan Akın açıklama yaptı

Aynı listede ikinci sıradan Milletvekili Adayı olan ve çok az bir oy farkıyla seçilemeyen SP İl Başkanı Abdullah Akın, Gürsel Erol’a yine sosyal medya hesaplarından cevap verdi.

Akın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Hangi parti olursa olsun “PARTİ SÖZCÜLERİ”nin dışında yapılan açıklamalara kişisel bir kanaat olarak bakmak gerekir. Bu açıklamalar Partilerin kendi görüşünü yansıtmaz, işbirliklerini etkilemez. Bir konuda işbirliği yapılıp, yapılmayacağına Genel Merkezler karar verir. -Herhangi bir siyasetçinin, herkesin bir suçlu aradığı bir ortamda AKP hükümeti yerine, yol arkadaşlarını hedef göstermesi kitleleri yanlış yönlendirmekten başka işe yaramayacaktır. Bu açıdan dikkatli olmak gerekir. -Ülkemizin selameti birlikteliktedir, bu birliği bozacak her sözden her hareketten kaçınılmalıdır.”

Haber: Lokman Polat