Elazığ’da gezi ve ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Erol Keleş Şehir hastanesinde yaşanan randevu sıkıntısının giderilmesi için doktor atamalarının yapıldığını ifade ederek, Elazığ’ın sağlıkta birçok ilden daha iyi bir yerde olduğunu söyledi.

“Ben sağlığın içerisinden gelen biriyim”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, 30 yıldır Elazığ’da hekimlik yatığını belirterek, “ Ben sağlığın içerisinden gelen biriyim sıkıntıları biliyorum 30 yıldır burada hekimlik yapıyorum. Bunun 26 yılını burada Elazığ’da geçirdim 24 yılı üniversitede de akademisyen olarak son üç buçuk yılını da Şehir hastanesinde yönetici olarak geçirdim” dedi

18 yıldır Elazığ sokaklarında salep satıyor 18 yıldır Elazığ sokaklarında salep satıyor

“Sağlıkta birçok ilden çok daha iyi yerlerdeyiz”

Milletvekili Erol Keleş sıkıntıların olduğunu ifade ederek, “Yani sıkıntılarımız var mı, mutlaka var şunu çok açık bir yüreklikle söyleyebilirim ki Türkiye’de birçok ilden sağlık yönünde çok daha iyi yerlerdeyiz ve iyi yere doğru da gidiyoruz. Sağlık konusunda çok ciddi yatırımlarımız var. Şu anda Askeri hastaneyi Elazığ’a kazandırdık. Devlet hastanesi olarak çok kısa bir süre sonra askeri hastaneyi ikinci basamak olarak Elazığ’a kazandırdık” dedi.

“Hastaneyi Yerel Seçim öncesi açmayı planlıyoruz”

Keleş yaptıkları girişimler sonucu Askeri hastanenin ikinci basamak devlet hastanesi olarak ile kazandırıldığını belirterek, “Şimdi ihaleler olacak bizim kafamızdan geçen tarih bakanımızda ifade etti, yerel seçimlerden önce bu hizmeti Elazığ’ımıza kazandıracağız. Bunun için gerçekten çok büyük bir emek var sağlık müdürlüğümüz olsun bakanlığımız olsun irtibat halindeler ve uğraşıyoruz” diye konuştu

“İlçe Devlet Hastanelerinin ihaleleri yapıldı”

Milletvekili Erol Keleş, İlçelerde devlet hastanelerinin ihalelerinin yapıldığını ve ihalesi olmayan Alacakaya ilçesine devlet hastanesinin elzem olduğunu belirterek,  “ Geçtiğimiz günlerde Kovancılar Palu 150 yataklı hastanemizin ihalesi yapıldı, bu ihale iptal edilmişti tekrar güncellemesi yapılarak tekrar ihaleye çıkılması için çok ciddi bir çalışma sergiledik, çok şükür ihaleye çıkıldı. Keban 25 yataklı 10 yataklı lojman ihaleleri tamamlandı. Sivrice ve Ağın devlet hastanelerinin etüt çalışmaları sürüyor. Onlarda yılsonuna kadar ihaleye çıkmış olur. İlçelerimiz içerisinde hastanesi olmayan Alacakaya kalıyor geçtiğimiz günlerde Ejder Bey ile bakan beye gittiğimizde Alacakaya’da bir hastanenin olmasının elzem olduğunu ifade ettik uzak bir yer 100 km ayrıca Alacakaya’da fabrika var 1500-2000 kişi çalışıyor bu nedenle ihtiyaç var" diye konuştu.

“5 günü geçen MR randevularına cezai işlem başlar”

Milletvekili Keleş, Emar (MR) randevularının 5 günü geçmesinin mümkün olmadığını geçmesi durumunda şirketin otomatik cezai işleme tabi tutulacağını ifade ederek, “ Randevu konusunda bakın sözleşmede çok net yazar,   Emar (MR) konusunda bu çok net yazar en geç 5 gün içerisinde Emar (MR)  çekilmesi en geç bir hafta içerisinde raporlanması gerek. Bu sözleşmede çok net bunu yerine getiremediği an şirkete cezai işlem başlıyor” dedi.

“Doktor açığı ciddi anlamda giderildi”

Keleş, Şehir hastanesinde yaşanan randevu sıkıntılarının çözümü için doktor açığının ciddi manada giderildiğini, Elazığ 90 doktorun atamasının yapıldığını belirterek, “Hekim konusunda bu son iki ay içerisinde çok ciddi anlamada katkılarımız oldu. Göz ile ilgili randevuda problemimiz vardı 5 hekime düşmüştük, mecburi hizmet ve tayinler nedeniyle şu an 9 hekime çıktı.  İlçelerimizde bütün dallarda hekimlerimizi tamamladık bu ay kurada 90 nın üzerinde Elazığ’a hekim geliyor. Açığımızı ciddi anlamda kompanze ettik, ama tabi ki ihtiyaçlar bitmiyor, Elazığ’da Şehir hastanemizde Üniversite hastanemizde yalnız Elazığ’a hizmet vermiyor bölgeye hizmet veriyor. Çünkü çok kaliteli hizmeti var öğretim elamanı kadrosu var.” diye konuştu.

“Şehir hastanesi günde 10 bin hasta bakıyor”

Elazığ’ın bundan böyle 4 hastane ile hizmet vereceğini ifade eden Milletvekili Keleş, “ Bundan sonra 4 hastanemiz olacak biri şehrin doğusunda biri şehrin batısında ikisi de ortada bundan sora randevu işlemlerinde sıkıntı kalmayacak. Şehir hastanemizde günde 10 bin hasta bakılıyor bunun yüzde ellisi randevuludur yüzde ellisi de randevusuz hastalardır. Bir hekimin bakacağı hasta kapasitesi de bellidir fazlasını yüklerseniz kalite alamazsınız” dedi.