Haber: Kübra TÜRKAN

 Lakin her Ramazan; hayır sahipleri koliler bırakırken mahalle muhtarlıklarına, bu uygulama bu Ramazan pek görülmüyor. Bu konuda hayırseverlere çağrıda bulunan Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu da “Deprem bölgelerine yardımlarınız elbette önemli ama Elazığ’da da ihtiyaç sahipleri olduğunu unutmayın!” Uyarısında bulundu.

Bilindiği üzere asrın felâketinden 11 il derinden etkilendi. Elazığ’da 3 yılda 3 büyük deprem atlatan bir kent olmasına rağmen yine de komşu illerden gelen depremzedelere de ev sahipliği yapmayı ihmal etmedi. Hayırseverler de deprem bölgelerine yardım seferberliğinde adeta birbiri ile yarış haline girdi ve Ramazan; paylaşmaktır da diyerek yardımlarını sürdürüyorlar.

ELAZIĞ’DA ZOR ZAMANLARDAN GEÇİYOR

Böylesi zor süreçlerde de hayırseverler ağırlıklı olarak deprem bölgelerine yardımlarını ulaştırıyor ulaştırmasına ama Elazığ’da ihtiyaç sahibi birçok birey var. Üstelik şu anda Elazığ bir taraftan depremlerin açtığı izleri sarmaya çalışırken bir diğer taraftan da kendi depremzedeliliğini unutarak, çevre illerden gelen depremzedeleri de kucaklamaya devam ediyor.  Haliyle ihtiyaç sahiplerini geri çevirmek durumunda kalan Mahalle Muhtarları da bu durumdan bir hayli dertli.

MUHTAR ŞAHİNOĞLU, MAHALLELERİNDE YAŞAYAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN İHTİYAÇLARI GİDERİLSİN İSTİYOR

Bu bağlamda bir çağrıda bulunan Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu; “Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında oluyorduk. Bu yıl depremden dolayı özellikle iş insanlarımız yardımlarını diğer deprem bölgelerine ulaştırdı. Rabbim kim ne hayır yapmışsa kabul etsin. Ancak şehrimizde de büyük bir deprem yaşandı. Özellikle Sarayatik Mahallesi’nde ağır hasar almış birçok bina mevcut. Haliyle ihtiyaç sahibi ailelerimiz de oldukça fazla. Eşinden ayrı, yetimi olan, eşi cezaevinde olan ve Malatya’dan gelen depremzedelerimiz de mevcut. İş insanlarımız, STK’lerimiz, Siyasi Parti İl Başkanlarımız, hayırsever dostlarımız ve Milletvekili Aday Adaylarımızdan bir aile için bile olsa desteklerini bekliyoruz” dedi.